Női kézi NB I: 11 góllal nyert a Siófok a NEKA otthonában

S. B.S. B.
2023.04.20. 19:45
12-vel győzött a Siófok (Fotó: Facebook/Siófok KC)
A Siófok 34–23-as győzelmet aratott a sereghajtó NEKA otthonában a női kézilabda NB I-ben a 15. fordulóból elhalasztott mérkőzésen.

A papírformának megfelelően a Siófok könnyedén győzedelmeskedett Balatonbogláron. A vendégek az első percben már megszerezték a vezetést, a szünetben öt góllal vezettek, és 11 gólos különbséggel győztek.

A Siófok győzelméhez Mavsar Tamara kilenc góllal járult hozzá, míg a túloldalon Varga Emília nyolc góllal volt a csapata legeredményesebb játékosa.

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
NEKASIÓFOK KC 23–34 (10–15)
Balatonboglár, 250 néző. Vezette: Hargitai, Markó
NEKA: Wéninger – Molnár D. 2, Varga E. 8 (6), Bató, Kocsis B., Csíkos 4, Szabó A. Csere: Németh K., Zaj (kapusok), Gém 2, Juhász K. 1, Kovalcsik B. 1, Kellermann 5, Ferenczy D., Szabó L., Faragó L. Edző: Bohus Beáta
SIÓFOK: RAJCSICS – SUCH 6, MAVSAR 9 (2), MILOSAVLJEVIC 6 (3), Sirián 1, Debreczeni-Klivinyi 4 (1), Puhalák. Csere: Herczeg (kapus), Abdourahim 1, Kajdon 1, Lakatos 1, N'diaye, Kojics 2, Török 2, Juhász F. 1 (1). Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 7. perc:
1–5. 13. p.: 5–10. 18. p.: 7–10. 26. p.: 10–13. 34. p.: 12–15. 38. p.: 12–19. 50. p.: 17–23. 55. p.: 20–28. 57. p.: 20–31
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 9/7
Bohus Beáta: – Dekoncentrált volt a csapat, sok hibával játszottunk, aminek több összetevője van. Nehéz ez az időszak, hiszen a lányok az érettségire készülnek, nem kérhetem tőlük, hogy ne tanuljanak, de az látszik, hogy két fronton nem tudunk helytállni. A rengeteg hiba, a sok eladott labda a koncentráció hiányának tudható be, ezúttal fejben voltunk gyengék.
Uros Bregar: – A NEKA legutóbbi mérkőzéseit látva volt bennünk félelem, de mindkét félidőt kontroll alatt tudtuk tartani. Örülök a győzelemnek.

1. Győr 23 22 1 750–514 +236 44
2. FTC 21 18 2 1 687–500 +187 38
3. Mosonmagyaróvár 21 14 2 5 637–552 +85 30
4. Debrecen 20 14 2 4 584–503 +81 30
5. Fehérvár 20 9 3 8 505–538 –33 21
6. MTK 21 9 2 10 570–548 +22 20
7. Vác 20 9 2 9 533–530 +3 20
8. Dunaújváros 22 8 3 11 545–638 –93 19