Női kézilabda NB I: siófoki és újvárosi siker a szünet előtt

2022.10.22. 19:54
Kisvárdán győzött a Siófok (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)
A Siófok Kisvárdán, a Dunaújváros otthon a Budaörs ellen győzött a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A siófokiaknál Marina Rajcsics 47 százalékos védési hatékonysággal (32/15) rukkolt elő, Tamara Mavsar hét, Debreczeni-Klivinyi Kinga és Hawa N'Diaye pedig öt-öt gólt dobott.

Dunaújvárosban a mezőny legjobbja a vesztes vendégek ukrán beállója, Lilija Gorilszka volt kilenc találattal.

A mérkőzés előtt a hazai csapat és a helyi szerkesztőség vezetői, tagjai köszöntötték 80. születésnapja alkalmából Jankó Árpád pedagógust, újságírót, aki hosszú évtizedek óta számolt be a dunaújvárosi sporteseményekről a Dunaújvárosi Hírlapban, a legutolsó időszakban elsősorban a női kézilabdázók szerepléséről.

A november 4-én kezdődő Európa-bajnokság miatt szünet következik a bajnokságban, a következő mérkőzést november 26-án játsszák.

NŐI KÉZILABDA NB I
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–SIÓFOK KC 17–26
(8–10)
Kisvárda, 350 néző. V: Hargitai, Markó
KISVÁRDA: Graovac – Udvardi, KARNIK SZ. 7 (2), Sápi 2, Siska 1, Mérai, Bouti 2. Csere: Mátéfi D. (kapus), Trúnková 3, Juhász G., Sztamenics, Habánková 1, Akijama 1, Szarková, Kadlicsek. Edző: Bakó Botond
SIÓFOK: RAJCSICS – SUCH 4, JANJUSEVICS 4,Debreczeni-Klivinyi 5 (3), N'DIAYE 5, Kajdon 1, MAVSAR 7 (1). Csere: Papp N., Puhalák, Juhász F., Sirián, Kojics. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–4. 19. p.: 7–9. 25. p.: 7–10. 32. p.: 10–10. 37. p.: 11–14. 43. p.: 14–16. 49. p.: 15–19. 54. p.: 16–23
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Bakó Botond: – Ezen a mérkőzésen csak addig kézilabdáztunk jól, míg szembe nem kerültünk a kapussal. Valamit elhibáztam a felkészülésben, mert Marina Rajcsiccsal szemben nem találtuk az ellenszert, teljesen elbizonytalanodtunk támadásban, miközben a végére a védelmünk is szétesett. Ekkorra már a kapusunk sem tudott stabilitást adni a csapatnak. Nem vártam, hogy ilyen szégyenteljes vereséget szenvedünk.
Uros Bregar: – Az első félidőben két egyenrangú ellenfelet és két remek kapusteljesítményt láttunk, szünet után mi feljavultunk támadásban, miközben a kapusunk továbbra is remekelt. A megszerzett előnyt foggal-körömmel őriztük, ez vezetett a győzelemhez.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MOYRA BUDAÖRS HANDBALL 26–22 (10–9)
Dunaújváros, 400 néző. V: Asztalos, Szalay
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC 1 – Arany 1, BORGYOS 3, Farkas J. 4, Weisheitel, HORVÁTH P. 3, Kazai 1. Csere: Oguntoye (kapus), NICK 3, Krupják-Molnár, Szalai B. 4 (4), Fodor N. 2, Poczetnyik 1, AGÓCS 3, Matucza. Edző: Rapatyi Tamás
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer, Schneider 1, PÁLOS-BOGNÁR 2 (1), GORILSZKA 9 (1), Hudák 2, TÓTH M. 3. Csere: Vártok R. (kapus), Gergely-Zsigmond 1, Smid, Szekerczés 1, Mlinkó 2, Bánfai 1, Nagy L., Vártok T., Braun. Edző: Buday Dániel
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Rapatyi Tamás:
– Rendkívül nehéz mérkőzést vívtunk, mert a Budaörs nagyon taktikus, jó csapat. Lassítani próbálták a játékunkat, ami jelentős nehézséget okozott számunkra. Amikor sikerült erre jól reagálnunk, akkor tudtunk kisebb előnyre szert tenni. Különösen azért örülök a sikerünknek, mert a Budaörs ellen igen nehéz, kellemetlen eredményesen védekezni. Ebben fegyelmezettek voltunk, és alapvetően jól oldottuk meg a feladatot, kevés gólon tartottuk ellenfelünket. Úgy érzem, jó úton járunk, de még sok munka vár ránk, folyamatosan javítjuk a hibáinkat.
Buday Dániel: – Megérdemelten győzött a hazai csapat. Az első félidővel teljesen elégedett voltam. Kevésgólos mérkőzés volt, bíztam benne, hogy ezt a teljesítményt tudjuk folytatni szünet után is. Sajnos a fordulást követően három-négy ziccert kihagytunk, technikai hibákat vétettünk, az emberelőnyöket nem tudtuk jól lejátszani, és az Újváros szerezte meg azt a három-négygólos előnyt, ami egy ilyen kevés találatot hozó összecsapáson jelentősnek mondható. Utána mindenfélével próbálkoztunk, de sajnos ma tompák voltak a lányok, nem játszottunk jól. Összességében a mögöttünk hagyott öt fordulóval elégedett vagyok, tesszük tovább a dolgunkat.

1. Győr 7 7 220–150 +70 14
2. FTC 5 5 161–119 +42 10
3. Debrecen 7 5 2 211–172 +39 10
4. Mosonmagyaróvár 6 4 2 192–165 +27 8
5. Dunaújváros 6 3 1 2 165–181 –16 7
6. Vác 5 3 2 130–140 –10 6
7. Fehérvár 5 2 1 2 131–141 –10 5
8. Siófok 5 2 3 121–130 –9 4