Elképesztően izgalmas hajrá, nagyon fontos szegedi sikerrel!

2023.10.26. 18:40
Fotó: Kovács Péter – a képre kattintva galéria nyílik<br />
Az OTP Bank-Pick Szeged hazai pályán 27–26-ra megverte a Zágrábot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában.

FÉRFI
KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT
OTP Bank-Pick Szeged–RK Zagreb (horvát) 27–26 (13–15)
Szeged, 4481
néző. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura. (franciák)
SZEGED:
Mikler – Sostaric 2, STEPANCIC 4, Bombac 3, Bánhidi 1, Bodó 1, Frimmel 2. Csere: Imsgard (kapus), Kalaras, GABER 3, Mackovsek, GARCIANDÍA 4, MARTINS 4, Jelinic 3, Szilágyi B. Edző: Kárpáti Krisztián
ZAGREB:
MANDIC – Cupic 2, Morales 2, WALCZAK 3, Gojun 1, Kapcic 2, Gyibirov 5 (4). Csere: KOS 5, Faljic, Klarica 4, Glavas 1, Suholeznik, Sirotic 1, Klis. Edző: Nenad Sostaric
Az eredmény alakulása.
4. perc: 3–0. 8. p.: 3–2. 11. p.: 6–4. 13. p.: 6–6. 17. p.: 8–9. 20. p.: 9–11. 22. p.: 11–11. 24. p.: 11–13. 27. p.: 12–14. 32. p.: 13–17. 38. p.: 17–18. 42. p.: 19–19. 47. p.: 20–21. 52. p.: 23–22. 56. p.: 25–25. 58. p.: 27–26
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
–, ill. 5/4
Kárpáti Krisztián:
– Nagyon jó ellenfelet győztünk le. Az első félidőben nem volt elég feszes a védekezésünk, a szünet után feljavult a védőmunkánk, és gyorsabb ritmusban játszottunk. Sikerünket elsősorban annak köszönhetjük, hogy valamennyi pályára lépő játékosunk nagy szívvel küzdött. A jó csapat ismérve, hogy közepes teljesítménnyel is sikeres.
Nenad Sostaric:
– A második félidő elején, négygólos vezetésünknél le kellett volna zárnunk a mérkőzést. A folytatásban gyakori technikai hibáinkat gólokkal büntette meg ellenfelünk, és nagy küzdelemben kicsikarta a győzelmet. Topcsapat a Szeged, Zágrábban megpróbálunk visszavágni.

További mérkőzések a csoportban
Szerda
Peliszter (északmacedón)–Kielce (lengyel) 21–24
Aalborg (dán)–Kolstad (norvég) 27–25
Csütörtök
PSG (francia)–THW Kiel (német) 28–34

Repülőrajtot vett az OTP Bank-Pick Szeged az RK Zagreb ellen hazai környezetben vívott mérkőzésen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában, miután Luka Stepancic, Bodó Richárd és a hetek óta remek formában játszó Mario Sostaric gyors góljával a hazai publikum nagy örömére öt perc után már 3–0 állt az eredményjelzőn, amihez szükség volt a kapuban Mikler Roland szenzációs védéseire is.

A folytatásban két horvát találat következett, majd egy zseniális kínai figurával Dean Bombac góljával ismét kétgólos előnyre tettek szert a Tisza-partiak. A zágrábiak lassan melegedtek csak bele, de aztán az első negyedóra végén utolérték a házigazdát (8–8), két perccel később Tyimur Gyibirov hétméteresével pedig már náluk volt az előny.

A pattanásig feszült hangulatú találkozón a csereként beálló szegedi Borut Mackovsek idő előtt mehetett zuhanyozni, miután Milos Kos ellen védekezésben elkövetett „brutalitásért” a francia Bonaventure ikrek videóbírózást követően kiállították – a szlovén balátlövő fejbe ütötte a horvátok balszélsőjét. A szegediek edzője, Kárpáti Krisztián időt kért, amikor a vendégek kétgólos előnybe kerültek, s csapata nem tudott mit kezdeni az ellenfél magas hatos falával.

A második játékrész nem kezdődött jól a Tisza-partiak szempontjából, az ellenfél két gyors góllal „jött ki az öltözőből”, hirtelen négyre nőtt az előnye, ám időben magukhoz tértek a hazaiak, Imanol Garciandía duplájával mínusz egyre zárkóztak fel, Miguel Martins pedig gyorsan egyenlített (18–18). Marin Jelinic bombájával 8–7 után újra a szegedieknél volt az előny (23–22). A hajrában Matej Gaber kulcsfontosságú kiállítást harcolt ki, így kezdődött az utolsó három perc: a végén – a Szeged eredménytelen támadása után – a horvátok az egyenlítésért támadtak, de csak időn túli szabaddobásig jutottak – kimaradt –, a Szeged így kínkeservesen 27–26-ra nyert, és otthon tartotta a két pontot, amellyel megőrizte továbbjutási esélyét.

8. Peliszter 6 6 130–174 –44 0

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Gaber blokkolt, ki más?!

60. perc Klis a pályán, jobbal... Nagy variálások után... A SORFALBA LŐ!

60. perc Időntúli szabaddobás kissé jobbról.

60. perc Két beállóssal a horvátok, Kalaras jól védekezik...

60. perc Időkérés a vendégektől, 16 másodperccel a vége előtt.

60. perc Már passzív, Stepancic távolija a kapusé.

60. perc Martins ziccerét a bal oldali kapufára rúgja Mandic. De a szegedieké a labda.

59. perc Hazai időkérés, nyilván. 64 másodperc van vissza, nincs még passzív.

59. perc Suholeznik eladja a labdát, most eldőlhet.

58. perc Martins újabb gólpassza Gabernek! 27–26

58. perc Két perc Gojunnak! Ez eldöntheti a meccset. Odacsapott Bodó mellkasára.

57. perc
Martins eladja, de belefújnak.

56. perc Martins
a földről jobbal a jobb felsőbe lő a szaggatottról, mindenkit meglepve. De Glavas a jobb szélről azonnal válaszol. 26 itt, 26 ott.

55. perc Kos vajpuha csuklóval suhintja a labdát a léc alá a szaggatottról. Kos kapitánnyal nem bír a szegedi védelem.

54. perc Gojunnak az első gólja ma. Kapus nélkül a Szeged, Martins újabb passzát Gaber ismét a kapuba lő. 25–24!

54. perc Stepancicot nem veszik komolyan, lép vagy négyet, ballal a jobb alsóba lő a fal elől. 24–23!

53. perc Jelinicnek két perc, igen rosszkor. Klarica keze elsül, igen rosszkor. Estében lőtte ki a bal felsőt a szaggatottról. 23–23!

8–7 után vezet ismét a Szeged.

52. perc Egymás után 4 rossz horvát támadás, Jelinic a hatosig futhat, és nem is rontja el a ziccert!

51. perc Martins passzát bevetődve jobbal a léc alá vágja Gaber!

50. perc Martins kihagy egy újabb ziccert. 5 lövés, 3 gól.

50. perc Két perc az óriási Suholezniknek. 202 centiméter, 130 kilogram.

49. perc Bodó ziccere Mandicé, Kosnál belemenés, de előtte Klarica betörése gólt érdemelt. 21–22

48. perc Hazai időkérés.

47. perc Sirotic
a pályán, első zicceréből gólt lő.

46. perc Hosszas támadás, Bombac passzát a léc fölé vágja Garciandía. 61 és 71 százalékos pontossággal lő kapura a két csapat ma.

44. perc A Kos által kiharcol hetest Gyibirov jobbal a lécre vágja, a labda onnan a gólvonalra pattan.

43. perc Kos átlövésből, Jelinic a bal szélről eredményes. 20 egyenlő.

42. perc Martins Bánhidi elé tolja a labdát, aki bevetődve a bal alsóba lő. 19–19!

42. perc Walczak ellöki Martinst, két perc.

41. perc Kos átlövése pontatlan.

40. perc Tűzben a közönség, megremegnek a horvát kezek. Garciandía és Martins gólja közben Klarica is betalál.

38. perc Horvát időkérés.

38. perc Garciandía átlövése sem sokkal rosszabb szerencsére. Majd a légiós üres kapuba lő gólt, Klavcic eladott labdája után.

37. perc GyilKos nagy bomba a szaggatottról a bal felsőbe. 15–18!

A hat győzelem és egy döntetlen mellett csupán egyszer kapott ki a Szeged hazai pályán a horvát bajnoktól, 2008-ban.

37. perc
Garciandía átlövése majdnem a nézőké lesz...

36. perc Moralesnek két perc, nem adta át a labdát a sípszó ellenére sem.

35. perc Klavic lövése rossz, a bal szélről a léc fölé lő Jelinic!

33. perc Nagyon kellett Garciandía átlövésgólja. Kos eladja, Bánhidit lerántják, Garciandíát sáncolják. Sostaric a jobb szélről meg ziccert ront.

32. perc Klavcic lövése jó, Mandic fogja Bombac ziccerét is. 13–17

31. perc Morales pattintását belövi a kapuba Walczak, a másik oldalon a lécre tolja a kapus Jelinik ziccerét.

31. PERC FOLYTATJUK!

A mostani a Szeged 254. Bajnokok Ligája-mérkőzése, s a csapat 18. gólja egyben a 7000. lesz a sorozatban, most 6982-vel áll a klub.

A két csapatnak a mostani lesz a 18. egymás elleni találkozója, az eddigi 17-ből a Szeged 10-et, a Zagreb ötöt nyert meg három döntetlen mellett, az is a hazaiak malmára hajtja a vizet, hogy legutóbbi hat Zagreb elleni meccsükön nem kaptak ki, azonban a mostani lesz az első meccs a Pick Arénában.

A 41-szeres horvát és jugoszláv bajnok zágrábiak történetük során kétszer, 1992-ben és 1993-ban nyerték meg a legrangosabb európai klubsorozatot, a BL elődjét, a BEK-et.

A szünetben élvezzük együtt Domonkos kolléga statisztikai adatait!

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Walczak ismét ront, kontra, Sostaric mesteri góllal jelentkezik, 13–15. Jobbról ballal cunder a kapus lába között. ZS. E. N. I.

29. perc Frimmel a vonalra lép, elveszik a gólt. Időkérés a vendégektől.

28. perc Két szegedi a földön, miközben Bodó kezét majdnem eltörik, ziccer, de Mikler hatalmasat véd Walczak beugrása után!

26. perc Ismét hetes, Gyibirov a bal alsóba lő. 12–14

25. perc
Bombac sima átövése a kapusé, Kos bombája meg Mikleré... Garciandía megvillan a jobb szélen, 12–13!

24. perc Bánhidit megtépik, nincs hetes. Bombac lefordulva maga mögött a bal sarok mellé lő, majdnem meglett az év gólja!

23. perc Bánhidi bevetődve a kapusba lő, Kos a falba betörve a bal felső sarokba.

22. perc
Imsgard a kapuban, alig emeli fel a kezét, Gyibirov már a jobb felsőbe is lőtt. 11–12

22. perc Két perc Gabernek, hetes is.

21. perc Mikler véd, Martins indít, Frimmel jól ziccerezik. Egyenlő.

20. perc Klarica azonnal gólt szerez Bombac rossz lövésére, a nyitott védekezésre megtalálta az ellenszerz a Zágráb, azóta szenved a Szeged. Martins a szaggatottról, a földről szerzett gólja utat mutat azért. 10–11.

19. perc Az első kiállítás letelt, hazai időkérés. Négy passz van vissza.

Mackovsek odasózott bal kézzel Kos orrára. PIROS LAP! Ismerjük el, jogosan.

18. perc Stepancic átlövése meg egyenesen zseniális! Morales kapufára lő, Cupicé a kipattanó, két perc... és videózás.

17. perc Gyibirov meg veterán klasszis, a jobb alsóba lő. 8–9

17. perc Két perc Kalarasnak, és hetes is. Jogos döntés a francia bírónőktől, akik ikrek.

16. perc Morales átlövése is a kapuban, Frimmel ziccerét eléri a bal alsó előtt Mandic.

15. perc Kavcic betörése szép... Bombac meg üres kapus gólt szerez! 8–7!

14. perc Bombac lövését lábbal blokkolja Glavas, két perc. Frimmel azonnal büntet a bal szélről. Az első szélsőgól ma.

13. perc Walczak és Cupic szerezhet könnyű gólt a hatosról beugorva, máris egyenlő.

12. perc Bánhidi ismét támadóhibát vét, nem ér a gólja.

11. perc Kavcic és Stepancic gólváltása. Gyibirov átlövése Mikleré... de a labda a horvátoké.

10. perc Stepancic és Bombac összehoz egy gólt kínai figurából, Bombac remek csel után lő aztán a léc alá, közte meglepi Miklert Morales. 5–3!

9. perc Bodó kap egyet az orra hegyére, Cupicnak két perc.

8. perc Bánhidi belülvédekezik, jobbal a jobb alsóba tekeri a labdát Gyibirov. 3–2

7. perc Stepancic ziccere a kapusé, Bodó a kapufára lő.

6. perc Bánhidinél támadóhiba, Kos ziccerben, majdnem a gólvonalig ugorva jobbal a jobb alsóba lő. Abszolúte védhetetlen.

5. perc Kos csele ismét jó, most nem a léc alá, hanem a jobb felsőbe lőne a szaggatottról, de Mikler ezt is eléri!

4. perc Sostaric
nem viccel, a jobb sarokba lő a hatosig betörve majdnem.

4. perc Kos átlövése Mikleré, Bodó hamar eladja.

2. perc Jó a védelmi fal, Bodót beengedik a hatosig, jobbal a jobb felsőbe lő. 2–0!

1. perc Egy csodás átlövésgóllal Stepancictól! Majdnem 10 évet játszott anno a Zágrábban.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapata kék-sötétkék mezben és sötétkék nadrágban, a vendégek fehérben.

Az OTP Bank Pick Szeged 27–27-re végzett a lengyel Industria Kielce otthonában a Bajnokok Ligája A-csoportjának ötödik fordulójában.

1. PSG 5 4 1 159–146 +13 8
2. Kiel 5 4 1 153–140 +13 8
6. Zagreb 5 2 1 2 142–133 +9 5
7. SZEGED 5 1 1 3 146–157 –11 3

„Az ellenfél hatos fala nagyon magas játékosokból áll, ezért megpróbáljuk az alapjátékukat sok keresztmozgással szétszedni, úgy, ahogyan vezetőedzőnk, Kárpáti Krisztián kitalálta – mondta az esélyekről a 203 centiméter magas szegedi balátlövő. – Ha az elejétől kezdve uraljuk a mérkőzést, fel tudjuk törni a zágrábi falat. Mindvégig koncentrálnunk kell, nem szabad lehetőséget adnunk az ellenfélnek, és akkor a végén már nem lesz gond. Remélem, hogy otthon tudjuk tartani a két pontot.”

Bodó Richárd, a szegediek 30 éves játékosa úgy véli, hogy a védekezés minősége és a kapusteljesítmény dönthet csütörtök este a pontok sorsáról.

A mérkőzést csütörtök este 18.45-kor rendezik a 2021 decemberében átadott nyolcezres Pick Arénában. Az összecsapást a francia Bonaventura testvérek vezetik.

A világsztárokkal felálló francia PSG-től elszenvedett kétgólos vereséget és a dán Aalborg legyőzését követően a horvát RK Zagreb érkezik az A jelű nyolcasban öt forduló után egy győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel csupán a hetedik helyen álló szegediek otthonába, míg ellenfelük, az elitliga meglepetéscsapata, az északmacedón Eurofarm Peliszter és a norvég Kolstad legyőzése mellett az Aalborgtól elcsent egy pontjával a fordulót megelőzően negyedik.

„Ismerem a gárdát, így számomra semmi meglepő nincs a szereplésükben. A keret tele van rutinos klasszisokkal és fiatal tehetségekkel, a hazai pályájuk lenyűgöző, ráadásul a védekezésük és a motiváltságuk is kiemelkedő. Ezeket az erényeket kell semlegesítenünk. A két tapasztalt szélsőt emelném ki először: Ivan Cupic és Timur Gyibirov tudásával mindenki tisztában van. Védekezésben Jakov Gojun a legtapasztaltabb a keretben, de a kapusuk, Matej Mandic is remekel az utóbbi időben. Átlövőben Yoel Cuni Moralest és Zvonimir Srnát kell megállítani, bár utóbbiról azt hallani, sérült, nem tudom, játszik-e. A játékmestereik, Karpo Sirotic, Aleks Kavcic és a nyáron igazolt szerb Milos Kosz ugyancsak kiváló kézilabdázók. Fiatalok, gyorsak, nehéz dolgunk lesz, de tudjuk, mit kell tennünk a győzelemért” – tette hozzá a Szeged horvát játékosa.

„Azzal kezdeném, hogy az egyéni statisztikák nem különösebben érdekelnek, csak az számít, hogy a csapat nyer vagy veszít. Ettől függetlenül én is érzem, hogy többször vagyok eredményes. Ez az év kicsit más, változott a taktikánk, több szabadságot és játékidőt kaptam, több a gyorsindítás, sűrűbben futhatok be a beálló pozíciójába. Szerencsére a társak bíznak bennem, sok labdát kapok, amiket jó százalékkal használok ki, ráadásul a hétméteresekhez is odaállhatok. Dolgozom tovább keményen, hogy kitartson ez a forma, és minél jobban tudjam segíteni a csapatot. Közben pedig bízom benne, hogy elkerülnek a sérülések és betegségek” – mondta a klub honlapjának Sostaric, akit nem lepett meg a Zagreb szereplése.

A Szeged egyik legjobbja a BL-ben Mario Sostaric, aki öt meccsen 33 gólt szerzett, ezzel a sorozat góllövőlistájának 7. helyén áll.

Sorozatban a harmadik héten lép pályára az OTP Bank-Pick Szeged – ezúttal az RK Zagreb ellen – az európai kupaporondon, így annak ellenére játékban vannak a Csongrád vármegyeiek, hogy az elmúlt hétvégén nem rendeztek bajnoki fordulót az NB I-ben.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–ZÁGRÁB MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!