Női kézi NB I: 11 góllal nyert az MTK a Kisvárda ellen

2023.02.11. 19:38
Az MTK házigazdaként 31–20-ra legyőzte a Kisvárdát a női kézilabda NB I 14. fordulójának szombati játéknapján. Szintén otthon nyert a Békéscsaba, valamint az Érd is.

ÉRD–NEKA

A forduló előtt négy ponttal utolsó előtti Érd a hárompontos sereghajtó NEKA ellen vívott a bentmaradás szempontjából fontos mérkőzést. A találkozót a házigazda Pest vármegyeiek kezdték jobban, s Hadfi Gréta védései mellett Dávid-Azari Fruzsina és Kopecz Barbara góljainak köszönhetően az első félidőben szinte végig három góllal vezettek. A második játékrészben viszont az Érd – Sztankovics Réka négy góljának is köszönhetően – néhány perc alatt nyolcra növelte a különbséget. (18–10) Ezután viszont a NEKA is felkeményedett, s az 53. percben már csak 23–21-es hátrányban volt Bohus Beáta együttese. Kellermann Dóráék viszont ennél közelebb már nem jutottak, az Érd pedig a végelszámolás szempontjából is rendkívül értékes két ponttal gazdagodott.

NŐI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–KISVÁRDA MASTERGOOD SE 31–20 (14–10)
Ríz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 200 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
MTK: GYŐRI B. – GROSCH 4, Szabó K. 3, Mazák-Németh, Szabó L. 1, Simon P. 3, Pelczéder 3. Csere: Suba (kapus), PÁL T. 7 (1), Dakos 1, Mészáros-Mihálffy 2, Juhász E. 1, Sallai 2, ROMÁN 4 (1), Kobela. Edző: Vágó Attila
KISVÁRDA: GRAOVAC – Akijama, Karnik 1, Juhász G. 1, Trunková 2, Radojevics 2, Sztamenics 3. Csere: Mátéfi (kapus), Sápi 1, BOUTI 4, Siska 3, Habánková 1, Mérai 1, Udvardi 1 (1). Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 12. perc: 3–4. 16. p.: 7–5. 25. p.: 12–8. 38. p.: 18–11. 44. p.: 22–13. 49. p.: 25–15. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Vágó Attila: – Nem számítottam ilyen biztos győzelemre, a második félidőben nekünk minden sikerült, az ellenfélnek nem. Helyén kell kezelnünk ezt az eredményt.
Bakó Botond: – Nehéz ilyen teljesítmény után bármit mondani, nem volt értékelhető a játékunk. El kell gondolkodnunk, hogy ez a produkció méltó-e sportemberekhez.

EUBILITY-GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 31–27 (19–11)
Békéscsaba, 900 néző. V: Bóna, Földesi
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 2, LANISTANIN 10 (5), BUCSI 4, MAYER SZ. 1, Gyimesi 5, HAJTAI 4. Csere: Madera-Domokos (kapus), GIRICZ L. 4, Andróczki 1, Termány, Török F., Vámosi. Edző: Papp Bálint
DKKA: Bartulovic – SZALAI B. 5, Borgyos 1, Weisheitel, Nick 1, Horváth Petra 1, Fodor N. 1. Csere: Oguntoye (kapus), Arany R. 4, FARKAS J. 8, Krupják-Molnár 2 (1), Poczetnyik 2, Kazai 1, Lakatos P. 1. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 16. p.: 8–2. 19. p.: 11–4. 23. p.: 12–8. 26. p.: 14–9. 41. p.: 23–17. 51. p.: 28–22. 54. p.: 28–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Papp Bálint: – Egyben volt a csapat, sikerült biztos előnyt kialakítanunk a szünetre. Csapatként küzdöttünk végig, és most már a külső zónákból is eredményesek vagyunk.
Rapatyi Tamás: – Hiányzott a tempó, rossz volt a támadásszervezés, nagyon kevés gólt lőttünk. A sorsdöntő pillanatokban mindig elkövettünk egy buta hibát.

ÉRD–NEKA 28–24 (11–8)
Érd, 600 néző. V.: Kiu G., Kiu T.
ÉRD: HADFI – DÁVID-AZARI 8, Gerencsér 1, Ábrahám 1, Kiss D. Zs. 1, KOPECZ 8 (3), Fekete B. 3 Csere: Horváth-Csapó (kapus), Csiszár-Szekeres, SZTANKOVICS R. 5, Csáki Zs. 1 Edző: Simics Judit
NEKA: Wéninger – Bató 1, Molnár D., KELLERMANN 5, KOCSIS B. 3, VARGA E. 6 (1), Szabó A. 1
Csere: Zaj (kapus), U hrin 5 (2), Ferenczy D. 2, Horváth II Petra, Kovalcsik B. 1, Szabó Lili Edző: Bohus Beáta
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 14. p.: 4–3. 19. p.: 8–5. 22. p.: 10–6. 32. p.: 14–9. 36. p.: 18–10. 41. p.: 20–15. 50. p.: 22–19. 55. p.: 24–22.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, 4/3
Simics Judit:
– Végig nagyon koncentrálnunk kellett, hogy sikerüljön a győzelem. Rengeteget készültünk és sokat vissza is kaptam a csapattól abból, amire számítottunk. Kevesebb hibával is játszottunk, mint az elmúlt mérkőzéseken és nagyon fontos pontokat szereztünk.
Bohus Beáta: – Egyértelműen a kihagyott helyzeteinken múlt a mérkőzés. Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni a kiesési rangadón. A védekezésünk a meccs nagy részében rendben volt,a helyzeteket kialakítottuk, de nem tudtuk kihasználni és ezt egy ilyen kiesési rangadón nem engedheti meg magának egy csapat sem.

1. Győr 16 15 1 513–359 +154 30
2. FTC 14 12 2 451–340 +111 26
3. Debrecen 15 10 1 4 439–386 +53 21
4. Mosonmagyaróvár 14 8 1 5 420–377 +43 17
5. Vác 13 7 2 4 345–335 +10 16
6. Siófok 13 6 1 6 343–345 –2 13
7. MTK 15 5 2 8 422–426 –4 12
8. Fehérvár 13 5 2 6 328–366 –38 12