Női kézi NB I: megszorongatta a Vác az FTC-t, de nem bírta a hajrát

S. B.S. B.
2023.10.07. 18:41
Nagyot hajrázva nyert otthon a Ferencváros (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/kezilabda/noi-kezilabda/hirek/nagyot-kellett-kuzdeni-a-sikerert" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Ferencváros ugyan a félidőben még hátrányban volt a Vác ellen, de 31–25-re nyert a női kézilabda NB I 5. fordulójának szombati játéknapján. A Győr 41–17-re lemosta a Kozármislenyt, a NEKA 26–21-re megverte a Dunaújvárost, míg a Budaörs 29–29-es döntetlent játszott a Kisvárdával.

FTC–VÁC 31–25

Meglepően szorosan kezdődött a Ferencváros és a Vác összecsapása. Nem elég, hogy a felek fej-fej mellett haladtak az első negyedórában, a folytatásban inkább a váci oldalon volt az előny és a szünetre egészen háromgólosra növelték a különbséget a vendégek. A második félidőben viszont összeszedték magukat a fővárosiak és 47. percre kiegyenlítették az állást (23–23), majd a vezetést is vissza tudták szerezni. A hajrában pedig már nem bírt ritmust váltani a Vác, így fájdalmas, hat gólos vereséget szenvedett. A hazai győzelemhez a Fradi szerb légiósa, Andrea Lekics hét, míg Márton Gréta és Klujber Katrin öt-öt góllal járult hozzá.

GYŐR–KOZÁRMISLENY 41–17

Mint arra számítani lehetett, a győriek végig domináltak a találkozón, ami több mint egy órával később kezdődött az eredeti időponthoz képest, mivel késtek a játékvezetők. A meccs legelején 9–0-ra húzott el az ETO és ezt a különbséget stabilan tartotta is az egész első félidőben. A fordulás után sem változott a játék képe, csak egyre jobban nyílt szét az olló, ami végül 24 gólos győzelmet jelentett a kisalföldieknek.

A meccsen már a győri kispadra leülhetett a szülés után visszatérő Veronica Kristiansen.

NEKA–DUNAÚJVÁROS 26–21

A balatonboglári fiatalok a meccs első percétől fogva az utolsói végig vezettek, azonban egy perce sem lankadhatott a figyelmük, mivel a Dunaújváros szépen tartotta magát. A 45. percben volt, hogy egészen két gólra csökkentették a különbséget a vendégek, de ezt követően ritmust váltott a NEKA és pár percen belül hattal húzott el, ahonnan már nem lehetett visszakapaszkodni.

BUDAÖRS–KISVÁRDA 29–29

A Budaörs a mérkőzés elején Pálos-Bognár Barbara remeklése ellenére naggyá tette a Kisvárda kapusát, Mátéfi Dalmát, ennek köszönhetően a kezdeti többgólos hazai vezetést ledolgozták Juhász Grétáék. Azonban az első félidő második felétől beszálló Debreczeni-Klivinyi Kinga mind támadásban, mind védekezésben parádézott, így a szünetig Buday Dánielék diktálták a lépést. A második játékrészben a Kisvárda átvette az irányítást, olyannyira, hogy a hajrá előtt öt gólra növelte előnyét. Az óriásit hajrázó és egy 9–3-as utolsó tíz percet produkáló Budaörs 29–29-es döntetlennel viszont pontot tudott menteni hazai pályán.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Praktiker-Vác 31–25 (14–17)
Elek Gyula Aréna, 800 néző V: Fekete T., Hajdú
FTC:  BÖDE-BÍRÓ – Malestein 3, Tomori, LEKICS 7,  Edwige 2,  Bölk 1, MÁRTON G. 5. Csere: Klujber 5, Cvijics 3, Kisfaludy 1, SIMON P. 3,  Kovács Anett, Hársfalvi 1 Megbízott edző: Allan Heine
VÁC: CSIZMADIA F. – Such 3,  Ferenczy F., Csíkos L. 2, Kovalcsik J. 1, Marincsák 4,  Ballai A. 3 Csere: Bukovszky (kapus), KUCZORA 7 (2), Ballai B. 2, TYISKOV-HELEMBAI 3, Kovács Anikó  Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása: 13. perc:  8–6. 23. p.: 10–12 34. p.:  15–19 46. p.: 22–22 49. p.:  25–23
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/2
Allan Heine: – Nagyon jól játszott a Vác, nehéz volt neki gólt lőni, egységesen mozgott védekezésben. Nem volt könnyű meccs, a második félidőben hősiesen küzdött a csapat. Örülök, hogy a nehézségek ellenére nyertünk.
Herbert Gábor: – Az volt a tervünk, hogy megnehezítjük a Fradi dolgát, ez ötven percig sikerült. A végére azért lett jelentős a különbség, mert többen nem hittek abban, hogy csodát csinálhatunk, emellett előfordult néhány fegyelmezetlenség.

Győri Audi ETO KC–Kozármisleny KA 41–17 (18–9)
Győr, 1529 néző. V: Bátori, Szécsi Lantos
GYŐR: DUIJNDAM – Hovden 2, Gros 4, S. Oftedal 4, Brattset 4, HAUGSTED 7, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: NZE MINKO 5, Broch 1, GYŐRI-LUKÁCS 5, FARKAS JÚLIA 3 (1), De Paula 2, Farkas E. 2. Edző: Ulrik Kirkely
KOZÁRMISLENY: PUSZTAI P. – Grénus, Brettner 2, Zsemberi, Tobak 1, Scheffer 2 (1), Szatmári 1. Csere: Wichmann, Szabó Luca 1 (kapusok), Imrei R., KECSKÉS 2, Szabó P. 4 (1), Halász, Hadnagy 1, Imrei N. 1, Grosics 2 (1). Edző: Gyulay László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–0. 10. p.: 9–1. 15. p.: 12–5. 24. p.: 15–8. 37. p.: 24–10. 42. p.: 30–13. 49. p.: 34–16. 54. p.: 37–16
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Ulrik Kirkely: – Jó játékkal, magas koncentrációval, tökéletesen kezdett a csapat. Később ugyan következett egy rövidebb ideig tartó szenvedés, ekkor a Kozármisleny mutatta meg erényeit, de a hátralévő időben végig kontrolláltuk a mérkőzést.
Gyulay László: – Csapatunknak jelentős esemény Győrben megmutatnia magát. A hibáink ilyen tudású ellenféllel szemben hatványozottan megmutatkoztak, de volt egy periódusa az első félidőnek, amelyben elégedett lehetek a játékunkkal.

NEKA–Dunaújvárosi Kohász KA 26–21 (10–6)
Balatonboglár, 200 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
NEKA: CSAPÓ KINCSŐ – Molnár D., LAPOS 5, BATÓ 5 (2), GYŐRI V. 4, FARAGÓ LEA 7 (1), Wald 2. Csere: PETRUSKA, Matucza, Miklós K. 2, Pálmai, Keceli-Mészáros 1, Berei, Hengl, Kriston. Edző: Bakó Botond
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Horváth A. 2, Trawczynska 4, SZALAI B. 2, PARÓCZY 3, Horváth P. 2, Sallai 1. Csere: Oguntoye (kapus), Nick 2, Bouti, Borgyos, Csáki Zs. 1, Moreno, Agócs, Krupják-Molnár 4. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 7. perc:
3–3. 16. p.: 6–3. 24. p.: 8–5. 28. p.: 10–5. 35. p.: 14–9. 41. p.: 17–13. 44. p.: 17–15. 51. p.: 21–17. 55. p.: 24–17
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/0
Bakó Botond: – Nagyszerű játékkal szereztünk két pontot egy erős ellenféllel szemben. Csapó Kincső első félidőben nyújtott kiemelkedő kapusteljesítménye magabiztosságot adott a csapatnak, a tíz hatos félidő önmagáért beszél.
Rapatyi Tamás: – A játékosok nem tartották be a taktikai utasításokat, fegyelmezetlenek voltunk. Az első félidőben jól működött a védekezésünk, ám a támadójátékunk akkor sem volt megfelelő.

Moyra-Budaörs–Kisvárda Master Good SE 29–29 (13–13)
Budaörs, 680 néző. V.: Bóna, Földesi
BUDAÖRS: Mistina – Vártok T. 1, Szekerczés 5 (4), PÁLOS-BOGNÁR 5 (1), Gergely-Zsigmond, Hudák E., Szabó A.
Csere: Vártok R. (kapus), SZÖVÉRDFFY-SZABADFI 5, Uhrin 2, DEBRECZENI-KLIVINYI 10 (1), Schneider 1, Szabó-Májer, Mlinkó, Tóth M.,
Edző: Buday Dániel
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – Gém 1, KARNIK 5 (2), Kovalcsik, Sápi 4, JUHÁSZ G. 6, Mérai 1
Csere: Torda (kapus), Ajano, Novak, SISKA 4, Szabó L. 4, Bucsi, Akijama 4 (4),
Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–0. 12. p.: 5–2 . 16. p.: 5–6. 20. p.: 10–8. 25. p.: 11–11. 35. p.: 14–16. 42. p.: 16–20. 49. p.: 19–24. 55. p.: 25–26. 58. p.: 28–28.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 9/6
Buday Dániel: – Hatvan percen keresztül naggyá tettük Mátéfi Dalmát. Nehéz a Kisvárda ellen játszani, mert jó a kapusa és a védelme. Meg voltak a lehetőségeink az első harmincöt percben, hogy ellépjünk tőlük és kicsit megnyugodjunk, de ez pont fordítva történt, ők szereztek megnyugtató előnyt. Elismerésem a csapatomnak az utolsó tizenöt percben nyújtott extra teljesítményért, akaratért. Erre lehet építeni. Egy pont végülis jobb, mint a nulla.
Józsa Krisztián: – A meccs előtt aláírtuk volna az egy pontot. Amikor öt góllal vezettünk, kezünkben volt a győzelem, de ezzel nem tudtunk élni. A végjáték megint nem állt nekünk, szóval ez egy igazságos döntetlen.