Férfi kézi NB I: szinte végig vezetett a Budakalász, mégis otthon tartotta a pontokat a Balatonfüred

L. M.L. M.
2023.09.24. 19:50
Szöllősi Balázs szerezte a mindent eldöntő gólt (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
A férfi kézilabda NB I 4. fordulójának záró meccsén a Balatonfüred 27–26-ra győzött a CYEB-Budakalász ellen és megszerezte a második győzelmét a bajnokságban.

Jobban kezdték a meccset a hazaiak, azonban magabiztos előnyt nem tudtak kiépíteni, ráadásul az első félidő közepén több mint öt percig gólképtelenek voltak, amit a vendég együttes ki is tudott használni. A Budakalász folyamatosan lépett el a balatoniaktól, s a szünetben már öt góllal vezetett.

A fordulás után elkezdett zárkózni a Füred, azonban egy gólra tudott csak feljönni, egészen az utolsó percekig. Ekkor emberelőnyben sikerült az egyenlítés a hazaiaknak, 25–25 állt az eredményjelzőn. A vendégek időkérése nem hozta meg a várt eredményt, mivel megszerezte a vezetést a Füred. Alig negyven másodperccel a vége előtt egyenlített a Budakalász, az utolsó szó azonban a hazaiaké volt, Szöllősi Balázs három másodperccel a dudaszó előtt megszerezte a győzelmet csapatának.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Josip Juric-Grgic lett nyolc találattal.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
BALATONFÜREDI KSE–CYEB-BUDAKALÁSZ 27–26 (11–16)
Balatonfüred, 350néző.Vezette:Hargitai, Markó
BALATONFÜRED:Andó – Hornyák P.1,Kljun2,SZÖLLŐSI BALÁZS5,SZŰCS BENCE6,Varga M.4,Bóka. Csere:Bősz (kapus), Kemény L.1,Kovács B., Szretenovics, Szmetán M., Németh B.1,GOSZTOVICS7 (3),Sikosek, Brandt. Edző:György László
BUDAKALÁSZ:TÓTH MIHÁLY1– Szakács, Sinkovits1,Dávid M., Mihalin1,JURIC-GRGIC8 (6),Kovács D.3. Csere:Bíró Benedek (kapus), Tyiskov, Tóth Sz.1,Raniszavljevics2,Vrhovina, Kiss B.2,Halász, VARJÚ7,Berényi. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása.5. perc:2–1.11. p.:5–5.16. p.:6–9.21. p.:8–10.26. p.:9–13.31. p.:11–17.35. p.:13–17.40. p.:17–19.45. p.:19–20.51. p.:22–23.56. p.:24–25.
Kiállítások:16, ill. 10. perc.
Hétméteresek:3/3, ill. 6/6
György László:– Az első félidőben katasztrofálisan játszottunk. A fordulás után feljavult a védekezésünk és a támadójátékunk is, így hatgólos hátrányból felállva győztünk.
Csoknyai István:– Sokáig vezettünk, volt amikor hat góllal is, mert jól játszottunk. A hajrában lankadt a figyelmünk, és a Füred szerencsésebb is volt. Nagyon sajnálom, hogy pont nélkül távozunk, de nem tudok haragudni a fiúkra, mert nagyszerűen küzdöttek.

1. Veszprém 4 4 157–108 +49 8
2. Szeged 4 4 144–111 +33 8
3. FTC 4 3 1 135–113 +22 6
4. Csurgó 4 3 1 127–118 +9 6
5. Tatabánya 4 3 1 116–107 +9 6
6. NEKA 4 3 1 105–101 +4 6
7. Balatonfüred 4 2 2 105–106 –1 4
8. Eger 4 2 2 112–119 –7 4