Férfi kézi NB I: az FTC csak ikszelt hazai pályán a Csurgóval

2023.10.19. 19:56
(Fotó: fradi.hu)
A Ferencváros 24–24-es döntetlent játszott a Csurgóval hazai pályán a férfi kézilabda NB I 7. fordulójában.

A találkozót a Ferencváros kezdte jobban, az első tíz perc után 3–1-re vezetett. Az előny ellenére a zöld-fehéreknek nem sikerült ellépniük a somogyiaktól, az első félidő utolsó pillanataiban még az iksznek is örülhettek – 11–11-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő közepéhez közeledve volt egy periódus, amikor támadásban és védekezésben is pontosan játszott az FTC, ennek meg is lett az eredménye: a 44. percben 16–13-ra vezetett.

A hajrában fokozatosan kapaszkodtak a vendégek, sőt, bő egy perccel a vége előtt a vezetést is átvették. Akkor még Lékai Máté duplájával fordított a Fradi, az utolsó másodpercekben viszont egyenlített a Csurgó, 24–24-gyel zárult a mérkőzés.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

FTC-Green Collect–Csurgói KK 24–24
(11–11)
Elek Gyula Aréna, 300
néző. V: Felhő, Öcsi
FTC: GYŐRI K. – LÉKAI 6, Ónodi-Jánoskuti 2, Debreczeni 2, J. Mikita, NAGY BENCE 8 (5), Kovacsics 1. Csere: Borbély (kapus), Bujdosó 1, Szepesi, Csörgő, Bognár A., Füzi 2, Prainer, Balogh Zs. 1, Pordán 1. Edző: Pásztor István
CSURGÓ: HOLLÓ – TUFEGDZIC 5, Mazurek, Szeitl E. 3, Zagar 2, Herceg 1, Bazsó 2. Csere: Füstös (kapus), Borsos, Vasvári, Tóth P. 2, GÁBOR M. 7 (3), Papp T. 2, Krsmancic. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 9. perc.: 3–1. 18. p.: 5–5. 26. p.: 9–9. 41. p.: 14–12. 49. p.: 20–16. 57. p.: 21–21. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/3
Pásztor István:
– Mindkét kapus kiemelkedően védett, támadásban tizenöt technikai hibát követtünk el, az első félidőben lerohanásokból ziccereket hibáztunk. Nem tudtuk kezelni az ellenfél hét a hat elleni játékát, fáj az elveszített egy pont. Szeretném, ha a következő bajnokira támadásban és védekezésben is jelentősen feljavulnánk.
Baranyai Norbert: – Két jól felkészített csapat találkozott egymással, ebből látszott, hogy nehéz dolga lesz mindenkinek. A visszarendeződést jól megoldottuk, a kapusteljesítmény jelentette az alapot, bár a mérkőzés jelentős részében futottunk az eredmény után.

Forrás: fradi.hu