Férfi kézi BL: jól játszott, de nem tudta legyűrni a Kielt a Kielce

S. B.S. B.
2023.10.11. 22:24
Megküzdött egymással a Kiel és a Kielce (Fotó: EHF)
A Kiel hazai pályán 35–31-re múlta felül a Kielcét, míg a Montpellier 31–29-es győzelmet aratott a Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában.

KIEL–KIELCE

Mint arra számítani lehetett, a két óriás hihetetlenül látványos meccset játszott egymással. A felek fej fej mellett haladtak a teljes első félidőben, azonban a második játékrészt egy kicsit erősebben kezdték a hazaiak. A Kiel két góllal tudott ellépni, amit sokáig magabiztosan meg is tartott, majd még tovább növelte a tempót és az 57. percre már hatgólos előnyben volt. A végjátékban ugyan visszazárkóztak négy találatra a lengyelek, de győzelemre már nem volt reális esélyük, így a német gárda továbbra is veretlen

CELJE–MONTPELLIER

A Veszprém csoportjában az eddig nyeretlen Celje alaposan megdolgoztatta a Montpellier-t. A két együttes elképesztően kiélezett csatát vívott egymással, három gólnál nagyobb előnyre egyik csapatnak sem sikerült szert tennie a mérkőzés alatt. Az utolsó percre fordulva még 29–29 volt az állás, ekkor azonban már nem bírták tovább a hazaiak és két támadásból két gólt kapva végül elveszítették a meccset, míg a franciák megszerezték a második győzelmüket.