Megbosszulta magát a rengeteg hiba – Debrecenben nyert a CSM

2023.11.18. 15:47
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/noi-kezi-bl-dvsc-csm-bucuresti-23-30-7461" target="_blank">Küszködött a Debrecen <br />A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)</a>
A női Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában a Debrecen a CSM Bucuresti-et fogadta, és bár legutóbb a két csapat döntetlent játszott Bukarestben, ezúttal más volt a forgatókönyv. A rengeteget hibázó Debrecen nem tudta megnehezíteni a vendégek dolgát, és hétgólos vereséget szenvedett.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8.FORDULÓ
A-CSOPORT
DVSC SCHAEFFLER–CSM BUCUREST (román) 23–30
(9–15)
Debrecen, 2050néző. V:Hatipoglu, Simsek (törökök)
DEBRECEN:Gabriel – Töpfner 1 (1),Hámori K. 2,Haggerty 2,PLANÉTA 6,Vámos P. 3,Petrus 3 (2). Csere:Bartulovic (kapus), Kácsor 3,Vámos M. 2,Füzi-Tóvizi 1,Jovovics, Csernyánszki, E. Johansson, Grosch, M. Costa. Edző:Szilágyi Zoltán
CSM:ERIKSSON – Östergaard 2,Kobylinska 1,Rotaru, Pintea 4 (1),ARNTZEN 7 (3),J. Gutiérrez 1. Csere:Glauser (kapus), Dindiligan 2,INGSTAD 4,STOICA 8,Flippes, Zs. Nikolics 1. Edző:Adrian Vasile
Az eredmény alakulása. 10. perc:0–4.18. p.:5–8. 23. p.:6–11. 38. p.:16–18.47. p.:20–23.52. p.:21–26
Kiállítások:8, ill. 10 perc
Hétméteresek:8/3, ill. 4/4
Szilágyi Zoltán:– A mérkőzés elején hiába védekeztünk jól, ziccereket és büntetőket hibáztunk, így jelentős hátrányt szedtünk össze, és ezt cipeltük magunkkal a hatvan perc alatt. A második játékrészben megpróbáltunk mindent, fel is zárkóztunk két gólra, de ez felemésztette játékosaim erejét. Ekkor már a védekezésünk sem volt olyan, mint korábban, így megérdemelten nyertek a vendégek.
Adrian Vasile:– Furcsa egy hét alatt két meccset játszani ugyanazzal a csapattal. Sok hiányzónk ellenére jól játszottunk, ehhez társult egy remek kapusteljesítmény. Örülök, hogy mosolyogva kézilabdázott a csapatom, s hogy fontos két pontot szereztünk.

Telt ház előtt fogadta a DVSC idei utolsó Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésén a CSM Bucuresti-et. A felfokozott várakozás nem volt meglepő, hiszen az eddig bravúrosan menetelő Loki az előző két körben legyőzte a francia Brestet, és pontot szerzett Bukarestben.

Ezúttal azonban nem volt esélye Szilágyi Zoltán együttesének, a vendégeket nem zavarta meg, hogy a világklasszis Cristina Neagu sérülés miatt nem játszhatott, vezérük nélkül is érvényesítették a papírformát.

Rosszul, görcsösen és pontatlanul kezdtek a hazaiak, a kimaradt ziccerek után tíz és fél perc elteltével született meg az első gól a balszélső Vámos Míra révén. Hátul sokszor nem sikerült megoldani a beálló körüli védekezést, a CSM tartotta az első percekben kiépített előnyét, miközben a debreceniek három hétméterest is kihagytak. Az ihletett formában teljesítő svéd válogatott Evelina Eriksson az első félidőben közel 53 százalékos hatékonysággal védett, nagy szerepe volt abban, hogy csapata hattal vezetett a félidőben.

A szünet után sem tudta csökkenteni a hibák számát a Debrecen, Vámos Petra villanásaival a 38. percben mégis kettőre fel tudott zárkózni, de a meccset kézben tartó Bukaresthez ennél közelebb nem jutott. Ehhez pontosabb és koncentráltabb játék kellett volna, azonban így is büszke lehet őszi teljesítményére, és a továbbjutás szempontjából bizakodva várhatja a januári folytatást.

Az A-csoport többi szombati mérkőzésén
Odense (dán)–Sävehof (svéd) 40–22
(21–11)
GYŐR–Bietigheim (német) 31–29 (13–17)
Buducsnoszt (montenegrói)–Brest (francia) 21–34 (10–19)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, hét góllal nyert a CSM Bucuresti. 23–30

60. perc: A végére még jutott egy bődületes Stoica-gól a bal felsőbe, és itt a vége. 23–30

60. perc: Costa is próbálkozott egyet jobbról, de Eriksson ezt is könnyen kivédte.

59. perc: Stoica ma nagyot játszott, ezt a lövést is gólra váltotta. 23–29

58. perc: A Bukarest rontott támadásban, Hámori Konszuéla viszont nem, valamit kozmetikázott az eredményen. 23–28

58. perc: Bukaresti időkérés.

57. perc: Planéta legalább hozza magát, ezúttal is betalált. 22–28

57. perc: Stoica bezzeg belőtte! Lökték, mégis előnyt szerzett, és a bal felsőbe lőtt. 21–28

56. perc: Gabriel védése után Vámos Míra megint nem tudta ellőni Eriksson mellett a labdát.

55. perc: Hámori lövése nem okozott gondot a kapusnak, ez a meccs elúszott.

54. perc: Stoica lőtte el igen szorongatott helyzetben, és valahogy becsorgott a labda a hálóba. 21–27

53. perc: Planétát támadás közben állították ki fejlövés miatt. Vámos Míra a bal szélről megint nem tudta belőni, Eriksson védett, noha most volt hely bőven.

52. perc: Debreceni ügyetlenkedés után labdát szerzett a CSM, és Ingstad könnyű gólt szerzett a hatosról. 21–26

52. perc: Planéta beindult, ezúttal is a jobb alsóba lőtt. Sajnos azonnal jött a válasz Dindilingantól. 21–25

51. perc: Kölcsönös rontások után Szilágyi Zoltán időt kért.

50. perc:Arntzen távoli lövését kifogta Gabriel, de aztán rosszul indított...

48. perc: Vámos Petra lövése jött ki a kapufáról, de a labda visszakerült a Debrecenhez. Elég sokáig tartott a hazai akció, Vámos egy támadás alatt háromszor is lőtt, de a harmadik is kimaradt.

48. perc: Jól kijátszották a helyzetet a bukarestiek, és Pintea belőtte a ziccert. 20–24

47. perc: Stoica lövése után faultot fújtak, időt kért a Bukarest.

47. perc: Planéta ezúttal átlövésből volt eredményes, kilőtte a jobb alsót. 20–23

46. perc: Passzívig játszott a CSM, és el is vették a bírók a labdát.

45. perc: Kettős hátrányból Arntzen kintről kilőtte a jobb alsót. Azonnal jött a válasz Haggertytől. 19–23

44. perc: Planéta tört be, visszarántották, Dindiligan mehetett ki két percre. Jött érte egy hetes is, amelyet Töpfner kihagyott. Töpfner egészen máig remekül dobta a heteseket, ma viszont már hármat is kihagyott.

44. perc: Kobylinska kapott betörés után hetest, mert a nyakánál fogva lerántották. A hetest Arntzen a bal alsóba lőtte. 18–22

43. perc: Lökés miatt kiküldték két percre Ingstadot, ráadásul hetest is kapott a Debrecen, amelyet Töpfner a kapuba pattintott. 18–21

42. perc: Kobylinska egészen fura lövése bejutott a debreceni kapuba. 17–21

41. perc: Petrus labdát szerzett végigszáguldott a pályán, és a hálóba lőtt. 17–20

40. perc: Csernyánszki tört be, csak szabaddobást kapott. Petrus viszont ellőtte nagyon éles szögből, nyilván védett a kapus.

40. perc: Debreceni időkérés.

40. perc: Újabb buta debreceni hiba után Artzen csinálta meg magának a helyzetet, és a jobb felsőbe lőtt. 16–20

40. perc: Teljesen reménytelen helyzetből lőtte el Hámori, nem is ment be. Rontottak viszont a másik oldalon a románok is.

39. perc: Hetest kapott a CSM, amelyet Arntzen a bal alsóba lőtt. 16–19

38. perc: Kapufát dobott a Bukarest, a debreceni ellentámadás pedig elég sokáig tartott, de Vámos Petra tisztára játszotta magát, és két gólra hozta fel a csapatát. 16–18

37. perc: Petrus labdát lopott, jöhetett megint a Debrecen, és Vámos Petra a jobb alsóba lőtt. 15–18

36. perc: Hámori nagy küzdéssel két ember között betört, és a kapus lába között szerzett gólt. 14–18

36. perc: Kácsor rossz lövése után Nikolics indult a jobb oldalon, és belőtte a helyzetét. 13–18

35. perc: Pintea maradt egyedül a vonalon, Gabriel viszont remekül védett.

35. perc: Rontott a CSM, a másik oldalon viszont Vámos Petra végre betalált. 13–17

34. perc: A másik oldalon szinte azonnal jött a gól, Pintea dobta be. Gyorsan válaszolt Haggerty, szerencsére. 12–17

33. perc: Hámori tört be, visszarántották, hetes. A hetest Petrus megint kihagyta...

33. perc: Rossz passzal ért véget a debreceni támadás, de a másik oldalon Arntzen is rontott.

32. perc: Belemenésnek tűnt Kobylinska megmozdulása, mégis ő kapott szabadot. Így aztán jó helyzetkialakítás után Stoica lőtt átlövésgólt. 11–16

31. perc: Kivédekezett bukaresti támadás után Planéta megint beállóból lőtt a jobb alsóba. 11–15

31. perc: Mindjárt egy debreceni góllal! Kácsor vállalta el, és be is vágta. 10–15

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, innen nehéz lesz nyerni. 9–15

30. perc: Könnyű helyzetből lőtt gólt a CSM, majd a végén Vámos Petra lövését védte gond nélkülEriksson. 9–15

30. perc: Hetest kapott a Debrecen, Petrus pimaszul a kapuba pattintott. 9–14

28. perc: Emberelőnyben sem tudta megakadályozni a Debrecen, hogy hatgólos legyen a vendégek előnye. Stoica lőtte be. 8–14

27. perc: Vámos esett el Arntzen mellett, és ez debreceni emberelőnyt ért. Grosch próbált ejteni, de kicsit ügyetlenül, így a kapus könnyen védett.

27. perc: Rossz debreceni lövés után Östergaard lerohanás után szerzett gólt. 8–13

26. perc: Ingstad góljával ismét négygólos lett a CSM előnye, két emberrel a nyakán dobta be. 8–12

25. perc: Egy rossz passzal ért véget a bukaresti támadás, a másik oldalon Tóvizi remek ütemben kapta a labdát, és szépen dobta be a kapuba. 8–11

25. perc: Román időkérés.

25. perc: Gyors debreceni támadás végén Planéta maradt ott beállóban, és be is dobta. 7–11

24. perc: Rengeteg a debreceni hiba, de legalább Gabriel jól véd.

23. perc: Johansson lövése kijött a kapufáról, Tóvizi elkapta a labdát, lebirkózták, hetes. A hetest Petrus kihagyta... Eriksson kivédte.

23. perc: Stoica megint remekül vált le a védőről, és belőtte a kapu bal oldalába. 6–11

22. perc: Rossz passz, megint véget ért a debreceni támadás, de a CSM is gyorsan elpasszolta magát. Így került ziccerbe Tóvizi, de a kapus kivédte a ziccerét.

21. perc: Szilágyi Zoltán reklamált, sárga lapot kapott.

21. perc: Arntzen csak megtalálta a lyukat két védő között, így aztán végül is könnyű gólt szerzett. 6–10

20. perc: Östegaard a vonalra lépett, jöhetett a Debrecen, hosszú támadás végén Kácsor inkább betört, és így már belőtte. 6–9

19. perc: Kácsor még nem lőtte be magát, megint messze fölé ment a labda.

18. perc: Türelmesen játszott a CSM, emberelőnyt harcolt ki, mert Jovovics lerántotta ellenfelét. Ráadásul hetes is jött, Artzen lőtte be. 5–9

17. perc: Östergaard a jobb szélről nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. Azonnal jött a válasz a másik oldalon, Planéta a hatosról lőtt gólt. 5–8

16. perc: Szabálytalan zárás miatt elvették a labdát a Debrecentől.

16. perc: Dindiligan egészen éles szögből kiválóan lőtt a kapu bal oldalába a bal szélről. 4–7

15. perc: Ingstad nagy helyzetből a lécre pattintott, majd Kácsornál fújtak belemenést.

14. perc: Sokáig támadott a CSM, végül Stoica nagy lendülettel betört, és a bal alsóba lőtt. Erre azonnal jött a válasz Kácsortól, aki szintén betörésből volt eredményes. 4–6

13. perc: Emberelőnybe került a Debrecen, és jött a hetes is, amelyet ezúttal Petrus lőtt, és remekül a bal felsőbe. 3–5

13. perc: Kobylinska óriási passza után Ingstad lőtt könnyű gólt. 2–5

12. perc: Gabriel újabb szép védése után Vámos Míra indult, és bedobta a ziccert a léc alá. 2–4

11. perc: Kobylinska lövését Gabriel tolta mellé, jöhetett a Debrecen, és több mint tíz perc után Vámos Míra révén gólt szerzett a hazai csapat. 1–4

10. perc: Kácsor lőtte el 7 méterről, elég jelentősen fölé.

10. perc: Debreceni időkérés.

9. perc:Hámorit is kiküldték két percre, mert erősen leütközte Stoicát. Rotaru harcolt ki hetest elég lehetetlen helyzetből. A hetest Pintea a jobb alsóba dobta. 0–4

9. perc: Hiába került ziccerbe Haggerty, megint védett Eriksson.

8. perc: Rontott támadásban a CSM, amit azzal tetézett, hogy Artzent két percre kiküldték.

8. perc: Maradt a labda a Debrecennél, de nem lett belőle semmi.

7. perc: Hámori betörés után harcolt ki hetest, amelyet Töpfner ezúttal sem tudott belőni, mert a kapus védett.

7. perc: Rossz passzal tékozolták el a támadásukat a vendégek, így lejárt az emberhátrány.

6. perc: Töpfner egészen éles szögből lőtte el, legalább a kapufát eltalálta, de ez nem ért gólt.

5. perc: Villámgyorsan gólt szerezett a Bukarest, Gutierrez lőtte ki a bal felsőt. 0–3

5. perc: Emberelőnybe került a CSM, Planétát küldték ki visszahúzásért.

4. perc: Kobylinska átlövését Gabriel védte ki, a debreceni támadásból Petrus a kapust találta el.

3. perc: Haggerty újabb helyzete után már jött a hetes, amelyet Töpfner kapufára dobott.

3. perc: Hiába reklamált Haggerty, nem fújtak faultot ellene, jött az ellentámadás és Arntzen belőtte. 0–2

3. perc: Meglepődött a hazai védelem, hogy Pintea könnyen szerzett labdát, és a ziccert be is dobta. 0–1

2. perc: Petrus éles szögből próbált meg gólt szerezni, de nem volt esélye.

1. perc: Az első támadás a románoké volt, Pintea ziccerét viszont Gabriel kivédte.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Debrecen tiszta pirosban, a CSM fehér-feketében játszik.

A két csapat meccskerete:
DVSC:16 Bartulovic (k), 94 Gabriel (k), 5 Hámori, 7 Johansson, 13 Tóvizi, 18 Grosch, 22 Jovovics, 24 Vámos M., 25 Csernyánszki, 28 Töpfner, 38 Vámos P., 43 Planéta, 44 Kácsor, 55 Haggerty, 71 Petrus, 88 Costa.
CSM:1 Glauser (k), 12 Skurtveit (k), 16 Eriksson, 3 Arntzen, 9 Rotaru, 10 Stoica, 14 Nikolics, 18 Gutiérrez, 20 Filippes, 21 Dindiligan, 25 Östergaard, 28 Kobylinska, 49 Ailincai, 51 Ingstad, 77 Pintea.

ELŐZMÉNYEK

Az A-csoport első köre után a Debrecen az ötödik, azaz továbbjutó helyen állt, amiben nagy szerepet játszott, hogy a 7. fordulóban pontot szerzett Bukarestben.