Férfi kézi NB I: a Veszprém öt, a Szeged hét góllal győzött

CS. M.CS. M.
2023.05.20. 18:54
Andreas Nilsson 10 lövésből 10 gólt szerzett! (Fotó: Földi Imre, archív)
A Telekom Veszprém 34–29-re legyőzte a Budakalászt, míg a Szeged 33–26-ra nyert a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Nyert a Veszprém és a Szeged is, de egyik sem kiütéssel. A szegediek meccse szorosan indult, de már a szünet előtti percekre eldőlt a lényeg, végül 33–26-ra legyőzték a Csurgót. Rosta Miklós és Garciandía is remekül játszott, 10 lövésből nyolcat dobott be, nyolc góllal zárt.

A másik meccsen a Budakalász alaposan megnehezítette a Veszprém dolgát, s a négy góllal elvesztett első félidő után a másodikban csak egy volt közte, végül utóbbi 34–29-re nyert. A meccs legjobbja Andreas Nilsson volt, aki úgy dobott 10 gólt, hogy száz százalékkal célzott (10/10) és ebben csak egy hetes szerepelt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CYEB BUDAKALÁSZ–TELEKOM VESZPRÉM 29–34
(14–18)
Budakalász, 350 néző. V: Sándor L., Szikszay Cs.
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 2 (2), Sinkovits 4, KISS B. 4, MIHALIN 2, Juric-Grgic 2, KOVÁCS D. 6. Csere: Djordjeszki (kapus), Tyiskov 2, Maracskó, Koncz 3, Tóth Sz., Dávid M., Fórizs 2, Vrhovina, Berényi 2. Edző: Csoknyai István
VESZPRÉM: Cupara – Marguc 1, REMILI 8, EL-DERA 4, A. NILSSON 10 (1), Lauge, Strlek 1. Csere: Corrales (kapus), Elísson 3, Ilic Z. 2, Lukács P. 1, Mahé 1 (1), Pesmalbek, Vailupau 3 (1), Sipos. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–5. 16. p.: 5–11. 23. p.: 9–16. 26. p.: 14–16. 33. p.: 16–19. 41. p.: 19–23. 54. p.: 27–30
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Csoknyai István: – Dicséretet érdemel a csapat, az első tíz-tizenöt perc kishitűségétől eltekintve bátran és jól kézilabdáztunk. A második félidő vége felé megcsillant a lehetőség, hogy szorosabb lehet a végeredmény. A Veszprém gyorsan szétzúzta az álmot, de vállalható vereséget szenvedtünk.
Momir Ilics: – Kemény Bajnokok Ligája-mérkőzés után két nappal érkeztünk Budakalászra. Nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk, megpróbáltuk pihentetni a játékosokat. A folytatásban a bajnoki címre koncentrálunk, ez a legfontosabb.

CSURGÓI KK–OTP BANK-PICK SZEGED 26–33 (12–18)
Csurgó, 900 néző. V: Fekete, Tóth
CSURGÓ: FÜSTÖS Á. – Tóth Á. 1, Krecic 2, KRSZMANCSICS 8 (4), Szeitl L. 2, HERCEG 6, Bazsó. Csere: HOLLÓ (kapus), Gebhardt, Markez 3 (1), Szeitl E. 1, GÁBOR M. 3, BORSOS, Spruk, Horvath P. Edző: Baranyai Norbert
SZEGED: Mikler – Radivojevics 4 (1), Szita 1, Bombac 2, ROSTA M. 8, Bodó 3, Stepancic. Csere: Alilovic (kapus), Martin 1, Gábor, GARCIANDÍA 8, MACKOVSEK 5, Tisza, Blonz 1, Molnár R. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5. 15. p.: 7–9. 24. p.: 10–14. 27. p.: 11–14. 35. p.: 16–15. 38. p.: 15–21. 45. p.: 19–25. 51. p.: 22–28. 57. p.: 25–33
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Baranyai Norbert: – Sajnos még érződött a csapaton a Gyöngyös elleni vereség, nem úgy sikerült a találkozó, ahogy szerettük volna. Bár készültünk a Szeged beállójátékára, nem tudtuk folyamatosan tartani az embereit, bizonytalan volt a védekezésünk. A második játékrészben igyekeztünk felzárkózni, de amikor esélyünk volt közelebb jönni, bele-bele hibáztunk. Kimaradt lehetőségeink megbosszulták magukat.
Juan Carlos Pastor: – Nagyon fontos meccset nyertünk meg. Sikerült elhúznunk az első félidőben, amely jobban sikerült, mint a második. Szerencsére jó volt a védekezésünk, az utolsó pillanatig komolyan vettük a találkozót. Szeretnénk elsőként zárni az alapszakaszt, és mindent meg is tettünk érte.

BALATONFÜREDI KSE–DABAS KC 28–22 (14–12)
Balatonfüred, 300 néző. V: Kiu G., Kiu T.
BALATONFÜRED: ANDÓ 1 – Hornyák P. 4 (3), NÉMETH B. 6, Szmetán M., VAJDA 4, VARGA M. 4, Bóka 2. Csere: SZRETENOVICS 5, Dénes, Ág, Brandt 2. Edző: György László
DABAS: PALLAG – Z. HORVAT 3 (1), Fekete B. 1, Garajszki 1, KOLLER 4, SZÖLLŐSI SZ. 3, Tarabochia. Csere: Nagy T. (kapus), Bálint B. 2 (2), Bognár N., Gáspár K. 1, Laurinyecz 1, Katona, Ács T., ZDOLIK 6. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 10. p.: 5–2. 16. p.: 10–6. 23. p.: 10–10. 27. p.: 13–11. 35. p.: 15–14. 40. p.: 18–15. 46. p.: 22–16. 51. p.: 23–20. 56. p.: 27–20
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
György László: – Küzdelmes, harcos mérkőzésen a vártnál biztosabban győztünk, így sikerült megszereznünk a bajnoki ötödik helyezést. Elismerésem a játékosaimnak, mert kihozták magukból a maximumot.
Tomori Győző: – Sokkal élesebben kézilabdázott a Balatonfüred, nekünk csak annyi pozitívum volt a mérkőzésben, hogy nem sérült meg senki.

SPORT 36 KOMLÓ–HE-DO-B. BRAUN GYÖNGYÖS 26–27 (15–15)
Komló, 1000
néző. V: Felhő, Öcsi
KOMLÓ: Granic – Vaskó 4, SZUHAREV 6, Szunajko F. 1, JERKOVIC 6, Szöllősi O. 2, Hoffmann 2. Csere: Pásztori I. (kapus), Vekic 1, Takács B., GRÜNFELDER 1, Zobec 1, Melnyicsuk 2 (2), Vranac. Edző: Marosán György
GYÖNGYÖS: A. TOMICS 1 – SCHAFFER 8 (4), Gábori, Hegedűs M., Gerdán, Schmid 2, MENYHÁRT 7. Csere: HAMIDOVICS 5, Gráf, Jóga 1, Bura 1, Halász L. 1, Lakosy, Potisk 1. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–5. 11. p.: 7–6. 19. p.: 10–11. 39. p.: 16–18. 47. p.: 21–23. 53. p.: 25–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Marosán György: – Megint olyan mérkőzésünk volt, amikor elvesztettük egy alapemberünket, akinek még cseréje sem volt. Ezt nem bírtuk el, ráadásul elmaradtak a jó egyéni teljesítmények.
Bíró Balázs: – Roppant büszke vagyok a fiúkra, köszönöm nekik ezt a teljesítményt.

1. Szeged 25 24 1 896–687 +209 48
2. Veszprém 25 23 1 1 964–715 +249 47
3. Tatabánya 25 18 1 6 773–675 +98 37
4. FTC 25 17 1 7 844–773 +71 35
5. Balatonfüred 25 13 3 9 705–677 +28 29
6. Gyöngyös 25 12 2 11 702–722 –20 26
7. Csurgó 25 11 3 11 683–698 –15 25
8. Dabas 25 11 1 13 698–751 –53 23