Női kézi NB I: mislenyi sikerével a Mosonmagyaróvár a tabella élén

2023.10.22. 20:32
Tóth Eszter hat gólt lőtt Kozármislenyben (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld, archív)
A női kézilabda NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Mosonmagyaróvár érvényesítette a papírformát, és 15 góllal nyert a Kozármisleny otthonában.

Az MKC magabiztos sikeréből Tóth Eszter és Pásztor Noémi egyaránt hat góllal, Szemerey Zsófi 16 védéssel vette ki a részét.

Gyurka János együttese ezzel ideiglenesen a tabella élére került, megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Győrt és a kettővel kevesebbel álló FTC-t.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 12. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
KOZÁRMISLENY KA–
MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 20–35 (9–17)
Kozármisleny
, 650 néző. Vezette: Sándor, Szabó B.
KOZÁRMISLENY: Pusztai – Grénus 2, BRETTNER 3, Hadnagy, Scheffer 2, Tobak, SZATMÁRI 4. Csere: Wichmann (kapus), Imrei R. 2, GROSICS 4 (2), Bánfai 1 (1), Zsemberi, Halász, Imrei N. 2, Kornfeld. Edző: Gyulay László
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi, Albek 2, Tóth G., Faragó 1, TÓTH E. 6 (3), Strannig 3. Csere: Hadfi (kapus), Lancz 3, PÁSZTOR 6, Sztankovics 2, Tóth N. 2, Ivancok 1, SCHATZL 4, Varga E. 2, BARDI 3. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 8. p.: 4–4. 15. p.: 6–8. 22. p.: 7–12. 32. p.: 11–17. 42. p.: 14–23. 51. p.: 17–29. 57. p.: 18–32
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Gyulay László:
– Egyes szakaszokban jó teljesítményt nyújtottunk, de végig nem voltunk rá képesek. Nekünk még sokat kell tanulnunk ahhoz, hogy az ilyen meccseken végig versenyben tudjunk maradni.
Gyurka János: – Ellenfelünk hatvan percen keresztül fegyelmezett játékot nyújtott. Az eredmény talán nem mutatja, de végig nagy erőbedobással kellett játszanunk ellenük. Jó tempót tudtunk diktálni vezetésünk tudatában sem engedtünk ki.

1. Mosonmagyaróvár 8 7 1 263–208 +55 14
2. Győr 7 6 1 263–162 +101 12
3. FTC 6 6 234–141 +93 12
4. Debrecen 6 5 1 182–138 +44 10
5. Budaörs 6 3 1 2 176–176 0 7
6. Kisvárda 6 3 1 2 153–164 –11 7
7. Vác 7 3 4 177–201 –24 6
8. Dunaújváros 6 3 3 157–186 –29 6