Férfi kézi vb-sel.: az Izrael–Litvánia párharc győztesével játszanak a mieink

V. Á.V. Á.
2022.01.29. 15:56
Nem kapott nehéz sorsolást a magyar válogatott (Fotó: Török Attila)
A Budapesti Kézilabda Arénában kisorsolták a 2023-as svéd-lengyel közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság európai selejtezőinek párosításait. A magyar válogatott az Izrael–Litvánia párharc győztese ellen kvalifikálhat a tornára, s majd a visszavágón lép otthon pályára.

A litván válogatott a 21. helyen végzett a magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokságon Oroszországtól 29–27-re kapott ki, Szlovákiától 31–26-ra, Norvégiától 35–29-re. Litvánia eddig egyszer, 1997-ben szerepelt a világbajnokságon, akkor a 10. helyen végzett.

Izrael eddig még nem jutott ki világbajnokságra, s csupán egy Európa-bajnokságon szerepelt – 2002-ben a 14. helyen zárt.

A mieink az Eb-t a 15. helyen végeztek, a legutóbbi vb-n pedig az előkelő 5. helyen.

A magyar válogatott mérlege Izrael ellen négy győzelem és egy vereség, a litvánokkal szemben pedig kilenc siker és három vereség.

Feröer-szigetek–Fehéroroszország

Az első mérkőzéseket március 16-án és 17-én játsszák, a visszavágókat március 19-én és 20-án. Az első helyen kihúzott csapatok kezdik hazai pályán a párharcot.

Izrael/Litvánia–Magyarország

Az első mérkőzéseket április 13-án és 14-én játsszák, a visszavágókat április 16-án és 17-én. Az első helyen kihúzott csapatok kezdik hazai pályán a párharcot.

Kép: EHF
Kép: EHF

A vb-címvédő Dániának, valamint a rendező Svédországnak és Lengyelországnak, illetve az Európa-bajnokság legjobb három válogatottjának nem kell selejtezőt játszania – miután Dánia és Svédország is bejutott a legjobb négy közé, így Franciaország és Norvégia sem kényszerül selejtezőre, a döntős Spanyolország mellett.