Férfi kézi NB I: 69 gólos meccsen nyert a Szeged a NEKA ellen

2023.12.01. 19:50
Bánhidi klasszis teljesítményt nyújtott (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján a OTP Bank-Pick Szeged 39–30-ra legyőzte a NEKA-t.

A NEKA nagyjából tíz percig tartotta a Szegedet, utána a Tisza-partiak elhúztak, és végül meggyőző teljesítménnyel sima győzelmet arattak.

Bánhidi Bence rendkívül hatékonyan játszott, mivel a pályán töltött bő 17 perce alatt tíz gólt dobott pontosan tíz kísérletből. Bodó Richárd hat találatig jutott.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
HSA NEKA–OTP Bank-Pick Szeged 30–39
(12–21)
Balatonboglár, 650 néző. V: Bócz, Wiedemann.
NEKA: Deményi – KRAKOVSZKI ZS. 7 (5), Dely, Sztraka 1, Karai 1, Ludmán 2, Molnár R. 4. Csere: Mikler K. (kapus) 1, Tárnoki 1, Gál 2, Kovács T. 4, Szücs Balázs 1, TÓTH L. 3, Csányi, Kathi 3, Nagy Á. Edző: Sótonyi László
SZEGED: MIKLER R. – Szilágyi Benjámin 3, GARCIANDIA 4, Bombac 2, BÁNHIDI 10, MACKOVSEK 4, Jelinic 3. Csere: Imsgard (kapus), Kalaras 2, Stepancic 1, BODÓ 6, Sostaric 2, Frimmel, Martins 2, Rea, Molina. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 10. p.: 6–6. 16. p.: 8–10. 22. p.: 8–16. 27. p.: 12–18. 37. p.: 15–25. 41. p.: 19–29. 47. p.: 21–35. 55. p.: 27–36. 58. p.: 30–37. Kiállítások: 4 perc, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0
Sótonyi László:
– Bár papírforma-eredmény született, vegyes érzéseim vannak a mérkőzéssel kapcsolatban, amelyből tanulnunk kell. A Szeged komolyan vett bennünket, ami részükről maximális tisztelet volt.
Kárpáti Krisztián: – A zágrábi vereség után tartottam a meccstől, melyet kellő komolysággal vettünk. Sikerült felpörögnünk, tempósan és jól kézilabdáztunk, ennek volt köszönhető a félidei magabiztos vezetésünk. Dolgozunk tovább, hiszen nagyon fontos BL-találkozó vár ránk jövő szerdán.