Női kézi El: kettős győzelemmel csoportkörben a Vác

2023.11.18. 15:20
Kuczora Csengéék kettős győzelemmel tudták le a párharcot (Fotó: Getty Images)
A Praktiker-Vác kettős győzelemmel vette sikerrel a női kézilabda Európa-liga selejtezőjének második fordulóját, a török Kastamonu Belediyesi elleni párharc szombati visszavágóján idegenben 33–32-re nyert.

Egy héttel ezelőtt hazai pályán 37–21-re nyert a Vác, gyakorlatilag tét nélkülivé téve a törökországi visszavágót. A vendégek nem nevezték a meccsre a Ferencvárostól kölcsönvett Bordás Rékát, mert akkor a válogatott beálló nem léphetne pályára a fővárosiak színeiben januártól a Bajnokok Ligájában.

Lassan lendültek játékba a felek, a vendégeknél számos hiba miatt akadozott a támadójáték, és a védekezés sem működött hatékonyan, ennek ellenére egy-két gólnál jobban nem tudott ellépni a török rivális. Herbert Gábor vezetőedző a fiatal játékosait is bevetette, s az első félidő hajrájában valamelyest koncentráltabban támadó Vác kétgólos előnnyel vonulhatott szünetre.

A fordulást követően is hasonló volt a játék képe, a Kastamonu a váci hibákat kihasználva tartotta a szoros eredményt. A magyar együttes továbbjutása egy percig sem forgott veszélyben, a győzelem viszont csak a kiélezett végjátékban dőlt el, a Vác Kuczora Csenge hétmétereséből szerezte meg a döntő gólt, aki a mezőny legeredményesebbjeként tízszer volt eredményes. Az ugyancsak válogatott kerettag Bukovszky Anna – aki az első félidőben volt kapuban – három védéssel járult hozzá a sikerhez.

A hatodik egymás elleni mérkőzésen három török siker mellett harmadszor nyert a Vác.

A második számú európai kupasorozat mezőnyének másik magyar tagjának, a Mosonmagyaróvárnak nem kell selejtezőt játszania, így két magyar együttes lesz érintett a csoportkörben, amelynek sorsolását csütörtökön rendezik.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török)–PRAKTIKER-VÁC 32–33 (14–16)
Kastamonu, 510
néző. Vezette: Fukala, Mohyla (csehek)
KASTAMONU: GÖKER 2 – Gökdemir 4, Isikhan 3, Yilmaz 2, DEMIRCELEN 5, SAHIN 5, Türkyilmaz 3. Csere: Erbektas, Bektas (kapusok), DINDAR 5, Vatan 3, Iskenderoglu, Sancak. Játékosedző: Serpil Iskenderoglu
VÁC: Bukovszky – Such 1, Ferenczy F. 1, KUCZORA 10 (8), Tyiskov-Helembai, Marincsák 3, Csire 1. Csere: Győri A. (kapus), CSÍKOS L. 4, Ballai A. 2, Ballai B. 2, Kovalcsik 1, KOVÁCS ANIKÓ 4, KURUCZ 3, Bánfai K. 1. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–5. 15. p.: 7–5. 19. p.: 9–9. 23. p.: 12–10. 28. p.: 12–18. 34. p.: 16–20. 40. p.: 22–22. 45. p.: 24–26. 47. p.: 27–26. 52. p.: 28–28. 54. p.: 31–29
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 8/8
Továbbjutott: a Praktiker-Vác kettős győzelemmel, 70–53-as összesítéssel.
Herbert Gábor: – Örülök, hogy továbbjutottunk, és hogy kettős győzelemmel, ezzel elégedett vagyok. Azzal is, hogy ha eggyel nyerünk idegenben húsz év átlagéletkorú sorral negyvenöt percet játszva. A csoportkörben több kell ennél, várjuk a folytatást.