Női kézi NB I: esélyt sem adott a Mosonmagyaróvár a NEKA-nak

R. P.R. P.
2023.11.18. 17:39
Ines Ivancok hét gólt dobott hét kísérletből (Fotó: Nagy Gábor)
A női kézilabda NB I 8. fordulójában a Motherson Mosonmagyaróvár esélyeshez méltón 11 góllal legyőzte idegenben a NEKA-t.

Az óváriak győzelme egy pillanatra sem forgott veszélyben, elejétől kezdve vezetve nyerték meg a találkozót. A legtöbb gólt Ines Ivancok szerezte, az osztrák válogatott hét találatot jegyzett.

A hazaiak kapujában Csapó Kincső remekül védett, bár 44 lövést kapott, ebből 15-öt megfogott. Azonban az ő teljesítménye sem tudta szorosabbá tenni az összecsapást.

KÉZILABDA
NŐI NB I
8. forduló

NEKA–Motherson Mosonmagyaróvári KC 25–36 (11–20)
Balatonboglár, 300 néző. V: Paska, Vastag.
NEKA: Zaj – MIKLÓS K. 5, Lapos 2, Bató 1 (1), Győri V. 3, Munteanu-Korodi 1, Berei. Csere: CSAPÓ KINCSŐ (kapus), PETRUSKA, Wald 2, FARAGÓ LEA 4, Körtvélyesi, Keceli-Mészáros 3 (1), Kriston 1, Matucza 1, Molnár D. 2. Edző: Bakó Botond
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 1, Albek 4, Tóth G. 4, Pásztor N. 4, I. IVANCOK 7, SCHATZL NATALIE 5. Csere: Hadfi, Horváth Sz. (kapusok), Tóth Eszter 3, Lancz 1, Faragó Luca 1, STRANIGG 4, Tóth Nikolett 1, Bardi 1, Sztankovics K. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–6. 11. p.: 4–7. 16. p.: 5–13. 21. p.: 7–17. 27. p.: 11–17. 36. p.: 14–24. 41. p.: 14–27. 44. p.: 18–27. 50. p.: 19–30. 59. p.: 25–33. Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 2/0
Bakó Botond:
– Arra készültünk, hogy ellenfelünk rengeteg támadást fejez majd be lerohanásból, illetve gyors középkezdésből, ez be is jött. Nagy tempót diktáltak a vendégek, a mi gyerekeink ettől még messze vannak, de látják, hová kell elérni. A második félidőben jobban alkalmazkodtunk ehhez a stílushoz, s a védekezésünk, valamint a támadásunk is jobban működött, Csapó Kincső pedig remekelt a kapuban.
Gyurka János: – Végig élvezetes mérkőzést játszottunk, a dicséret elsősorban a NEKA játékosainak szól. A csapatom megfelelően állt hozzá a mérkőzéshez, jó teljesítményt nyújtott, még akkor is, ha szélről kaptunk elkerülhető gólokat. Több szerepet kaptak a cserejátékosaink, akik éltek a lehetőséggel, a folytatásban is szükségünk lesz rájuk, hiszen januártól az Európa-ligával dupla terhelésünk lesz.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE–MTK Budapest 25–25 (12–10)
Békéscsaba, 600 néző. V: Horváth P., Marton B.
BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – Horváth G. 3, Lanistanin 5 (3), Gyimesi 3, Bencsik B. 1, Mayer Sz. 2, SZONDI 5. Csere: Román 3, TÖRÖK F. 3, Aranyi, Termány. Edző: Rác Sándor
MTK: Győri B. – Andróczki 1, Mészáros-Mihálffy 1, SZABÓ NINA 4, Farkas Johanna 1, Dakos, Fekete B. 2. Csere: Szőke Sz. (kapus), Kekezovics 2, Koronczai 4 (1), Mazák-Németh, PELCZÉDER 4, Papp D. 1, POCZETNYIK 5, Kobela. Edző: Vágó Attila
Rác Sándor:
– Igazságos a döntetlen, mindkét csapat nagyot küzdött, nagyon nyerni akart. Voltak jó periódusaink és rosszak is, utóbbi esetben mindig vissza tudott jönni az ellenfél. Mi kiadtuk a maximumot magunkból.
Vágó Attila: – Nem volt szép a játék, a küzdelem dominált. Nem kezdtük jól a mérkőzést, olyan helyzetekből kaptunk gólokat, amelyekre készültünk, hiányzott a fegyelmezettség a védelmünkben. Hamar előnyre tett szert a Békéscsaba és futnunk kellett az eredmény után. A csapat erejét azonban mutatja, hogy többször fel tudtunk állni a hátrányból. A második félidőben volt egy rövid időszak, amikor vezettünk, de nem tudtuk a magunk javára billenteni a találkozót. A végjátékban ismét hátrányba kerültünk, de egyenlítettünk, így nyertünk egy pontot.

Alba Fehérvár KC–Moyra-Budaörs 27–26 (12–15)
Székesfehérvár, 500 néző. V: Kiu G., Kiu T.
FEHÉRVÁR: KUBINA 2 – Szemes 1, Szmbatjan 3, Besszer 1, KÖVÉR 5, Sulyok, Takó 2. Csere: Tóth Nikolett (kapus), AFENTALER 7 (5), UTASI 6, Kocsis B. Edző: Horváth Roland
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – Szabó-Májer 2, Hudák E. 1, Debreczeni-Klivinyi 3, SZÖVÉRDFFY-SZABADFI 3, Gergely–Zsigmond, SZABÓ ANNA 5. Csere: Mistina K. (kapus), SZEKERCZÉS 8 (5), Pálos–Bognár 1, Gorilszka 2, Uhrin 1. Edző: Buday Dániel
Horváth Roland:
– Jó kézilabdát játszott a Budaörs, végig nála volt az előny, csak a végén tudtuk átvenni a vezetést. Ellenfelünk jól kihasználta a hibáinkat, de elismerésem a lányaimnak, ugyan nem játszottak jól, viszont nagyon akartak.
Buday Dániel: – Tudtuk, hogy nehéz körülmények várnak bennünket, de jól küzdöttünk, végig vezettünk. A végjátékban rutinos játékosaink hibáztak, ám nem érdemeltünk vereséget.