Férfi kézi NB I: egygólos füredi győzelem Gyöngyösön

I. SZ.I. SZ.
2021.11.13. 19:41
A Komló és a Dabas osztozott a pontokon (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Rendkívül izgalmas mérkőzéseket játszottak szombaton a férfi kézilabda NB I-ben. A Balatonfüred egyetlen góllal győzött Gyöngyösön, míg a Komló és a Dabas döntetlennel zárt egymás ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
SPORT36-KOMLÓ–DABAS KC VSE 29–29 (15–16)
Komló, 700
néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
KOMLÓ: Granic – URBÁN 3, SZUNAJKO F. 5, Jóga, Szöllősi O. 1, Jerkovic 1, Orbán 3. Csere: Pásztor I. (kapus), MELNYICSUK 9 (3), VRANAC 4, Zobec, Grünfelder, Takács B. 3 (2). Edző: Kilvinger Bálint
DABAS: Pallag – Ács 1, FEKETE B. 4, SZÖLLŐSI SZ. 5, Török 1, Tarabochia 4, LAURINYECZ 6. Csere: Holló (kapus), Hutvágner 2 (2), Koller 3, Katona 3 (3), Horváth L., Garajszki. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–6. 16. p.: 11–9. 25. p.: 14–13. 34. p.: 17–17. 42. p.: 21–24. 52. p.: 25–26. 58. p.: 28–29
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 6/5
Kilvinger Bálint: – Roppant nehéz csatán vagyunk túl. A meccs képe alapján kijelenthetjük, egy ponttal gazdagabbak lettünk. Mindez egy olyan bajnokságban, ahol a középmezőnyben is minden egyes pontnak nagy jelentősége van. Küzdős meccs volt, nem játszottunk jól.
Tomori Győző: – A két félidő képe alapján igazságos a végeredmény. A harcosság végig kidomborodott mindkét félnél. A védekezésünk néha jól működött. Egyszer vezettünk négy góllal, de nem tudtuk megtartani az előnyünket.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 27–28 (12–16)
Gyöngyös, 950 néző. Vezette: Andorka, Hucker
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Vaszics 1, MARKEZ 8 (1), DURIS 4, Vilovszki, Hamidovic 2, VARSANDÁN M. 5 (2). Csere: Merkovszki (kapus), Nkousa, Ubornyák 1, Jaros 2, Gábori 2, ROSTA B. 1, Gerdán, Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba
BALATONFÜRED: Andó – P. Rodríguez 2, MALINOVIC 9, TOPIC 5, Dénes J., NÉMETH B. 4, Szőllösi B. 5 (1). Csere: TÓTH MIHÁLY (kapus), Kemény 1, Bóka 1, Szmetán M., Gosztovics 1 (1). Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 7–7. 18. p.: 10–10. 24. p.: 11–13. 36. p.: 16–20. 42. p.: 20–22. 48. p.: 22–24. 54. p.: 25–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Konkoly Csaba: – A fürediekkel évről évre kiélezett csatát vívunk. Az első félidőben inkább a védekezésünk miatt lehettünk bosszúsak. A fordulás után feljavultunk, miközben magunkkal is küzdöttünk, mindent megtettek a fiúk a pontszerzéséért. Sajnos ezúttal nem sikerült.
György László: – Az első félidő egyértelműen a miénk volt. A második játékrészben a védelmi megingásainkat kihasználta a Gyöngyös. A hajrá rendkívül kiélezett küzdelmet hozott, ahol nekünk jött ki jobban a lépés.