Öt góllal megverte riválisát a DVSC Schaeffler!

2023.10.21. 15:55
Fotó: Kovács Péter<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/noi-kezi-bl-dvsc-buducsnoszt-27-22-fotok-kovacs-peter--7357" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A DVSC Schaeffler 27–22-re megverte odahaza a Buducsnoszt Podgoricát a női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5.FORDULÓ
A-CSOPORT
DVSC SCHAEFFLER–BUDOCSNOSZT BEMAX (montenegrói) 27–22(12–10)
Debrecen, 1700néző.Vezette:A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
DEBRECEN:GABRIEL – TÖPFNER10 (8),HÁMORI K.5,HAGGERTY1,Planéta, VÁMOS P.3, Petrus. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor2,E. Johansson, Füzi-Tóvizi1,Vámos M.1,Jovovics, M. COSTA1, CSERNYÁNSZKI 3. Edző:Szilágyi Zoltán
BUDUCSNOSZT:ATTINGRÉ – CARDOSO5 (3),Ivanovics1,Háfra N.2,GODEC5,Raicsevics, PAVICSEVICS 4. Csere:Giegerich (kapus), A. Popovics, NIAKATÉ5,N. Vukcsevics, Tomova, Marszenics. Edző:Bojana Popovics
Az eredmény alakulása. 5. perc:1–2.13. p.:7–3.23. p.:9–8.28. p.:11–10.37. p.:16–13.50. p.:23–18.53. p.:25–19.
Kiállítások:8, ill. 14 perc
Hétméteresek:8/8, il. 4/2
Szilágyi Zoltán:– Nagy csata volt, különösen a szerdai vereségünk tükrében vagyok nagyon büszke a lányokra, hiszen bizonyították, hogy milyen sportemberek. Stabil volt a védekezésünk, ehhez remek kapusteljesítmény párosult. A támadójátékunk is kreatív volt, tudtunk reagálni az ellenfél védekezésváltásaira.
Bojana Popovics:– A rossz első tíz perc után rendeztük a sorokat és visszajöttünk a meccsbe. Sajnos, a második félidőben sokat hibáztunk és ezt a Debrecen jól használta ki és megérdemelten nyert.

A továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú mérkőzés várt a Debreceni VSC női kézilabdázóira a Bajnokok Ligája A jelű nyolcasában a Háfra Noémit is foglalkoztató vendég montenegrói Buducsnoszt ellen. Bár négy perc kellett az első hazai gólhoz, utána beindult a gépezet, átvette a játék irányítását és a vezetést a Loki, amely többször is néggyel lépett el, a kibrusztolt előnyből azonban a szünetig kettőt lefaragott a Podgorica.

A második játékrész első perceiben még közelebb tudtak zárkózni a vendégek (akik csupán egyszer, az első percben 0–1-nél vezettek a találkozón), ám a meccs záró harmada megint csak a hazaiaké volt a kiváló Hámori Konszuéla, a 12 lövésből tízszer eredményes jobbszélső, Töpfner Alexandra és a bravúrokat bemutató francia kapus, Catherine Gabriel vezérletével. Az utolsó tíz percre ötgólos vezetéssel fordult a DVSC, innen pedig már végképp nem volt visszaút Háfráéknak. A bajnoki és Magyar Kupa-bronzérmes, stabilabb és pontosabb teljesítményt nyújtó debreceniek feledtetni tudták a hétközi, mosonmagyaróvári NB I-es rangadón kapott pofont és értékes két pontot szerezve fontos lépést tettek a továbbjutás felé az elitsorozatban.

TÖPFNER NEM ÁJULT EL ATTÓL, HOGY 10 GÓLT DOBOTT EGYETLEN BL-MECCSEN

SZILÁGYI: A SZERDAI FIASKÓ UTÁN EZ A MEGFELELŐ REAKCIÓ!

Fotó: EHF

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 27–22!

60. perc Vámos kap egyet, két perc Popovicsnak. Három másodperccel a vége előtt. Planéta szabaddobása nem pontos.

60. perc Hetes és két perc Costának, hárman, ő, a kapusa és a mesterük is nagyon mérgesek. De Gabriel kivédi Cardozo lövését!

59. perc Vámos góllal mutatja meg, hasznos volt a megbeszélés. 27–22

59. perc Magyar időkérés a végére.

59. perc Giegerich védi Tóvizi ziccerét is. 43 százalékkal véd.

58. perc Csernyánszki bevetődve lő, hátba csapják, véd a kapus... tovább. A másik oldalon nem a spori, Niakaté hibázik.

Ez lett volna a Buducsnosztnak a 160. Bajnokok Ligája-sikere, csak a Győrnek van több.

57. perc Töpfner ziccere a német kapusé, Raicsevics a kontrából kiharcol egy hetest, Cardozo ezt is bedobja.

56. perc Jovovics kap két percet színészkedésért. Pavicsevics keresztpasszát a bal szélről a rövid alsóba húzza Raicsevics.

56. perc Tóvizi kiharcol egy hetest. Töpfner... ballal... a bal alsóba lő. Giegerich is tehetetlen ellene: 26˜–20!

55. perc Magyar időkérés 25–20-nál.

55. perc Raicsevics passza jó, Godec fifikás gólt ejt beállóból.

54. perc Mondjuk ezt Jovovics rossz lövése ellenére is.

54. perc Raicsevicsnek nem megy ma, átlövése Gabrielé. Most dőlt el a meccs? Alighanem.

53. perc Vámos a bal szélről a léc alá lő Planéta passza után, 25–19.

53. perc Raicsevics hetet lép, legalább, Hámori tombol, aztán labdát szerez Godec orra elől.

53. perc Azonnal időt kér Bojana Popovics. Aki így ránézésre simán becserélné és be is cserélhetné magát.

53. perc A hajrá eddig Csernyánszkié, lásd ezt a pazar betörést.

52. perc Vukcsevics odasóz Tóvizinek, két perc.

51. perc Csernyánszki jobbal betalál, alaposan meglepve a földről, ravaszul Attingrét. Niakaté kiharcol egy büntetőt, magabiztosan lő a kapuba Cardoso.

48. perc Zseniális lövőcsel után bombagól Csenyánszkitól! Godec betörése sem csúnya éppen, előtte Háfra volt eredményes... aztán meg alulról talál a kapuba Vámos. 21–18.

46. perc Figyelmetlen védekezés, köszöni Niakaté, Planétát ellökik, hetes, Töpfner ballal a kapus lába között betalál. 20–16

Fotó: Fotó: Kovács Péter

45. perc Ivanovicsnál belemenés, kellett, Tóvizi a földről Attingré lába között a kapuba lő, kiváló passzt kapott. 19–15

44. perc Vámos ziccerből a kapufára lő, Cardoso előbb a lécre... majd a léc alá.

42. perc Alakul, alakul, Hámori áttör a falon, a lövése a jobb felsőbe talál. 18–14!

41. perc Godecnek két perc ugyan, de elveszik Vámos gólját.

41. perc Gödörben a montenegróiak, hosszas, de eredménytelen támadásaik vannak. Godec lövése sem jó. Cardosóét meg védi Gabriel!

39. perc Hámori ziccerből a kapust találja el, Vámos egyéni akciója már gólra érdemes.

38. perc Godecnek is, beállóból, de neki csak a második félidőben. Planéta átlövése kapuscsemege. 16–14

37. perc Labdaszerzés után villámgyors kontra, Costa első mai gólja.

36. perc Csernyánszki a pályán, a 2. karmester, szép attak, Hámori egyedül a hatoson, jobbal a jobb alsóba lő! 15–13!

35. perc Cardozo góllal kontráz egy pocsék hazai támadást. Kácsor ismét eladja, Niakaté beállóból befordul. 14–13

34. perc Raicsevics sincs formában, Planéta átlövése is a kapusé.

33. perc Ivanovics szélről lő, véd Gabriel, Hámori lassan indít támadást, majd támadóhibát vét.

32. perc Hámori kiharcol egy hetes, vérzik picit az arca. Töpfner ballal a jobb felsőbe lő vigasztalólag. 14–11

31. perc Niakaté lerántja a földre Vámost, szó szerint. Két perc.

31. perc Szép góllal, Vámos körömpasszát Haggerty beállóból a bal sarokba vágja. A hatosról. De Niakaté góllal kontráz.

31. PERC FOLYTATJUK!

A Buducsnost kapusa, Armelle Attingré hárította eddig a legtöbb büntetőt ebben a szezonban: hetet.

A két csapat eddig 133 gólt kapott, csak az MKS Zaglebie Lubin engedett többet (138) az ellenfeleknek.

A korábbi ferencvárosi, majd győri, magyar válogatott Háfra Noémit vagy az egykor Székesfehérváron védő Armelle Attingrét sem kell bemutatni a nézőknek – írja a Loki honlapja.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Hetes a másik oldalon is,Töpfner ballal és kis szerencsével a bal alsóba lő. 12–10, 7 lövésből 6 gól a szélsőnek.

30. perc Kapus nélkül a Podgorica, belülvédekezés Tóvizitől. Jogos hetes. Raicsevics ballal a bal sarokba lő, Gabriel megfogja (!) a labdát, két kézzel.

29. perc Vámost lerántják, két perc Ivanovicsnak. Hámori megvillan végre, bevetődve hétről a jobb felsőbe lő kissé jobbról.

28. perc Háfra passza után Pavicsevics betörése pazar. 10 egyenlő.

27. perc Vámos az üres kapu mellé lő a felező tájékáról. Két perc mezrántásért Jovovicsnak.

26. perc Háfra eredményes betörésből, 10–9.

25. perc Vukcsevicsnek két perc, ballal a kapus lába között eredményes Töpfner.

24. perc Kácsor lövése így is rossz, Niakaté passza is az, szerencsére.

23. perc Magyar időkérés, éppen jókor.

23. perc Döcög a gépezet, Vámos ismét eladja, Niakaté ziccerezhet, s nem is ront. 9–8

21. perc Gabrielt megtréfálja Cardoso egy átlövéssel. Újabb rossz magyar támadás, gyors Pavicsevics-betöréssel. 9–7

A cserekapus, a német Ann-Cathrin Giegerich három idényben át a Lokiban játszott.

20. perc Haggertyt ellökik, hetes, Töpfner ballal a bal felsőbe lő. 9–5!

18. perc Kácsor átlövése rossz, aztán jó védekezés után Vámos passzával a hatosig futhat, és a jobb sarokba lő a hatosról. Ivanovics átlövésből válaszol.

17. perc Ellépi Kácsor, Raicsevics távolról a jobb sarok mellé lő. Üres volt a kapu.

16. perc Niakaté betörése hibátlan. 7–4

16. perc Johansson a szaggatottról a lécre lő, két perc Tóvizinek a másik kapu előtt.

15. perc Egy-egy rossz támadás, majd ziccer a vendégeknél... Gabriel védi a bal alsó előtt Godec bevetődéses lövését.

12. perc Jó a védekezés, Kácsor a kapusba lő ziccerből, de szabaddobás. Aztán javít, jobbal a bal alsóba lő 10 méterről. 7–3!

12. perc Időkérés a vendégektől.

12. perc Alakul, Gabriel véd egy nagyot, Töpfner és Vámos gólja után.

10. perc Vámost elnyomják, Gabriel megfogja (!) vetődve Raicsevics átlövését, bal kézzel (!). Planétát ellökik, Töpfner a bal alsóba lő. 4–3

9. perc Gabriel védi Cardoso ziccerét, Attingré meg Töpfnerét, utóbbi a földön marad, a helyén a hatosig futhat Pavicsevics, a jobb felsőbe lő.

8. perc Háfra passzát ballal a léc fölé vágja Ivanovics, a jobb szélről góllal válaszol Töpfner.

7. perc Két beállóval a Loki, Hámori az egyik, szép gólt lő. 2–2

6. perc Három rossz támadás a pályán.

4. perc Popovicsak két perc. Hámori kiharcol gyorsan egy hetest, Töpfner ballal a jobb alsóba lő.

3. perc Hámori a jobb szélről Attingrébe lő, de Gabriel védi Ivanovics átlövését.

2. perc Raicsevics passzát bevetődve dobja kissé balról a bal alsóba Godec, Kácsor rossz átlövése után.

1. perc Godec eredményes azonnal beállóból, 0–1.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat tiszta pirosban, a vendégek kék-fehér mezben és kék nadrágban.

A Győri Audi ETO KC a csoport első helyének megtartásáért, míg a DVSC Schaeffler a továbbjutás kiharcolásáért lép pályára szombaton a Bajnokok Ligájában.

„A Bajnokok Ligája teljesen más kávéház, más ellenféllel – mondta Costa. – Tudjuk, hogy a Buducsnoszt jó és egységes csapat, nagy küzdő, de ennél jobb lehetőséget nem tudok elképzelni a javításra. Persze nehéz lesz, de sokszor bizonyítottuk már, hogy erős csapat vagyunk, és a legnagyobb erősségünk épp az összetartás a legnehezebb pillanatokban.”

A Debrecen szerdán nagyon simán kapott ki a bajnokságban közvetlen rivális Mosonmagyaróvártól. A debreceniek brazil szélsője, Mariana Costa szerint azonban nem volt sok idejük a kesergésre a következő nagy feladat előtt.

A Mosonmagyaróvár meggyőző teljesítménnyel nyert a Debrecen ellen a női kézilabda NB I 6. fordulójának rangadóján.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A DVSC–BUDUCSNOSZT MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!