Női kézi NB I: a Budaörs alaposan megizzasztotta az FTC-t

2023.11.08. 19:20
A női kézilabda NB I 8. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria igen szoros mérkőzésen, egyetlen góllal nyert Budaörsön (36–37), a Győri Audi ETO KC 35–21-re diadalmaskodott odahaza a NEKA ellen.

Moyra-Budaörs–FTC-Rail Cargo Hungaria

Noha sok hibával kezdte a mérkőzést a Budaörs, mégis meg tudta lepni a jóval esélyesebb FTC-t, amely az első percekben hiába szerzett több lerohanásgólt, a Budaörsnél nagyon beindult Szekerczés Luca, akinek öt góljára építve 12–8-ra léptek meg. Buday Dánielék bő 20 percig bírták az iramot, 15–12-es hátrány után Klujber Katrinék azonban megtalálták a ritmust, a félidő utolsó tíz percét pedig 10–2-re nyerve mehettek 22–17-es előnyről pihenőre.

A vendégek lendülete pedig a második félidőben sem csökkent. Sőt, a magyar válogatott jobbátlövő és Dragana Cvijics góljaira építve egyre csak duzzadt a különbség. A Budaörs kapusa, Vártok Ramóna hiába tett meg mindent, csapata pedig hiába vágott ki óriási hajrát, az FTC a papírformát érvényesítve nyert a vártnál sokkal szorosabb mérkőzésen 37–36-ra.

Győri Audi ETO KC–NEKA

A csapat fele, hat játékos egy fél órával ezelőtt még az ifimeccsen játszott, egyébként is a legtöbben most először lépnek pályára világklasszisok ellen – mondta a Győr elleni mérkőzés előtt a NEKA mestere, Bakó Botond.

A hazaiak a Bietigheim és a Fradi elleni rangadók előtt állnak, de nem tartalékolták túlzotttan az erejüket, 6–1-nél jött a NEKA első időkérése. Amely jót tett a fiataloknak, ezt mutatja, hogy Bakó Botond legközelebb 9–4-nél hívta ki egy kis pihenőre és eligazításra övéit – a félidő pedig 19–10-zel zárult.

Természetesen nem fenyegette a győrieket az a veszély, hogy egyenlítene az ellenfél, ha nem is fergeteges ütemben, de fokozatosan növelte előnyét az ETO. Veronica Kristiansen, Estelle Nze Minko és Bruna de Paula emelkedett ki a hazaiaktól, akik különböző taktikai variációkat gyakoroltak a második félidőben. Kezdtek elfáradni a vendégek jó formában lévő játékosai (Lapos Laura, Bató Lili, az ifimérkőzésen is villogó Pálmai Liza, Molnár Dorottya), de meg-megvillantak a többiek.

Pár perccel a vége előtt Hengl Sára 34–21-re módosította az állást egy tökéletesen elvégzett hetessel, de a dobás közben megsérült a bokája, ölben kellett levinni a pályáról. A következő percekben már csak egy gól született, Emilie Hovden szerezte: könnyed játékkal győzött az ETO a NEKA ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
MOYRA BUDAÖRS–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 36–37 (17–22)
Budaörs, 990
néző. V: Felhő, Öcsi
BUDAÖRS: Mistina – Szabó-Májer 1, SZEKERCZÉS 6 (3), Pálos-Bognár 1, GORILSZKA 3, Hudák E. 3, Tóth M. 3.Csere: Várto R. (kapus), UHRIN 6, Debreczeni-Klivinyi 4 (1), Schneider 1, Gergely-Zsigmond 1, Szövérdffy-Szabadfi 1, Szabó A. 1, Vártok T. 3, Mlinkó 2.Edző: Buday Dániel
FTC: Böde-Bíró 1 – Malestein 4, KLUJBER 11, LEKICS 5, CVIJICS 7, Bölk 2, Hársfalvi 2.Csere: Mészáros V. (kapus), Tomori, Simon P. 1, Márton G. 3, Kisfaludy, Kovács Anett 1.Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 11. p.: 8–6. 14. p.: 12–8. 20. p.: 15–12. 25. p.: 15–17. 36. p.: 20–28. 43. p.: 23–31. 51. p.: 29–34. 56. p.: 34–37
Hétméteresek: 4/4, ill. 0/0
Buday Dániel:
– Hárommeccses sorozatban vagyunk, a Győrrel, a Debrecennel és az FTC-vel játszottunk. Azt kértem, hogy fejlődjünk, és a saját játékunkat játsszuk. Nagyon odatették magukat a lányok, jól küzdöttek, szóval csak dicséret illeti őket. A fiatalok nagyon jól játszottak, nem is akartam belenyúlni, volt egy hét a hat elleni szituációnk az egyenlítéshez, amit nem jól játszottunk meg, ezzel együtt egy rossz szavam sem lehet.
Allan Heine: – Szerencsések vagyunk, hogy megnyertük a mérkőzést. Irányítottunk, de az utolsó tizenöt perc túlságosan hektikus és stresszes volt. Még egyszer mondom, szerencse kellett, de örülök, hogy nyertünk.

GYŐRI AUDI ETO KC–NEKA 35–21 (19–10)
Győr, 1137 néző. V: Asztalos, Szalay
GYŐR: Duijndam – Győri-Lukács 4, Rju Un Hi 2, Nze Minko 4, Brattset Dale 3, De Paula 3, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: S. Toft (kapus), Haugsted 1, V. KRISTIANSEN 6 (2), Broch, Blohm 1, S. Oftedal 4, Hovden 3, Farkas Júlia 1. Edző: Ulrik Kirkely
NEKA: Csapó Kincső – Petruska 1, Bató 3 (3), Lapos 3, Győri V. 1, Munteanu-Kóródi 1, Wald 2. Csere: Zaj (kapus), Molnár D. 2, Keceli-Mészáros 1, PÁLMAI 4, Matuca, Kriston, Miklós K. 2, Hengl 1 (1), Berei. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása.
8. perc: 5–1. 14. p.: 8–2. 21. p.: 12–4. 25. p.: 15–8. 35. p.: 22–11. 43. p.: 26–13. 48. p.: 29–16. 54. p.: 32–20
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Ulrik Kirkely: – Nem szoktam az ellenféllel foglalkozni, de ezúttal megjegyzem, a fiatalok terhelésére nagyon oda kell figyelni, mert ők a jövő letéteményesei. A mieinkkel többé-kevésbé elégedett vagyok, voltak ugyan kihagyásaink, de a mérkőzés egészét tekintve elértük a célt.
Bakó Botond: – Fiatal játékosaink többsége az ifjúsági előmérkőzéssel a lábában megpróbált helytállni, hellyel-közzel eredményesen. Nyilvánvaló, hogy sebességben, tudásban és játékban is sokat kell dolgoznunk a fejlődésért.

1. Győr 10 9 1 373–223 +150 18
2. FTC 8 8 311–202 +109 16
3. Mosonmagyaróvár 9 8 1 303–232 +71 16
4. Debrecen 7 6 1 221–167 +54 12
5. Budaörs 8 3 1 4 230–250 –20 7
6. Kisvárda 7 3 1 3 178–204 –26 7
7. Vasas 8 3 1 4 202–235 –33 7
8. Vác 8 3 5 200–227 –27 6