Női kézilabda: stabil és harapós Fradit vár a Rosztov edzője

2018.04.10. 11:42
Kovacsics Anikóéknak nehéz dolguk lesz Rosztovban (Fotó: Tumbász Hédi)
Oroszországban töltött 15 hónapja után Frédéric Bougeant, a Rosztov-Don francia edzője már tudja, milyen jövő vár rá. A kézilabda-szakember a szezon végén hazatér, de előtte még beteljesítené feladatát, és a Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe vezetné csapatát.

Ez nem is tűnik nagy feladatnak, hiszen a rosztoviak 31–29-re győztek az FTC vendégeként, így a szombati visszavágót előnyösebb pozícióból kezdhetik meg. Bougeant azonban nehéz mérkőzésre számít.

„Az FTC a hat legjobb európai csapat egyike. Természetesen fontos, hogy nyertünk idegenben,de tudjuk, hogy az elmúlt öt évben a Ferencváros nagyon stabil csapat volt. Tudják, hogyan kell reagálni, amikor bajba vannak, nem hiszem, hogy túlságosan fel kell rázni a játékosaikat. Egyértelmű, hogy azért jönnek Rosztovba, hogy megfordítsák a párharcot” – nyilatkozta.

Két évvel ezelőtt az orosz csapat a BL negyeddöntőjében esett ki a CSM Bucuresti ellen, majd a következő szezonban a csoportkört sem élte túl. Bougeant akkor, 2017 januárjában érkezett, és nagyon büszke arra, hogy irányítása alatt a csapat eddig mindössze hat mérkőzést veszített el.

Frédéric Bougeant a nyáron hazatér Franciaországba (Fotó: Rostovhandball.ru)

„Az volt a tervünk, hogy a lányok áprilisra legyenek a legjobb formában, amikor a legfontosabb mérkőzések jönnek. Jelenleg nincsenek sérültjeink, a szülés után visszatért játékosok is a legjobb állapotban vannak. Nagyon sokat dolgoztunk a januári szünetben, és úgy érzem, mérkőzésről mérkőzésre jobbak vagyunk” – tette hozzá.

Szerinte nagyon jól döntött, hogy már novemberben közölte idei távozási szándékát, hiszen így nem zavarta össze a játékosait, akik jelenleg már százszázalékosan csak a kézilabdára tudnak koncentrálni.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ROSZTOV-DON (orosz) 29–31 (15–16)

Dabas, 2000 néző. V: Baumgart, Wild (németek)
FTC: Szikora – Lukács V. 3, Pena 3 (2), Kovacsics 3, Snelder 3, Jovanovics 2, Schatzl 4. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, Szucsánszki 4, Mészáros R., Van der Heijden 4, Háfra N., Faluvégi 2, Hornyák D. 1. Edző: Elek Gábor
ROSZTOV-DON: SZEDOJKINA – Managarova 5, VJAHIRJEVA 8 (3), Szlivinszkaja, Makejeva 2, Dembélé 4, Barbosa 3. Csere: Pessoa (kapus), RODRIGUES-BELO 6, K. Bulatovics 2, Iljina 1. Edző: Frédéric Bougeant
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–2. 5. p.: 3–3. 7. p.: 5–4. 12. p.: 6–8. 16. p: 9–9. 21. p.: 10–13. 33. p.: 16–20. 38. p.: 20–22. 43. p.: 22–26. 50. p.: 25–27. 56. p.: 26–31.

CSM Bucuresti (román)–Metz (francia)34–21ápr. 15., 17.00
Az elöl álló csapatok kezdik otthon a párharcot. Az időpontok magyarországi idő szerint értendőek.A negyeddöntő győztesei bejutnak a budapesti négyes döntőbe (május 12–13.).