Női kézi NB I: a Vác simán verte a Fehérvárt, fontos rangadót nyert a Budaörs

2023.04.29. 18:19
Nagy csatában verte a Békéscsabát a Budaörs (Fotó:Facebook/Moyra Budaörs Handball)
A Praktiker Vác magabiztos győzelmet aratott az Alba Fehérvár ellen a női kézilabda NB I 22. fordulójában. A két kora esti meccsen a NEKA a Dunaújváros, a Budaörs a Békéscsaba ellen nyert hazai környezetben.

VÁC–FEHÉRVÁR

Az első gólt még a fehérvári lányok szerezték, de ezután ellépett a Vác, és végig vezetve húzta be a mérkőzést. A hazaiak legjobbja a 12 gólos Kuczora Csenge volt, míg a vendégektől az egyaránt nyolc találatig jutó Utasi Linda és Bruna Zrnic emelkedett ki.

BUDAÖRS–BÉKÉSCSABA

Igazi rangadót vívott egymással a 13 ponttal 11. Budaörs és a 12 ponttal 12. Békéscsaba. A vendég lila-fehérek közel félszáz szurkolója remek hangulatot teremtett a csarnokba, de ez eleinte mintha rányomta volna bélyegét a meccsre, hiszen az első tíz percben mindkét csapat sokat hibázott. A felek viszont a várt kiélezett csatát vívták egymással, de valamivel a viharsarkiak voltak pontosabbak és a szünetre háromgólos előnybe kerültek. 10–13

A második félidőben viszont már a hazaiak fejezték be hatékonyabban támadásaikat és Vártok Ramóna védéseire építve az 49. percben fordítottak is. 18–17

A végjátékban a Békéscsaba futott az eredmény után, de a lendületesebb hazaiak végül jó hajrájuknak köszönhetően 25–20-ra nyertek.

NEKA–DUNAÚJVÁROS

Önmagához képest domináns kézilabdával rukkolt elő a tabella utolsó helyén álló NEKA a Dunaújváros ellen az első félidőben,így háromgólos előnnyel fordult a szünetben. A második játékészben Farkas Johannáék valamennyivel jobb produkciót tettek le az asztalra, ennek ellenére kikaptak Balatonbogláron, így a NEKA megelőzte a tabellán az eddig előtte álló Érdet.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Praktiker-Vác–Alba Fehérvár KC 35–29
(20–12)
Vác, 400 néző. Vezette: Horváth P., Márton B.
VÁC: Bukovszky – DIÓSZEGI 4, Ballai B. 2 (1), Helembai 2, KUCZORA 12 (5), MARINCSÁK 6, SCHATZL NATALIE 5. Csere: Csizmadia (kapus), Ferenczy F. 3, Ballai A. 1, Kurucz A, Kovalcsik J. Edző: Herbert Gábor
FEHÉRVÁR: Pijevic – ZRNIC 8, Smbatian 1 (1), Ohyama 1 (1), SZTOSICS 3, UTASI 8, Takó 2. Csere: Kubina, Tóth Nikolett (kapusok), Afentaler 3, Dubán, Boldizsár 3, Sulyok. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 11. p.: 6–1. 16. p.: 10–3. 23. p.: 16–7. 29. p.: 20–12. 35. p.: 21–17. 41. p.: 23–21. 45. p.: 25–24. 50. p.: 28–28. 55. p.: 31–28.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/2
Herbert Gábor: – Óriásit küzdött a csapatom, tulajdonképpen kétszer nyertük meg ezt a mérkőzést. Az elmúlt héten hatalmas összefogás alakult ki a klubon belül, minden támogatást megkaptunk az egyesület összes dolgozójától. Mentálisan nagyon rendben voltunk, ami azt eredményezte, hogy két hónap után ki tudtunk jönni egy Mariana-árok mélységű gödörből.
Józsa Krisztián: – Megérdemelten győzött a Vác. Sajnálom az első félidőt, rengeteget hibáztunk, az ellenfelünk könyörtelenül kihasználta a hibáinkat, rengeteg egy az egy elleni játékhelyzetet veszítettünk el. A végére elfogytunk, emberelőnyben is sokat hibáztunk. Büszke vagyok a lányok, küzdelemből jeles, amit a pályára tettek.

NEKA–Dunaújvárosi Kohász KA 29–25 (14–11)
Balatonboglár, 150 néző. Vezette: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
NEKA: ZAJ – Gém, VARGA E. 8 (4), KELLERMANN 6, JUHÁSZ K. 2, Csíkos, Szabó A. 2. Csere: Németh K., Wéninger (kapusok), Kocsis B. 3, Kovalcsik B. 3, Bató 3, Faragó L. 1, Molnár D. 1. Edző: Bohus Beáta
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Agócs 3, Krupják-Molnár, Szalai B. 5 (3), Nick 1, Poczetnyik, Kazai 5. Csere: Bartulovic (kapus), Weisheitel, Horváth Petra 2, FARKAS J. 9 (2), Fodor N., Lakatos P. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0. 13. p.: 7–3. 18. p.: 7–6. 22. p.: 11–7. 29. p.: 14–9. 36. p.: 16–13. 41. p.: 20–13. 48. p.: 23–19. 56. p.: 27–22.
Kiállítások:
12, ill. 6 perc.
Hétméteresek:
4/4, ill. 8/5
Bohus Beáta: – Döntő volt, hogy nagyon jól kezdtük a mérkőzést, a fegyelmezett védekezésből tudtunk indulni, Zaj Klára pedig bravúros teljesítményt nyújtott a kapuban. Nagyon örülök annak, hogy egy kieső csapat ilyen teljesítményre képes.
Rapatyi Tamás: – Elfelejtettünk kézilabdázni, támadásban és védekezésben egyaránt fegyelmezetlenek voltunk, sem egyénileg, sem csapatszinten nem hajtották végre a játékosok a rájuk bízott feladatot.

Moyra-Budaörs–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKS 25–20 (10–13)
Budaörs, 730 néző. Vezette: Andorka, Hucker
BUDAÖRS:
VÁRTOK R. – SZABÓ-MÁJER 6, Schneider 1, Pálos-Bognár 4 (2), Gorilszka 3 (1), Hudák E. 1, Tóth M. 1. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Smid, Szekerczés 4 (2), Szabadfi, BRAUN 4, Mlinkó 1. Edző: Buday Dániel
BÉKÉSCSABA:
RAZUM – Andróczki 2, Lanistanin 3 (2), BUCSI 4, Mayer, Gyimesi 2, Borbély. Csere: Gadányi, Szabó D. (kapusok), Giricz 1, Hajtai 3, Termány 2, Horváth G. 1, Török F., Kiss-Walfisch 1, Vámosi 1. Edző: Papp Bálint
Az eredmény alakulása.
8. perc: 0–2. 10. p.: 3–2. 14. p.: 5–5. 18. p.: 6–8. 23. p.: 9–10. 33. p.: 12–15. 43. p.: 15–16. 49. p.: 18–17. 55. p.: 22–20.
6, ill. 6 perc
7/5, ill. 2/2
Buday Dániel:
– Nagyon jó hangulat volt, igazi rangadó. Az első félidőre rányomta a bélyegét az elmúlt mérkőzések sikertelensége, feszültek voltak a játékosok. Meg voltak a helyzeteink, de nem éltünk velük, de a küzdőszellem és a koncentráció megmaradt a második félidőben és már éltünk az adódó lehetőségekkel. Elismerésem a csapatomnak, mert megérdemeltük már ezt a sikert.
Papp Bálint:
– Sajnos abban a szakaszában a mérkőzésnek, amikor elléphettünk volna kettőről háromra vagy háromról négyre, ezt nem tudtuk megtenni és ezt jól használta ki a budaörsi csapat. A támadójátékunk elfogyott és utána hátul sem volt meg a stabilitásunk. A végjátékban kockáztatnunk kellett és ebből alakult ki a nagyobb különbség. Sajnálom, mert több volt a mérkőzésben, de amikor volt lehetőségünk lezárni, nem tudtuk megtenni, a hazai csapat pedig uralta a végjátékot, így megérdemelten tartotta otthon a két pontot.

1. Győr 23 22 1 750–514 +236 44
2. FTC 21 18 2 1 687–500 +187 38
3. Mosonmagyaróvár 22 15 2 5 676–577 +99 32
4. Debrecen 21 14 3 4 605–524 +81 31
5. Siófok 21 9 3 9 569–557 +12 21
6. Fehérvár 20 9 3 8 505–538 –33 21
7. MTK 21 9 2 10 570–548 +22 20
8. Vác 21 9 2 10 555–554 +1 20