Férfi kézi NB I: a NEKA legyőzte az újoncot, a Tatabánya is nyert

2023.10.13. 20:19
Simán nyert a NEKA (Fotó: archív)
A férfi kézilabda NB I 6. fordulójában a NEKA 29–22-re legyőzte a PLER-Budapestet idegenben, a Mol Tatabánya KC 33–25-ös sikert aratott a Budakalász ellen.

Az újonc az első félidőben sokáig tartotta a lépést a NEKA-val, ám a vendégek a szünet előtt három góllal elléptek – a fővárosiak 14–11-es hátrányból várhatták a folytatást. A PLER a második félidőben sem adta fel a harcot, s többször is visszakapaszkodott – 17–18 és 20–21 is volt az állás. A hajrára azért rákapcsolt a NEKA, amely 29–22-re győzött.

A Tatabánya esélyt sem adott a Budakalásznak, már a szünetben hat góllal (19–13) vezetett. A folytatásban kicsit sikerült feljebb jönnie a vendégeknek, de négy gólnál közelebb nem került közelebb a budakalászi együttes. A Tatabánya a végét nem bízta a véletlenre, s izgulásmentes, 33–25-ös sikert aratott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL TATABÁNYA KC–CYEB-BUDAKALÁSZ 33–25
(19–13)
Tatabánya, 2200 néző. V: Felhő, Öcsi
TATABÁNYA: SZÉKELY – Rodríguez P. 3, Ancsin 3, Juhász Á. 4, Vilovszki, GYŐRI M. 5, KRAKOVSZKI B. 8 (4). Csere: BARTUSZ (kapus), Maras 1, Obradovics 2, Jadegari, Eklemovics 1, Pergel 3, Kolen, Enomoto 2, Vajda H. 1. Edző: Tombor Csaba
BUDAKALÁSZ: Tóth M. – VARJÚ M. 4 (2), Raniszavljevics 2, MIHALIN 9, Dávid M., Juric-Grgic 1, Kovács D. 2. Csere: Bíró, Váczi D. (kapusok), Tyiskov 1, Tóth Sz. 1, Kiss B. 4, Halász 1, Szakács, Sinkovits, Berényi. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–3. 12. p.: 6–4. 17. p.: 8–8. 22. p.: 13–8. 28. p.: 17–13. 33. p.: 20–17. 43. p.: 24–20. 48. p.: 27–22. 50. p.: 28–24. 58. p.: 32–24
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2
Tombor Csaba:
– Próbáltunk mindent megtenni és maximálisan felkészülni az ellenfelünkből. Nagyon örülök a kapusteljesítménynek, azonban a védekezésünk sajnos kicsit szellős volt. A tízperces hullámvölgyeket minimalizálnunk kell a következő időszakban, mert kulcsfontosságú mérkőzések várnak ránk.
Csoknyai István: – Jól kezdtük a mérkőzést, mintegy 15 percig fej fej mellett haladtunk a Tatabányával. Az első félidőben rengeteg technikai hibát követtünk el, amelyekre a hazaiak rendre sikeres kontrával válaszoltak. Összességében a Tatabánya akarata érvényesült, megérdemelt győzelmet aratott.

PLER-BUDAPEST–HSA NEKA 22–29 (11–14)
BUD Aréna, 650 néző. V: Bócz, Wiedemann
PLER: Kránitz – Tóth Á. 3, Zobec 2, Szunajko F. 2, SIMOTICS 6, Strelnikov 1, Fodor M. Csere: Takács Á. (kapus), Farkas T., JAVOR 4, Petricsenko, Bak, Ács, Fekete Á. 2, Várszegi 2. Edző: Horváth Attila
NEKA: DEMÉNYI – Krakovszki Zs. 3, Karai 1, Tárnoki, TEMESVÁRI 4, Molnár R. 2, SZTRAKA 6. Csere: Kovács T. 2, Dely 2, Gál D., Tóth L. 2, Szűcs B. 2, KOVÁCS G. 5 (2), Sisa. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–4. 16. p.: 7–7. 24. p.: 10–10. 37. p.: 13–18. 49. p.: 20–21. 55. p.: 21–25
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 3/2
Horváth Attila: – Az ellenfél jobban akarta a győzelmet. Ha tartottuk volna magunkat a megbeszéltekhez, sokkal jobb eredmény születhetett volna. Többször visszajöttünk a mérkőzésbe, de még meg kell tanulnunk nyerni.
Sótonyi László: – Tudatosan játszottunk nehéz ellenfél ellen. A jó védekezés mellett a mentális erőnk is előjött. Győztünk, de ebben is találunk hibákat, fiatalok a játékosok, megyünk tovább.

1. Veszprém 6 6 253–164 +89 12
2. Szeged 6 6 219–164 +55 12
3. Tatabánya 7 5 2 206–196 +10 10
4. FTC 6 4 2 202–186 +16 8
5. NEKA 6 4 2 159–150 +9 8
6. Csurgó 5 3 2 155–154 +1 6
7. Budakalász 6 2 4 161–175 –14 4
8. Balatonfüred 5 2 3 128–142 –14 4