A Szeged kiütésével lett csoportelső a Barca

2023.02.22. 20:30
Szita Zoltánék kikaptak Barcelonában (Fotó: Török Attila, archív)
Több meghatározó játékosát, Bodó Richárdot, Bánhidi Bencét és Matej Gabert sérülés, Mirko Alilovicot betegség miatt nélkülözte az OTP Bank-Pick Szeged, amely a csoportgyőzelemre hajtó spanyol Barca vendégeként 35–25-ös vereséget szenvedett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 13. fordulójában. Juan Carlos Pastor együttese a múlt heti, THW Kiel elleni bravúrgyőzelmével már biztossá tette nyolcaddöntőbe jutását.

FÉRFI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 13. FORDULÓ
BARCA (spanyol)–OTP BANK-PICK SZEGED 35–25
(20–10)
Barcelona, 2480 néző. V: Horacek, Novotny (csehek)
BARCA: PÉREZ DE VARGAS – JANC 5, MEM 5, Cindric 1, FABREGAS 5, N'Guessan 2, Wanne 1.Csere: Carlsbogard 3, Makuc 3, Richardson 2 (1), Frade, Valera 2, Goncalves do Santos, SOLER 4, Gómez 2.Edző: Carlos Ortega
SZEGED: Mikler R. – B. Radivojevics 2, Stepancic, Garciandia 3, Mackovsek 2, Frimmel 2 (1), Bombac. Csere: Rosta M. 5, Tönnesen, Szita 2, Martins 2, Sostaric 3, Blonz 4. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása.5. perc: 4–3. 11. p.: 9–4. 22. p.: 16–7. 38. p.: 23–14. 43. p.: 28–15. 49. p.: 31–19. 54. p.: 31–22
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Juan Carlos Pastor: – Több játékosunk hiányzott, aki a Kiel elleni győzelemben fontos szerepet játszott, a Barca megérdemelte a győzelmet. A támadásban elkövetett hibáinkból gyors ellentámadásokat vezettek a hazaiak, és könnyű gólokat szereztek, így már a félidőre tekintélyes volt az előnyük. Statikusan, rosszul védekeztünk, különösen a második félidőben, amikor a spanyolok ráadásul visszavettek a tempóból. Főleg a beállónk védekezésével volt gondunk, mert fáradt volt ahhoz, hogy egyedül hatvan percet játsszon.

Túlélésre játszott az OTP Bank-Pick Szeged a Barca elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen, hiszen Bodó Richárd és Matej Gaber mellett a csapatkapitány, Bánhidi Bence sem állt Juan Carlos Pastor rendelkezésére. Ráadásul a mérkőzés előtt Mirko Alilovic belázasodott, így a kapuban Mikler Rolandnak kellett végigvédenie az összecsapást.

Sok kérdést nem hagyott a címvédő, az olimpiai bajnok Dika Mem mesterhármassal kezdett, majd tíz perc elteltével öttel vezettek a spanyolok. A Tisza-partiak védekezése egyáltalán nem működött, a házigazda kapusa, Gonzalo Pérez de Vargas védései után pedig menetrendszerűen érkeztek a lerohanásból szerzett gólok – az első játékrészben nyolc is. A szünetben tízzel ment a címvédő (20–10), a Szeged pedig az idényben másodszor dobott ilyen kevés gólt egy félidő alatt, legutóbb éppen az ősi rivális Telekom Veszprém ellen tavaly októberben.

Nem változott a játék képe a második félidőben sem, nem csökkent, de nem is nőtt a különbség a felek között. Ugyan visszavett a lendületből a Barca az utolsó fél órában, de így is nagy csapást mért a Szegedre (35–25), s csoportelsőként jutott be a negyeddöntőbe.

8. Elverum13112372–455–832

A Barca és a Kielce biztos negyeddöntős, a Nantes, a Kiel, az Aalborg és a Szeged nyolcaddöntőbe jutott.

MÁSODIK FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! BARCA–OTP BANK-PICK SZEGED 35–25

60. perc: Makuc lövését nem sikerül védeni. 35–25

59. perc: Garciandia jól hajrázik, három gólnál jár. 34–25

59. perc: rontott szegedi támadás után Carlsbogard eredményes. 34–24

58. perc: ötödik gólját jegyzi Rosta Miklós. Majd Mikler megint védett Fradéval szemben! 33–24

57. perc: Melvyn Richardson ezúttal csak a kapufát találta telibe.

57. perc: Pérez de Vargas védte Szita lövését.

56. perc: Rosta kapott jó labdát beállóban, de Pérez de Vargas véd, ahogy a túloldalon a 13. védését bemutató Mikler is hárít egyet.

55. perc: Garciandia javít lövési mutatóján, de Soler néhány másodperccel később válaszol. 33–23

55. perc: Melvyn Richardsonra nincs ellenszer szegedi oldalon. 32–22

54. perc: Blonz szép befejezés után negyedszer talál be. 31–22

54. perc: Miker újabb védéssel jelentkezik, ezúttal Carlsbogard lövését védte.

53. perc: Garciandia első gólját szerzi hatodik lövéséből. 31–21

52. perc: Garciandia lövését blokkolták a Barca védői, majd Makuc ejtett mellé a túloldalon.

51. perc: Mikler védte Richardson lövését, de nincs gyors szegedi ellentámadás.

51. perc: Sostaricot nagyon erőltetik a szegediek az elmúlt percekben, s ezúttal eredményes jobbszélről. 31–20

50. perc: Sostaricnak volt helye, de jobbszélről Pérez de Vargasba lőtt.

49. perc: Carlsbogard-t nem sikerült levédekezni. 31–19

48. perc: Blonz kapott jó labdát a balszélen, s be is talált. 30–19

48. perc: Martins rossz bejátszása után Aleix Gómez értékesíti a Barca lerohanását. 30–18

47. perc: újabb zúgó Barca-kapufa után marad a labda a hazaiaknál, majd Makuc játszotta meg beállóban Solert egy gólért. 29–18

46. perc: Mikler újabb védése után Sostaric révén először szerez lerohanásgólt a Szeged a meccsen. 28–18

45. perc: Carlsbogard lövését védte Mikler, majd Rosta szerzett szép gólt, ez volt a negyedik találata. 28–17

44. perc: Mario Sostaric is feliratkozik a gólszerzők közé. 28–16

44. perc: Dika Mem harmadik kapufáját lőtte.

43. perc: Martins újabb lövést ront.

43. perc: szegedi időkérés.

43. perc: Dika Mem 10 méterről lőtt a szegedi kapuba. 28–15

42. perc: Blonz a balszélről lőtt kapufát.

42. perc: Rosta ront lövést, majd Fabregas ismét betalál, 12-vel vezet a Barca. 27–15

41. perc: Mikler hatástalanította N'guessan lövését, de az újabb szegedi hiba végén Fabregas szerez lerohanásgólt. 26–15

40. perc: szép játék végén Miguel Martins lőtt a hazai kapuba. 25–15

39. perc: Szita Zoltán lőtt az oldalhálóba, majd a Barca egy pontatlan passz után veszít labdát.

38. perc: megint hiba csúszik a szegedi támadásba, ezt pedig Dika Mem egy szép csel után használta ki és betörés után eredményes. 25–14

38. perc: Aleix Gómezt nem sikerül megállítani. 24–14

37. perc: Mikler újabb védést mutat be, a Szegedtől pedig Szita lövése jó! 23–14

36. perc: Martins labdavesztése után Carlsbogard szerzett gyors gólt, de jön a válasz Blonz részéről. 23–13

36. perc: Dika Mem szépen játszotta meg a hatoson Fabregast. 22–12

34. perc: N'guessan lövését véde Mikler, majd gyors támadás végén Martins a hatos vonaláról szerzi első gólját. 21–12

33. perc: hosszú Barca-támadás végén Mem lőtt mellé, majd a Szegednél Martin lövése rossz.

32. perc: a szegedi szélső, Blonz beállóból eredményes. 21–11

32. perc: Martins lövése nem jó, remekül védekezik a Barca, majd N'guessan átlövésgólját a Szeged nem tudja hatástalanítani. 21–10

31. perc: folytatódott a mérkőzés. Ezt a felvonást a Szeged kezdi támadással.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! BARCA–OTP BANK-PICK SZEGED 20–10

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Janc lövésével 20–10-es Barca-előnnyel ért véget az első 30 perc.

30. perc: Frimmel higgadtan értékesíti a büntetőt. 19–10

30. perc: Frimmel szerez labdát védekezésben a szélen, majd Rosta harcolt ki hétméterest.

29. perc: Szita Zoltán átlövése megy fölé, de a Barca is ront, a szegedi lerohanás végén pedig Miguel Martins ziccerét lábbal védte Pérez de Vargas.

28. perc: máris közte tíz... Az újabb rontott szegedi támadás után a balszélre, Solernek játszották le a hazaiak a labdát. 19–9

27. perc: Tönnesen passzívnál lőtt mellé, majd Pérez de Vargas ragyogó indítását Soler váltja gólra. 18–9

26. perc: jó védekezés a Szegednél, Mikler negyedik védése.

25. perc: Pol Valerát nem sikerül megállítani, míg a túloldalon Sebastian Frimmel is gólt szerez azelső felé érkező labdából. Ez volt a századik gólja a BL-ben a skandináv szélsőnek! 17–9

24. perc: Rosta egyelőre hibátlan a befejezéseket illetően, harmadik lövéséből harmadik gólját szerzi. 16–8

24. perc: a Szeged megint beleront támadásába, de Carlsbogard indításába is hiba csúszik.

24. perc: Mikler újabb védést mutat be, ezúttal Melvyn Richardson lövésénél.

23. perc: a majd' száz Barcelonába utazó szegedi szurkolótól hallatszik a: Harcoljatok, harcoljatok! De újabb rontott vendégtámadás...

23. perc: Makuc használta ki az előtte lévő óriási területet. 16–7

22. perc: Pol Valera első gólját szerzi egy átlövésből a BL-ben. Legalább van válasz, Rosta. 15–7

21. perc: Pérez de Vargas védte Garciandia lövését, ez már a hatodik neki. Majd Bombac sem tud betalálni...

21. perc: más kérdés, hogy megint technikai hibával fejeződik be a vendégek akciója, s Blaz Janc újabb lerohanásgólt jegyez. 14–6

20. perc: közben a hazaiaknál pályán a korábbi szegedi Thiagus Petrus, az újabb eladott szegedi labdából viszont nem tud gyorstámadást vezetni a Barca.Felállt fal ellen pedig rossz a bejátszás.

19. perc: Szita gyönyörű átlövésére Hampus Wanne azonnal góllal felel. 13–6

18. perc: hosszú támadás végén egy kínai figurából Makuc eredményes. 12–5

18. perc: most egy kicsit a Barca is megakadt. Időt is kért a korábbi veszprémi edző, Carlos Ortega.

18. perc: Mem passza után Frade lövését védte Mikler.

17. perc: Makuc és Mackovsek fejeltek össze a hatos előtt, a Barcától Mem passzívnál lőtt kapufát, de a labda a hazaiaknál marad.

16. perc: Szita lövése Pérez de Vargas segítségével az oldalhálóban köt ki, majd a Szeged ugyan labdát szerzett, de Garciandia ziccerét is védte a hazai kapus.

15. perc: a Barca is tud rontani, ezúttal egy rossz passz miatt jöhet a Szeged.

14. perc: Radivojevicshez pattogott a labda, de a szegedi jobbszélső csak kapufát lő.

13. perc: Dika Mem majdnem kettétörte a keresztlécet, lövése után a labda a Barca térfelén landol. Majd az újabb hazai támadából N'guessan lövése pattant be Mackovsek kezéről. 11–5

12. perc: Garciandiával szemben fújtak belemenést a cseh játékvezetők.

12. perc: Janc harmadszor is eredményes, a jobbszélről pörgetett Mikler felett a hosszúba. 10–5

11. perc: Bombac bejátszását Mackovsek lőtte be ezúttal beállóból. 9–5

11. perc: Juan Carlos Pastor gyorsan időt kér.

11. perc: Garciandia csúnyán eladta a labdát, emberhátrányból szerez lerohanásgólt Janc. 9–4

10. perc: Rosta nem tudta megfogni a bejátszást, de Carlsbogard lábbal ért labdába, s ezért kétperces kiállítást kapott.

10. perc: rontott szegedi támadás után Melvyn Richardson értékesíti a Barca hetesét. Már négy közte... 8–4

8. perc: Blaz Janc eredményes a jobbszélről. 7–4

7. perc: Mackovsek lövését sáncolták a hazaiak, de a Szegednél marad a labda. Bombac bejátszása került valahogy Radivojevicshez a jobbszélre, s nem ront a szerb. 6–4

6. perc: Tönnesen kereste Bombacot, aki kiszorított helyzetben Pérez de Vargas kezébe pörgetett. Ellenben a hazaiak Fabregas révén ismét pillanatok alatt betalálnak támadásukból. 6–3

5. perc: szép bejátszás Rostának, de gyorsan jött a válasz Ludovic Fabregas részéről... 5–3

4. perc: Mackovsek lövése Pérez de Vargas kezében kötött ki, a gyors ellentámadásból megint Dika Mem talált be, de szerencsére a válasz is gyors Radivojevics részéről. Igaz, a Barcát nem lehet megállítani, Luka Cindric is betalált. 4–2

3. perc: Dika Mem tört be megállíthatatlanul. 2–1

3. perc: Borut Mackovsek átlövésgóljával egyenlít a Szeged. 1–1

2. perc: Dika Mem szerzi a mérkőzés első gólját. 1–0

2. perc: rossz szegedi bejátszás Rosta Miklósnak.

1. perc: az első támadást a Barca vezette, de Mikler védéssel nyit!

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! A házigazda Barca szokásos gránátvörös-kék mezében, sötétkék nadrádban, a szegediek fehér-világoskék csíkos mezben lépnek pályára. Nem jó hír a szegedieknek, hogy a sérülés miatt hiányzó Bodó Richárd, Bánhidi Bence, Matej Gaber hármas mellett a találkozót megelőzően Mirko Alilovic belázasodott, így Mikler Roland maradt egyedüli kapusnak.

A mérkőzés 20.45-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

Nem vár könnyű feladat a továbbjutását a múlt heti, THW Kiel elleni bravúrgyőzelemmel biztossá tévő OTP Bank-Pick Szegedre a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 13. fordulójában. Juan Carlos Pastor együttese ugyanis a nyolcast 11 győzelemmel és egy döntetlennel, hárompontos előnnyel vezető Barcához látogat. A legutóbbi két kiírást is megnyerő 11-szeres győztes katalán csapat a szegediek elleni sikerrel matematikailag is biztossá teheti csoportelsőségét, ugyanakkor negyeddöntőbe jutása már most biztos – csupán a lengyel Kielcének van halvány sansza az előzésre.

Dean Bombacék pedig a német sztárcsapat elleni hazai sikerrel tettek róla, hogy ők is ott legyenek a nyolcaddöntőben. A vendégek dolgát tovább nehezíti, hogy Pastor mester három meghatározó játékosára, Bodó Richárdra, Matej Gaberre és Bánhidi Bencére sem számíthat a katalánok elleni mérkőzésen sérülés miatt.

„Nagyon sűrű a programunk, de mindenképpen jó élmény, melyből sok erőt lehet meríteni” – mondta a múlt heti, Kiel elleni győzelemről a Szeged válogatott átlövője, Szita Zoltán a klub közösségi oldalán. „Ha úgy játszunk, mint a Kiel ellen a második félidőben, akkor szerintem bármire képesek vagyunk és elérhetjük az összes célunkat. Szeretnénk olyan hőfokon kezdeni a mérkőzést, mint a Kiel elleni meccs második félidejében” – tette hozzá.

A házi BL-góllövőlistát 365 találattal vezető beálló mögött zárkózhat a szegedi színekben a BL-ben 346-szor eredményes szlovén irányító, míg Sebastian Frimmel a „kékek” 24. játékosa lehet, aki legalább 100 gólt ért el a sorozatban, hiszen jelenleg 99-nél jár.

A Barca és a Szeged először 1977-ben, a Kupagyőztesek Európa-kupájában (KEK) találkozott egymással, s a felek eddigi 17 mérkőzéséből négyszer ebben a sorozatban találkoztak, 13-szor pedig a BL-ben. A Szeged a „gránátvörös-kékek” ellen játssza 245. meccsét a Bajnokok Ligájában, s 118. győzelmét szerezheti meg. Igaz, az elmúlt tíz évben lejátszott kilenc mérkőzésből nyolcszor a spanyol csapat örülhetett, a Szeged még 2017 novemberében nyert 31–28-ra a Barca ellen.

A csongrádiak kedden napközben indultak el és este érkeztek meg Barcelonába.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A BARCA–OTP BANK-PICK SZEGED FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!