Férfi kézi NB I: Balatonfüreden kapott ki a Ferencváros

2023.10.15. 16:35
Fotó: fradi.hu/archív
A Balatonfüred 34–30-ra legyőzte a Ferencvárost, míg a Szeged 31–24-re felülmúlta a Csurgót a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

Kiváló napot fogott ki a Balatonfüred, amely szoros mérkőzésen négy góllal verte meg a Ferencvárost. Az első félidőben szinte végig a hazai együttes volt előnyben, ám a szünet előtt Nagy Bence góljával 16–15-re a zöld-fehérek vették át a vezetést. A fordulás után is fej fej mellett haladtak a csapatok, majd Debreczeni Dávid kétperces kiállítása után három góllal ellépett a BKSE. Az utolsó tíz percben a ferencvárosiak ugyan próbáltak felzárkózni, de egy újabb szabálytalanság miatt ismét emberhátrányba kerültek.

A FTC a harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban.

A Szeged magabiztos sikert aratott Csurgón. Az előző kiírás ezüstérmese az első félidő végére ötgólos előnyre tett szert, majd a szünet után sem vesztett lendületéből Kárpáti Krisztián együttese, amely a lefújásig kettővel növelte a különbséget a somogyiak ellen.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
BALATONFÜREDI KSE–FTC-GREEN COLLECT 34–30 (15–16)
Balatonfüred, 500 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
BALATONFÜRED: ANDÓ – HORNYÁK P. 5 (3), Gosztovics 2, Szöllősi B. 3, Sikosek 2, VARGA M. 9, Bóka 2. Csere: Bősz (kapus), Kemény, Szmetán M. 1, NÉMETH B. 3, Malinovics, SZŰCS BENCE 6, Szretenovics 1. Edző: György László
FTC: Borbély – IMRE B. 4, Balogh Zs. 2, Prainer, J. Mikita, Füzi, LÉKAI 6. Csere: Győri K. (kapus), BOGNÁR A. 4, NAGY BENCE 8 (3), Ónodi-Jánoskúti 2, Pordán, Debreczeni 1, Csörgő, Bujdosó, Kovacsics 3. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 10. p.: 5–3. 15. p.: 8–8. 20. p.: 10–8. 23. p.: 12–12. 28. p.: 14–15. 36. p.: 17–17. 41. p.: 21–19. 45. p.: 24–22. 48. p.: 26–23. 55. p.: 29–26. 58. p.: 31–27
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
György László: – Jó hangulatú rangadót játszottunk a Fradival. A védekezésünk ezúttal feszesebb volt, támadásban pedig, amit az előző meccseken kihagytunk, ezúttal belőttük. Óriási akarattal és lendülettel játszottunk, nagyon akartunk győzni, ami végül sikerült.
Pásztor István: – A Füred–FTC mérkőzések mindig rangadónak számítanak. Hátul a vártnál többet hibáztunk, és a kapusaink sem fogtak ki jó napot. Ennyi gólt kapva idegenben szinte lehetetlen győzni. A védekezésünk hatékonyságán mindenképpen javítanunk kell.

CSURGÓI KK–OTP BANK-PICK SZEGED 24–31 (11–16)
Csurgó, 850 néző. V: Bóna, Földesi.
CSURGÓ: Holló – TUFEGDZSICS 5 (5), Markez 1, Szeitl E. 3, Zagar 2, Herceg 2, Spruk 1. Csere: Füstös (kapus), Tóth P. 1, Krszmancsics 1, Papp T. 1, GÁBOR M. 5, Borsos, Vasvári, Mazurek 2. Edző: Baranyai Norbert
SZEGED: MIKLER 1 – Sostaric 3, Stepancic 4, BOMBAC 4, Bánhidi 2, Kalarash 1, Jelinic 3. Csere: Imsgard (kapus), Bodó 2, MARTINS 5, Szita Z., Gaber 1, FRIMMEL 5, Garciandia, Szilágyi B. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 14. p.: 7–7. 20. p.: 11–10. 24. p.: 11–14. 37. p.: 14–19. 44. p.: 17–23. 48. p.: 20–25. 51. p.: 22–25. 56. p.: 23–28. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/0
Baranyai Norbert: – Egy kiváló ellenféllel kellett felvennünk a harcot. Abban bíztunk, hogy a BL-meccs miatt gödörben lesznek, de ez nem látszott a pályán. Nagyon sokáig tudtuk tartani a lépést, de a rutinosabb és kiváló játékerőt képviselő Szeged megérdemelten nyerte meg a találkozót. Előre tekintünk, hiszen kemény meccsek várnak ránk.
Kárpáti Krisztián: – Nehéz mérkőzést vívtunk a Bajnokok Ligájában, az ott elszenvedett súlyos vereség után fel tudtunk állni. Egy jól felkészült Csurgó ellen győztünk. Nehéz menetelésen vagyunk túl, bízom benne, hogy ez a siker a következő mérkőzéseken is elkísér bennünket.