Női kézi NB I: Mi az Elek Gyula Aréna varázsa? Hát ez a Ferencváros! – Böde-Bíró Blanka

N-P. T.N-P. T.
2023.11.15. 22:50
A női kézilabda NB I szerda esti csúcsrangadóján az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán 28–22-re legyőzte a Győri Audi ETO KC-t. Az NSO Tv stábja a találkozó után a kapuban parádézó Böde-Bíró Blankával beszélgetett.

Böde-Bíró Blanka arról beszélt: ez egy tipikus Fradi–Győr volt.

„Egy ilyen meccsen tényleg bármi lehet. Sosem lehet abból következtetéseket levonni, hogy melyik csapat milyen teljesítményt nyújtott korábban a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában. Ez a mérkőzés mindig más, az elmúlt évek azért ezt bebizonyították. Nagyon örülök, hogy szépen kezdünk kiegyenesedni, remélem, hogy ez megy tovább előre.”

Videónkban beszélgetünk arról, hogy vajon mikor lehetett utoljára ennyi mosolygós arcot látni a Fradi női kézilabdacsapatában; hogy mi lehet az Elek Gyula Aréna varázsa, ahol 2019 óta képtelen győzni az ETO; hogy a szünetben milyen utasításokat kaptak; mi lendítette át őket a holtponton; hogy mekkora lendületet kaphatnak, és a meccs utáni hatalmas ünneplés is szóba kerül.

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ

FTC RAIL CARGO HUNGARIA–GYŐRI AUDI ETO KC 28–22 (16–11)
Elek Gyula Aréna, 1100 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
FTC: BÖDE-BÍRÓ – Malestein 1, LEKICS 6 (1), Edwige, TOMORI, BÖLK 8, Márton G. Csere: Mészáros (kapus), KLUJBER 6, CVIJICS 7, Hársfalvi, Kisfaludy, Simon P., Kovács A. Edző: Allan Heine Pedersen
GYŐR: Toft – Hovden 2, Rju Un Hi 1, Oftedal 1, BRATTSET 5, De Paula, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Duijndam (kapus), Haugsted 1, Kristiansen 4 (4), Nze Minko 2, Blohm 1, GYŐRI-LUKÁCS 3. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása.
9. perc: 5–2. 17. p.: 7–7. 22. p.: 11–8. 27. p.: 14–10. 37. p.: 18–16. 42. p.: 23–18. 50. p.: 26–19. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Allan Heine Pedersen: – Elégedett vagyok, elsősorban a győzelemmel, remek atmoszférában zajlott a mérkőzés. Büszke vagyok a csapatra.
Ulrik Kirkely: – Megérdemelten nyert az FTC, nem tudtuk megvalósítani a tervezetteket, elemezni kell a meccset, hogy folytatni tudjuk azt a sorozatot, amit eddig.