Női kézi NB I: tizenhat gólos különbséggel nyert a Győr

K. B.K. B.
2023.02.18. 19:30
Linn Blohm hét gólt dobott az Érd ellen (Fotó: Árvai Károly, archív)
A Győri Audi ETO KC az Érdet, az Alba Fehérvár KC a Dunaújvárosi Kohász KA-t győzte le a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A listavezető Győr már az első harminc percben tízgólos különbséget alakított ki, s a differencia a második felvonásban tovább nőtt, végül 39–23-ra kapott ki az Érd. A találkozón a győriek beállója, Linn Blohm hét találatig jutott.

Az Alba Fehérvár jól kezdett a Dunaújváros otthonában, az első félidőben háromgólos előnyre tett szert, ez a találkozó végéig eggyel csökkent, így 22–20-as sikert ért el. A vendégek legeredményesebb játékosa Katarina Sztoszics és Varga Emőke volt, mindketten öt gólig jutottak.

NŐI KÉZILABDA NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–ALBA FEHÉRVÁR KC 20–22
(10–13)
Dunaújváros, 400
néző. V: Őri, Ónodi
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – Arany 2, Krupják-Molnár 1 (1), Szalai B. 2, Weisheitel, Horváth Petra 2, Kazai 3. Csere: Bartulovic (kapus), NICK 4, Farkas J. 2, Poczetnik 3, Fodor N. 1, Lakatos P., Farkas K. Edző: Rapatyi Tamás
FEHÉRVÁR: KUBINA – Szemes 2, Boldizsár 1, OJAMA 3 (1), VARGA E. 5, SZTOSICS5 (2), Takó 3. Csere: Tóth N. (kapus), Szmbatjan, Utasi 3. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 12. p.: 2–4. 21. p.: 4–7. 27. p.: 7–11. 29. p.: 8–13. 33. p.: 12–13. 41. p.: 14–18. 44. p.: 15–20. 56. p.: 20–21
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3
Rapatyi Tamás: – Védekezésben megvalósítottuk, amit elterveztünk. Támadásban Borgyos Panna kiesése nagyon érzékenyen érint bennünket, a jobbátlövőposzton nem sikerült betöltenünk a hiányát. Támadójátékunkban egész idényben problémákkal küszködünk. Nagyon sok rossz döntést hoztunk, kapkodva, nem mindig átgondoltan játszottunk, ezért nem tudtuk pontosan kialakítani a helyzeteinket. Ezen javítani akarunk.
Józsa Krisztián: – Az idejét sem tudjuk, mikor nyertünk legutóbb Dunaújvárosban, óriási siker ez nekünk. Viszonylag stabilan, végig kézben tartottuk a találkozót, de sohasem dőlhettünk hátra, állandóan ott voltak a sarkunkban a hazaiak. Mindig volt egy-egy olyan teljesítmény a csapatban, amely átlendített bennünket a nehézségeken. Jó kapusteljesítményből, stabil védekezésből tudtunk építkezni, és a végjátékban is mi voltunk a higgadtabbak.

Győri Audi ETO KC–Érd 39–23 (19–9)
Győr, 1251néző.V:Ignéczi, Páncél-Héjjas.
ETO:Sandra Toft – Győri-Lukács4,Rju Un Hi2,Nze Minko1,BLOHM7,Anne M. Hansen4,SCHATZL NADINE5. Csere:Leynaud, Győri A. (kapusok), Deszpotovics, FARKAS J.5(2),FODOR CS.5,Gros3 (2),Ogonovszky2,Kövér1. Edző:Ambros Martín
ÉRD:KÁNTOR – Csáki L.3,Gerencsér1,PARÓCZY1,Sztankovics R., Kopecz3 (1),Fekete B.3. Csere:Horváth D., Csáki Zs.1,KEREKES L.3,Puskás L.2,Csiszár-Szekeres, Dávid-Azari4 (3),Kiss D. Zs.1,Pécsi1. Edző:Simics Judit
Az eredmény alakulása. 7. perc:5-2.12. p.:9-3.20. p.:13-5.24. p.:17-7.36. p.:23-12.42. p.:26-14.46. p.:30-15.54. p.:34-19.Kiállítások:2, ill. 6 perc.Hétméteresek:4/4, ill. 5/4
Ambros Martín:– Jól kezdtük a mérkőzést, jól védekeztünk, az indításokból pedig gólokat is dobtunk. A szünet utáni első periódusban csökkent a koncentráció, ekkor több lehetőséghez jutott az Érd. A hajrában pályára léptek a fiataljaink, akik éltek is a lehetőséggel.
Simics Judit:– A két együttes közötti tudásbeli különbség meglátszott a hatvan perc során. Játékosaink feladata az volt, hogy mutassák meg, mire képesek egy topcsapat ellen. Voltak jó momentumaink, rosszabbak is, szeretném, ha az itt tanultakat hasznosítani tudnánk.

1. Győr 17 16 1 552–382 +170 32
2. FTC 15 13 2 488–360 +128 28
3. Debrecen 15 10 1 4 439–386 +53 21
4. Vác 14 8 2 4 380–357 +23 18
5. Mosonmagyaróvár 14 8 1 5 420–377 +43 17
6. Fehérvár 14 6 2 6 350–386 –36 14
7. Siófok 13 6 1 6 343–345 –2 13
8. MTK 15 5 2 8 422–426 –4 12