Tíz közötte: ismét sokkal jobb volt a Veszprém

2023.11.23. 18:35
(Fotó: Dömötör Csaba)
A Telekom Veszprém 41–31-re megverte odahaza az RK Celjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 8. fordulójában.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
8.FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–RK CELJE 41–31 (22–15)
Veszprém, 4950
néző. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
VESZPRÉM: BIOSCA – GASPER MARGUC 6, Sandell 5, Fabregas 3, Ligetvári 1, Casado 1, Elísson 4 (2). Csere: NAGY BENEDEK (kapus), Jahja 3, DESCAT 4 (2), A. Nilsson 1, Remili 3, Mahé 1, PESMALBEK 4, KOSZOROTOV 5. Edző: Momir Ilics
CELJE: Zaponsek – Cokan 2 (1), Krecic 5, JANC 10 (1), ZABIC 4, Ivankovic 4, Mazej 2. Csere: Gabersek (kapus), Peric 2, M. Marguc, Cirovic, Antonijevics, Maric 1, Gregoric 1, Milicevic. Edző: Alem Toszkics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–4. 13. p.: 11–6. 22. p.: 17–10. 27.p.: 20–15. 36. p.: 26–16. 41. p.: 27–21. 51. p.: 36–26. 57. p.: 40–30
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Momir Ilics:
– Magas szinten kézilabdáztunk, jobban teljesítettünk, mint múlt héten Celjében. Igyekeztem forgatni a csapatot, mindenkinek játéklehetőséget adni. Ez is fontos volt, megyünk tovább a céljainkat szem előtt tartva, köszönjük szurkolóink nagyszerű támogatását.
Alem Toszkics: – A Veszprém a legjobb csapat most Európában, magas szintet képvisel, rendkívül nehéz ellene játszani, szerintem a Bajnokok Ligája-trófea legnagyobb esélyese. Nagyon hasznos tapasztalatokat szereztünk a két mérkőzésen, mostantól a folytatásra, a következő BL-találkozónkra koncentrálunk.

MÁR EGY NAPPAL A KEZDŐ SÍPSZÓ ELŐTT elfogyott az összes jegy a Telekom Veszprém–RK Celje férfi kézilabda Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésre, annak ellenére (vagy talán éppen azért), hogy nem lehetett szoros csatára számítani, a hazaiak nagyobb játékerőt képviselnek, és amúgy sem engedhetik meg maguknak a pontok elszórását. Momir Ilics ezúttal Rodrigo Corralest és Jehja el-Derát hagyta ki a meccskeretből, de egyikkel sincs nagy probléma, a játékosok csak kisebb fájdalmaikat pihenik ki, hogy a Barca ellen bevetésre készek legyenek.

Az Építők olyan nagy tempóban kezdte a találkozót, mint egy hete Celjében, szlovén ellenfele most is igyekezett tartani az iramot, több-kevesebb sikerrel. Az első öt percben még sikerült is neki, ezalatt kilenc gól esett, és a kapusok csak akkor értek labdába, mikor kiszedték a hálóból, a nagy rohanás viszont éppen elég volt a Veszprémnek arra, hogy már az elején háromgólos előnyre tegyen szert. A különbség pedig egyre nagyobb lett, miután Ignacio „Nacho” Biosca egymás után védett nagyokat, teljesítményét pedig nulláról negyven százalék fölé tornázta, Szergej Koszorotov tíz perc alatt négyszer bombázott Rok Zaponsek kapujába, és a jobb oldalon Lukas Sandell is rendre megtalálta a vendégvédelem gyenge pontját, a felállt védőfal néha ütemtelenül mozgott, és mintha nagyobb ellenállás nélkül nyílt volna szét előtte.

Sokat megmutatott a hazaiak hozzáállásáról, amikor két perccel az első félidő vége előtt, ötgólos hazai vezetésnél a veszprémiek balszélsője, az izlandi Bjarki Már Elísson úgy csúszott vetődve a labdáért egy hosszúra sikerült indítás után, mintha az lenne a meccslabda a BL-döntőben. Aztán az ő hetesével a vendéglátók 22–15-es vezetéssel mentek szünetre, és ha az első játékrész izgalmas nem is volt, hangulatos igen. A hazai drukkerek kitettek magukért, és ugyan az egyik sarokban meghúzódott maroknyi vendégdrukker is, az észrevétlenségből kitörve csak a második félidő közepén lehetett egyáltalán hallani, hogy van náluk dob is.

A második félidő a pályán elképesztő akciókat hozott, a Veszprém még tízgólos vezetésnél is küzdött minden labdáért, volt, hogy egy labdaeladás után hárman védekezték ki a szlovén ellentámadást, majd vetődéses labdaszerzés és gól lett belőle, csak éppen a másik oldalon. A hazai kapuba a hajrára beállt Nagy Benedek, a támadásokban pedig szerepet kapott Ligetvári Patrik, előbbi bravúros védésekkel, utóbbi góllal hálálta meg Ilics bizalmát, és közben megszerezte 600. találatát Veszprém-mezben a francia irányító, Kentin Mahé.

A szurkolók az utolsó másfél percben felállva szurkoltak a Veszprém Arénában, és tetszhetett is nekik, amit láttak, 41–31 lett a vége. Az Építők sorozatban ötödik meccsét is megnyerte a Bajnokok Ligájában, és jövő héten a Barcát látja vendégül, amelyet négy hete története során először győzött le idegenben.

A csoport többi eredménye
GOG (dán)–Magdeburg (német) 25–32 (13–17)
Barca (spanyol)–Wisla Plock (lengyel) 32–25 (16–13)
Porto (portugál)–Montpellier (francia) 25–29 (13–13)

8. Celje 8 8 237–286 –49 0

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Ligetvári góljába belesípolnak, marad a 41–31.

59. perc Ilicic lő hosszas támadás után, ez is Nagyé!

59. perc Krecic még nem adta fel.

57. perc Descat hetesből, Remili átlövésből talál be. 41–30

56. perc Krecic ziccere Nagyé, de a kipattanó Jancé, aki megszerzi a 10. gólját ma, a 15. lövéséből.

56. perc Ligetvári emel Nilssonhoz, a befordulás tökély. Janc átlövése is.

55. perc Nagy-védés, lábbal lekezeli a jobb alsó sarok előtt Janc hetesét. Nem akármilyen pillanat.

54. perc Mahé ziccert ront, majd javít. 38–27.

53. perc Peric eredményes emberhátrányból.

53. perc Toksicnak két perc.

52. perc Janc ziccerét védi a jobb sarok előtt Nagy!

Ez a két csapat 18. egymás elleni meccse, a Celje egyszer nyert, még 2007-ben.

51. perc Időkérés a vendégektől.

50. perc Ligetvári-assziszt Descat-nak.

49. perc Sandell harciassága gólt érdemelt, a hatosig törte magát előre. 35–26!

Ha már kapusok...

48. perc Ivankovic ziccere Nagyé!

46. perc Janc lövése a kapus elé csorog a falról, Remili gyönyörű passzát Pesmalbek a hatoson oldalra eldőlve a bal sarokba vágja. Jó Peric betörése is azért, jobbról. Marguc a jobb szélről ballal a lécre húzza a labdát, Ivankovic betörésére... Ligetvári adja a választ. Elfutott simán a fal mellett jobbra. 34–26

46. perc Koszorotov lövését a lécre tolja a kapus, a kipattanó Pesmalbeké. 32–24

45. perc Zabic a következő betörése után jobbal a jobb sarokba lő, jön Nagy a kapuba.

44. perc Biosca védi Zabic ziccerét, indít, Marguc a hatosról eredményes, 31–23.

43. perc Két perc Mazejnek.

43. perc Ivankovic és Remili átlövése is„gólba torkollik″.

42. perc Pesmalbek beforog Remili passzával, 29–22.

41. perc Remili pörög egyet, majd Marguc elé passzol, aki a hatosról bevetődve a jobb alsóba lő. 28–21. Krecic betörésből válaszol.

41. perc Hazai időkérés.

41. perc Sandell eladja, Mazej ziccerezhet, nem is tolja el.

40. perc Pesmalbeknek két perc Janc ellökéséért.

38. perc Első félidei emlékek: Janc és Koszorotov a gólszerző. Krecic átlövése is nagyon pontos.

36. perc Zaponseket megvicceli távolról Descat, majd Marguc nem ad kíméletet ziccerből, némi eladásos bakiparádé után: tíz közötte! Rá is számol a közönség az ellenfélre.

34. perc Krecic átlövése Bioscáé, Descat betör a falba, 24–16. Biosca mai 14. védése.

33. perc Descat értékesíti a Fabregas által kiharcol hetes, parádés pörgetéssel.

33. perc Casado második bakiját Mazej már elfutása után góllal bünteti. 22–16

31. perc Pár rossz támadással.

31. PERC FOLYTATJUK!

4950 a hivatalos nézőszám.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Elísson jobbal a léc alá pattint, középre. A kis Marguc lövése a kapusé a végén.

30. perc Nilssont fellökik, hetes és két perc Jancnak.

29. perc Remili és Ivankovic is elkapkod egy-egy támadást.

29. perc Remili passzával a hatoson Jahia, nem is ront.

28. perc Hazai időkérés.

28. perc A kis Marguc lövése Bioscáé, aki eléri Mazej közeli próbálkozását is a jobb sarok előtt.

27. perc Nagyon rossz hazai védekezés után Gregoric lő könnyed gólt, Remili átlövése Zaponsek orrnyergén landol. Hősies védés.

26. perc Elísson átlövése kiváló, ki más válaszolna azonnal, mint Janc? Mahé passzával belép Nilsson, Zaponsek kapus távolról a lécre lő a kint álló Biosca fölött. Remili is megvillan, ő sokkal közelebbről lő egy testcsel után. Hétről, ballal a jobb felsőbe. 20–14

24. perc Janc és Fabregas villámgójaival 18–13.

24. perc Nilssonnak két perc Janc lerántásáért, a sértett jobbal a jobb felsőbe pattint.

22. perc A hazai Marguc ismét ellép, és a jobb alsóba lő. A bal felsőbe lő Ivankovic a földről, jó tíz méterről. Ami szép, az szép. 17–11. Jött közben Mahé.

21. perc Matej eladja a labdát, beáll Nilsson Pesmalbek helyére. Jahia ravasz lövése a kapusé.

20. perc Elísson a jobb alsóba lő.

19. perc Pesmalbek és Ivankovic is beállóból lő gólt, viszonylag könnyedén, Marguc bombája a lécen csattan, majd Koszorotovot ellök Krecic, hetes.

18. perc Beáll a kis Marguc is, blokkolja a lövését Ligetvári.

17. perc Jahia is a pályán, betör két védő közé, és a túlsó felsőbe húzza a labdát. 14–9

15. perc Krecic és Cokan használja ki a hazaiak átmeneti zavarát. Remili is eladja elöl, Cokan ziccerben... de védi a bevetődéses bombát Biosca!

14. perc Milicevic átlövése Bioscáé, Sandell betörése kiváló... Jancé is... majd Sandellé is! 13–7

13. perc Időkérés a vendégektől.

12. perc Marguc javít aztán, Janc rossz passza után, Biosca védi Milicevic átlövését. 11–6

11. perc Koszorotov lövőcsel után mattolja a kapust, majd egy-egy pontatlan lövés a két csapattól.

A Celje az előz meccsen elszenvedett vereség után továbbra is pont nélkül áll, a Veszprém pedig hét meccsen a hatodik, zsinórban pedig a negyedik győzelmét aratta legutóbb, tartva így a Barcával a lépést

11. perc Casado ront elöl, de javít leghátul Biosca!

10. perc Cokan ballal a bal felsőbe pattint, örül a három kisbusznyi vendégtábor. 8–6

9. perc Sandell remek betörése gólt érdemelt. Ligetvárinak meg két perc Krecic ellökéséért, hetes is.

8. perc Krecic lövése Bioscáé, de a lecsorgó a bal szélről aztán beugró Zabicé.

7. perc Elísson és Fabregas is a hatosról lőhet, mindkétszer kemény, fegyelmezett védekezés után. 7–4!

5. perc Ez igen, Marguc és Janc gólváltása jó 6 másodpercen belül!

5. perc Janc gólja sem csúnya. Koszorotov betörése pláne nem az!

3. perc Krecic betörésből, Koszorotov átlövésből lő a jobb felsőbe, 3–2.

2. perc Ivankovic a kapufára lő, Koszorotov indítja a kontrát, a hatosról bevetődve eredményes Fabregas.

1. perc Zabic beállóból, Koszorotov átlövésből eredményes, 1–1.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek zöld-kék mezben és kék nadrágban.

A Telekom Veszprém legfontosabb célja most a csoportelsőség megszerzése, a Celjének viszont a továbbjutás is igazi bravúr lenne.

„Most is futni fognak velünk, ameddig csak bírják, mert jó iramot tudnak diktálni, és erősek az egy az egy elleni támadójátékban. Ezekre most is készülünk, és igyekszünk kiszűrni a távoli lövéseiket is, amelyekből kaptunk kellemetlen gólokat Celjében” – tette hozzá Ligetvári Patrik.

Bár a múlt heti hétgólos győzelem azt sugallhatja, hogy a hatvan perc nem volt annyira nehéz menet, Ligetvári azért könnyűnek sem nevezné, szerinte sokat számított, hogy Rodrigo Corrales stabil teljesítményt nyújtott a kapuban, így az sem zavarta meg őket, hogy a Celje fiatal csapata sokáig tag tartani tudta az „Építők” tempóját.

„Sokszor mondtam már, hogy a támadást ugyanúgy gyakorlom edzéseken, és sejtettem, hogy Momo ezúttal betesz támadni, számítottam rá, mert előtte edzéseken már ezt gyakoroltuk. Ennek tudatában készültem, és még ha elsődlegesen védekezem is, egyáltalán nem volt idegen a támadás sem, a begyakorolt figurákat én is meg tudom játszani élesben is, ami azt jelenti, hogy a szükséges önbizalmam megvan hozzá. Még nem tudom, hogy most kapok-e lehetőséget, de úgy készülök” – fogalmazott a játékos.

A múlt heti, celjei meccs egyik kellemes meglepetése volt, hogy Ligetvári végre a támadásban is helyet kapott egy BL-meccsen, amit két góllal hálált meg, általában ugyanis csak a magyar bajnokikon kap lehetőséget elöl.

„Amikor nincs forduló, még nehezebb is a dolgunk, mert egyáltalán nincs pihenés, Momir Ilics még több edzést is tart, egyrészt a szinten tartás miatt, másrészt mert tűzben akarja tartani a csapatot. Így volt ez most is, többet dolgoztunk, mint egyébként – mondta a Nemzeti Sportnak Ligetvári Patrik, a Veszprém válogatott balátlövője. – Igaz, hogy a jövő héten a Barcával játszunk, de azzal még nem foglalkozunk, most teljes erővel a Celje ellen készülünk. Az ilyen meccsek azért nehezek, mert csak a győzelem elfogadható, főleg hazai pályán, ugyanakkor most is ugyanannyi pont jár a győzelemért.”

AZT MONDJÁK, A LEGNEHEZEBBEK mindig a kötelező győzelmek, de a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában ez most nem feltétlenül van így. A Telekom Veszprém csütörtökön a Veszprém Arénában a szlovén RK Celjét fogadja, amelyet a múlt héten idegenben 40–33-ra legyőzött, és már akkor is látszott, hogy a két ellenfél nincs egy súlycsoportban. Momir Ilics együttese ráadásul szusszanhatott egyet, mert a hétvégén nem volt bajnoki mérkőzése. Azaz, csak szusszanhatott volna…

A Veszprém újra az egy hete simán legyőzött Celjével csap össze a Bajnokok Ligájában, és nagy meglepetés lenne, ha a szlovének ponttal vagy pontokkal tudnának távozni a Veszprém Arénából.

A Momir Ilics, Gulyás Péter kettős két és fél éve irányítja a Telekom Veszprém felnőtt férfi kézilabdacsapatát, de már tíz éve ismerik egymást, hiszen előtte az akadémián is együtt dolgoztak, korábban pedig csapattársak voltak a klubnál. A Barca elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-sikernek óriási visszhangja volt, azóta legyőzték Szegeden a hazai nagy riválist is, mi pedig az idáig vezető útról, a módszereikről kérdeztük őket, és arról, miért ilyen hatékony a közös munkájuk.

Jól úsznak a mély vízben – Momir Ilics és Gulyás Péter tíz éve dolgozik együtt a Veszprémért.

A Celje otthonában 40–33-ra nyert a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VESZPRÉM–CELJE MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!