Dániában hagyta hibátlan mérlegét a Veszprém

2023.09.28. 18:32
Elszenvedte első vereségét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája új idényében a Telekom Veszprém, amely a B-csoport 3. fordulójában Gudméban kapott ki a GOG-tól 36–30-ra.

Mikita Vajlupauék Dániában is megőriznék százszázalékos mérlegüket (Fotó: Getty Images)

FÉRFI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT
GOG (dán)–Telekom Veszprém 36–30 (18–14)
Odense, 3416néző.V:I. Covalciuc, A Covalciuc (moldovaiak).
GOG:THULIN – O. Rasmussen 2,MADSEN 7 (2),M. Olsen, JAKOBSEN4,MENSING 11,Christoffersen 4. Csere:Dorgelo (kapus), CLAUSEN, PEDERSEN 7,Lykke 1,Dalby.Edző:Mikkel Voigt
VESZPRÉM:Biosca – Gasper Marguc 2 (2),Remili 7,FABREGAS 5,Ligetvári, El-Dera 3,Mahé 1. Csere:Corrales, Nagy Benedek (kapusok), Sandell, Casado 3,Pesmalbek1, Koszorotov 3,VAJLUPAU 5 (3),Descat. Edző:Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 5. perc:1–2. 7. p.:2–4. 9. p.:5–5.14. p.:9–7. 19. p.:13–8. 23. p.:15–10. 33. p.:19–16. 45. p.:27–22. 50. p.:31–23.Kiállítások:8, ill. 10 perc. Hétméteresek:2/2, ill. 7/5
Mikkel Voigt:– Nagy sikert értünk el, elégedettek lehetünk. Több kiváló egyéni teljesítmény akadt és csapatként is erősek voltunk. Tudtuk, hogy a legjobbunkra lesz szükségünk és minden téren jól teljesítettünk egy nagyon erős rivális ellen.
Momir Ilics:– Nagyszerű játékkal aratott nagy győzelmet a GOG. Nem ilyen végeredményre számítottunk. Jól kezdtünk, az első tíz perc rendben volt, utána viszont nem tudtuk kontrollálni a meccset, sok labdát eladtunk. Mindent megtettünk, hogy visszakapaszkodjunk, de nem a saját játékunkat és védekezésünket mutattuk, a támadás sem volt jó. Folytatjuk a munkát, hogy visszataláljunk az utunkra.

Folytatódtak a dán napok a magyar férfi kézilabdacsapatok szempontjából, hiszen a Szeged Aalborg elleni bravúrja után a Veszprém csütörtök este a másik dán élcsapat, a GOG otthonában vizitált a Bajnokok Ligája B-csoportjában. A magyar bajnok keretéből kimaradt a korábban megsérült térdét pihentető egyiptomi jobbátlövő, Jahja Omar, pályafutása során először viszont bekerült az utazó csapatba a 21 éves kapus, Nagy Benedek, ám kezdőként a nyáron igazolt spanyol Ignacio Biosca kapott lehetőséget ezen a poszton.

A találkozó elején kiegyenlített küzdelem zajlott, nem volt őrült rohanás, a veszprémiek igyekeztek diktálni a tempót. A hazaiak az első negyedórához közeledve megfordították az állást, többek között az exszegedi norvég balszélső, Alexander Blonz góljainak is köszönhetően. A távoli átlövésekkel sem tudtak mit kezdeni a bakonyiak, Bioscát hamar fel is váltotta honfitársa, Rodrigo Corrales, ám a kapuscsere sem hozott változást. A veszprémi támadójáték finoman fogalmazva is döcögött, sok volt a hiba és a pontatlan megoldás.

Húsz perc sem telt el és 12–8-ra léptek el az északiak, így Momir Ilics időt kért – a szerb-magyar tréner indulatosan kérte számon játékosait, teljesen jogosan. Semmi sem működött a vendégeknél, miközben az összeszedetten és pontosabban kézilabdázó, az első játékrész hajrájában öttel meglépő GOG minden játékelemben felülmúlva riválisát uralta a meccset.

Az előző körben a francia Montpellier ellen sem kezdett jól a magyar bajnok, viszont akkor jó második félidővel felőrölte riválisát – a fordítás ezúttal elmaradt. Továbbra sem volt kapusteljesítmény a görcsösen és szenvedve játszó Ilics-csapatban, így 23–19-es hátrányban, a 39. percben eljött Nagy Benedek ideje, de ő is sokszor kiszolgáltatott helyzetbe került. A záró negyedórára 27–22-es dán vezetéssel fordultak a felek és a különbség csak tovább nőtt, az utolsó tíz percnek már nyolctalálatos előnnyel vágott neki a GOG. Az ötletesebben támadó hazaiak tartották a stabil alapjátékukat, nem bizonytalanodtak el, könnyedén használták ki a veszprémi védelem sebezhetőségét, a vendégek ezzel szemben nem tudtak megújulni és kikecmeregni a gödörből, a cseréknek sem sikerült lendíteni a szekéren, így összességében sima és fájdalmas módon alulmaradtak.

Momir Ilics első vereségét elszenvedő együttese a jövő heti szünet után a portugál Porto, majd a lengyel Plock ellen folytatja a csoportkört októberben, egyaránt hazai pályán.

A csoport másik mérkőzésein
Porto (portugál)–Barca (spanyol) 30–38 (15–19)
Montpellier (francia)–Wisla Plock (lengyel) 30–28 (14–15)

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! GOG–TELEKOM VESZPRÉM 36–30

60. perc: Mensing rontott! Csak kapufa, de az indításból eladja a labdát a Veszprém.

59. perc: elszórja a labdát a Veszprém.

59. perc: Blonz kapott jó labdát a bal szélen. 36–30

58. perc: Biosca védése után ed-Dera lőtt egész pályás, üres kapus gólt. 35–30

58. perc: Remili gyorsan szerzett egy gólt. 35–29

57. perc: Jacobsent megint megtalálták beállóban a dánok. 35–28

57. perc: Pesmalbeknek kell lemennie két percre.

56. perc: Vajlupau most sem ront a vonalról. 34–28

56. perc: most jól védekezik a Veszprém, Fabregas hetest és Rasmussennek egy kiállítást harcolt ki.

56. perc: Vajlupaura nem lehet panasz, a jobb szélről eredményes. 34–27

55. perc: Descat lövésénél pedig a kapufa segít a GOG-nak.

55. perc: Mensinget megint nem sikerült megállítani. Tizedik gólja volt. 34–26

54. perc: most a GOG kért időt.

54. perc: Biosca védett most egyet. Remili lövését is védte Thulin.

53. perc: Madsent most sem sikerült megállítani, legalább Remilit sem. 33–26

52. perc: most van gyors válasz, Pesmalbek. 32–25

52. perc: Jacobsent találták meg a hazaiak beállóban. 32–24

52. perc: a fehérorosz pedig belövi a maga által kiharcolt hetest. 31–24

52. perc: Blonzot állították ki Vajlupauról.

52. perc: Mensing. Nincsenek szavak a teljesítményére. 31–23

51. perc: Mahé most rosszul játszotta meg Pesmalbeket.

50. perc: Mensinget Ligetvári sem tudta megállítani. 30–23

50. perc: ed-Dera lövése sem jó.

49. perc: Madsen ellenállhatatlanul bombázott a kapu jobb oldalába .29–23

48. perc: Madsen most 8-ról lőtt a kapuba, Koszorotov meg ront egyet. 28–23

47. perc: Koszorotov lőtte lábon Thulint.

47. perc: most kidobja az oldalvonalon kívülre a labdát a GOG.

46. perc: megint jól védekezik a GOG, de nem eléggé, Mahé játszotta meg jól Fabregast. 27–23

45. perc: harmadszor kért időt a Veszprém.

45. perc: ellenben a GOG gyors gólt szerzett Rasmussen révén, ráadásul Casadót még ki is állítják. 27–22

45. perc: passzívig támad a Veszprém, de elvették a labdát.

44. perc: Mensing szerepét Pedersen vette át, most ő lövi sorra a gólokat. 26–22

43. perc: Remili góljával farag hátrányából a vendégcsapat. 25–22

43. perc: Madsen majdnem 15-ről lőtt gólt, Nagy Benedek védett.

43. perc: Fabregas legalább gyorsan javít. 25–21

42. perc: Madsen villant nagyot. Óriási gólt lőtt. 25–20

42. perc: Ed-Dera bombázott mellé 10-ről.

40. perc: Nagy Benedek debütált a Veszprém kapujában, de ő sem tudta védeni Pedersen lövését. 24–20

40. perc: Casado gyönyörű bejátszást adott Fabregasnak, aki jól fordult be vele. 23–20

39. perc: Pedersen is remekel, Corrales nem tudott védeni. Hatodik gólja. 23–19

38. perc: Remili tört be és használta ki az emberelőnyt. 22–19

38. perc: beleront támadásába, de aztán labdát szerez a Veszprém.

37. perc: Mensing. Megint. Kilenc méterről. 22–18

37. perc: Clausen kap kétpercest, a hetest Vajlupau belövi. 21–18

36. perc: Mensingre nincs ellenszere a Veszprémnek. 21–17

36. perc: Mensing színészkedett egy nagyot, Remilinek próbált kiállítást adatni.

35. perc: Vajlupau is feliratkozik a gólszerzők közé. 20–17

35. perc: Madsen pedig elsőre belövi. 20–16

34. perc: most Lykke harcolt ki hetest a túloldalon.

34. perc: Marguc is ront hetesből.

34. perc: Madsen elszórt labdája után Remili ezúttal hetest harcolt ki.

33. perc: Casado tört be szépen és bombázott a dán kapuba. 19–16

33. perc: az átlövésekkel továbbra sem tud mit kezdeni a Veszprém, Pedersen. 19–15

32. perc: Ed-Dera szerezte meg második gólját Remili passzából. 18–15

32. perc: Lykke szép cselei ellenére nem tud gólt szerezni, Corrales védett.

31. perc: Remili bombázott mellé hosszú támadás végén.

31. perc: elkezdődött a második félidő. Ezt a játékrészt a Veszprém kezdi támadással.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! GOG–VESZPRÉM 18–14

A hazaiak legjobbja Aaron Mensing nyolc lövésből hat góllal, Nicolai Pedersen pedig háromnál jár. A Veszprém leggólerősebb játékosa a sokat hibázó Nedim Remili három találattal, de ugyanennyinél jár a jól beszálló Szergej Koszorotov is.

Hatékonyabb a GOG. A dánok 72, a Veszprém 56 százalékkal használta ki lövéseit. Mindkét csapat 25 lövéssel próbálkozott, de Thobias Thulinnak több védése volt, mint Ignacio Bioscának és Rodrigo Corralesnek együttvéve. Ráadásul a Veszprémnek 12, a GOG-nak csak hét hibája volt.

30. perc: Koszorotov lőtt fölé az utolsó pillanatban.

30. perc: veszprémi időkérés.

30. perc: Madsen lőtt a kapufára, a kipattanó a dánoké. Pedersen lövését blokkolták, majd ellépték a dánok.

29. perc: Ed-Dera bombázott most a kapuba, Thulin ebbe is beleért. 18–14

28. perc: Koszorotovnak kellett lőnie, ezt viszont védte Thulin. A labda a Veszprémnél marad.

27. perc: emberelőnyből Pedersen tört be ellentmondást nem tűrően. 18–13

27. perc: Pedersen nem találta el a kaput, de Fabregas kiállítása miatt maradhat a labda a GOG-nál.

26. perc: most a GOG kért időt.

26. perc: Koszorotov remekel, már három gólnál jár. 17–13

26. perc: Mensingre megint nem lépett ki senki, így könnyedén bombázott ismét a kapu bal oldalába. 17–12

25 perc: a GOG jól is védekezik, Koszorotovot hiába faultolták, nem kapott semmit, lövését pedig Thulin védte alkarral.

25. perc: újabb remek bejátszás a dánoktól, Madsen eredményes. 16–12

24. perc: Remili kapott kétperces kiállítást.

24. perc: Koszorotov életerős lövésébe csak beleérni tudott. 15–12

23. perc: újabb jó veszprémi blokk segített Corralesnek.

23. perc: Koszorotov legalább betalál. 15–11

23. perc: Rasmussen beállóból talált be. 15–10

21. perc: Pedersen lövésénél most jó a blokk. Pedersen viszont jól játszotta meg Jacobsent, ráadásul a játékvezetők elveszik a labdát a Veszprémtől. 14–10

21. perc: Casado tört be jobbátlövőből és lőtt a rövidbe emberelőnyben. 13–10

20. perc: Casado most nem ront, ráadásul Corrales is védett egyet. Sőt, az indításnál Blonz szabálytalanul állította meg Margucot, ezért leküldték két percre. 13–9

19. perc: Casado átlövését is védte Thulin. Mensing lövése pedig a blokkról jut a veszprémi kapuba. 13–8

19. perc: Momir Ilics kért időt.

19. perc: Henrik Jacobsen talált be beállóból. Négy közte. 12–8

18. perc: Remili bejátszását Pesmalbek lőtte Thulinba.

18. perc: Koszorotov lövését is védte az ötödször hárító Thulin.

17. perc: Madsen pedig belőtte a hetest. Hárommal vezet a GOG. 11–8

17. perc: Casado kapott kétperces kiállítást, nem tudta megállítani a betörni vágyó Lykkét.

16. perc: Remili megint elszórta a labdát.

16. perc: Mensing megállíthatatlan, most 11 méterről bombázott a bal alsóba. 10–8

15. perc: becsülettel próbálkozik a Veszprém ed-Dera vezetésével, passzívnál Remili lövését Thulin védte, de a labda Fabregas elé pattant, aki nem rontott! 9–8

14. perc: Biosca nem tudta védeni Lykke bombáját. 9–7

13. perc: a Fabregas által kiharcolt hetest Gasper Marguc lőtte a bal alsóba. 8–7

13. perc: Mensing újabb nagy gólt ragasztott a veszprémi kapuba. 8–6

12. perc: Remili most Thulin lábát találta el.

11. perc: Remili adta el a labdát, Blonz pedig indulhatott és góllal is fejezte be. 7–6

11. perc: Pedersen újabb átlövésgóllal jelentkezik, középről, kilencről. 6–6

10. perc: Remili verte meg védőjét és cunderezett a kapuba. Harmadik gólja. 5–6

9. perc: Blonz a bal szélről bombázott a kapu bal sarkába, majd egy veszprémi eladott labda után lerohanásból is. 5–5

8. perc: Pedersen átlövésgóljára Remili válaszolt talpról. 3–5

7. perc: Madsen talpról lőtt mellé, majd Remili játszotta meg remekül beállóban Ludovic Fabregast, aki nem hibázta el ziccerét. 2–4

6. perc: Gasper Marguc már értékesíti a Veszprém második hetesét. 2–3

6. perc: Mensing egyedül oldja meg, harmadik lövéséből második gólja. 2–2

5. perc: most jó a veszprémi blokk, de a labda marad a hazaiaknál, akik nem tudnak élni a második eséllyel, a túloldalon viszont Mahé javított előbbi hibáján. 1–2

4. perc: Kentin Mahé lőtte fölé a meccs első hetesét.

4. perc: eladja a labdát a GOG, a gyors veszprémi támadás végén Marguc harcolt ki hetest jobb szélről.

2. perc: Mensing második lövése a blokk miatt tévesztette meg Bioscát, majd Sandell rontott lövést, Thulin védett. 1–1

2. perc: Remili első lövését még nem tudta belőni, de a kipattanót összeszedte és másodszor nem hibázott. 0–1

1. perc: Biosca-védéssel indult a meccs! Mensing lövését védte.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Az első támadást a GOG vezeti, a Veszprém védekezik.

A csapatok már a pályán, a házigazda GOG sárga, a vendég Veszprém piros szerelésben.

A mérkőzés 18.45-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Két játékosára sem számíthat Momir Ilics, Bjarki Már Elísson térdsérülés utáni rehabilitációját végzi, míg Jahja Omar kisebb sérülés miatt nem bevethető.

Ugyanúgy rajtolt a nemzetközi kupaporondon a Telekom Veszprém és a házigazda GOG, mindkét csapat két győzelemmel, ennek megfelelően négy ponttal áll a Bajnokok Ligája B-csoportjában. A magyar, dán kettős az éllovas Barca mögött a második és a harmadik pozíciót foglalja el, köszönhetően a katalánok imponáló, plusz 17-es gólkülönbségének.

A legyőzött ellenfelek játékerejét viszont érdemes megnézni, hiszen a magyar bajnoki címvédő az első fordulóban az előző idény Bajnokok Ligája-győztesét, a német Magdeburgot fektette két vállra (33–28) idegenben, múlt csütörtökön pedig a kétszeres BL-győztes francia Montpellier ellen aratott sikert (33–31) a Veszprém Arénában.

A kétszeres dán címvédő mindeddig „szláv” napokat tartott: a nyitó körben a szlovén Celjét múlta felül hazai környezetben (38–36), majd a lengyel Wisla Plock otthonából is két ponttal távozott (30–26).

Az előző évadhoz képest változás a dánoknál, hogy a korábbi vezetőedzőt, a Flensburgba távozó Nicolej Krickaut váltó Ian Marko Fogot öt tétmeccs után kirúgták, helyére ideiglenesen Mikkel Voigtot nevezték ki.

A felek az elitliga előző idényében is összemérték erejüket, Odensében egygólos veszprémi siker született (31–30), míg saját közönsége előtt pont nélkül maradt (36–37) az „Építők”.

Az összecsapás előtt a magyar klub honlapján a világbajnok francia irányító, Kentin Mahé latolgatta az esélyeket: „Nem szabad lebecsülni őket, hiszen bár távozott több játékosuk, az új csapatot is remek kézilabdázók alkotják, ezért is vesszük nagyon komolyan a találkozót. Azt gondolom, jó formában vagyunk, nagyon keményen dolgozunk nap mint nap. Fantasztikus érzés a céljainkért küzdeni, amelyek közül a legközelebbi az, hogy elhozzuk a két pontot Dániából.”

„Nagyon jó csapatuk van, ez nem is kérdés, lerohanásban az egyik legjobb most a mezőnyben. Persze ehhez kell a jó kapusteljesítmény, ami igazán nagy fegyverré teheti a lerohanást. Pont ezért is nagyon fontos, hogy jól működjön a támadásunk és jó százalékkal értékesítsük a helyzeteinket. Hogy a visszafutásban tudjunk magunknak segíteni, gólt kell lőnünk, ez ilyen egyszerű. Minél kevesebb eladott labdát engedélyezhetünk magunknak! A hibák kihasználása és a lerohanás, ami a legnagyobb erőssége a GOG-nak. Láttuk a mérkőzésüket a Kolding ellen, a két győzelmüket a Bajnokok Ligájában, szóval egy olyan csapattal találkozunk, akik eddig domináltak, magabiztosak. Pontosan ezért kell nagyon komolyan vennünk ezt a találkozót” – mondta a handballveszprem.hu-nak Momir Ilics.