Férfi kézilabda: korán elbukott a Kiel és a Flensburg

2017.10.19. 13:49
A flensburgi Rasmus Lauge Schmidt vállsérülése nem komoly (Fotó: AFP)
Továbbra is válságban van a THW Kiel, a német bajnokságban 8., a Bajnokok Ligája-csoportjában 7., kieső helyen álló férfi kézilabdacsapat ugyanis címvédőként már a legjobb 16 között kiesett a Német Kupából. A tavalyi döntős Flensburg sem járt jobban, hazai pályán a Füchse Berlin búcsúztatta.

A Kiel idén egyszer már megmérkőzött a Hannover-Burgdorf együttesével, és hazai pályán 31–29-es vereséget szenvedett a Bundesligában. A kupában visszavághatott volna, de a 11. percben már 8–0-s hátrányban volt.

Az egykori veszprémi edző, Carlos Ortega vezette hazaiak nem bírták végig ezt a tempót, a Kiel a félidőre 13–10-re feljött, a 38. percben 13–13-ra egyenlített, a 40. percben pedig 14–15-nél a vezetést is átvette. Innentől kiegyenlített csata folyt a pályán, az 54. percben még a Kielnél volt az előny (21–22), de a hajrát a Hannover bírta jobban, és az Európa-bajnok jobbátlövő, Kai Häfner találatával 24–22-re kiharcolta a győzelmet.

A Flensburg hazai pályán esett ki úgy, hogy a félidőben még 14–14-re állt, de elveszítette egyik legjobbját, Rasmus Lauge Schmidtet. A dán játékos az első félidő hajrájában egy betörés végén gólt szerzett, de rosszul esett, így a második játékrészt a kispadról nézte végig, miközben a jobb vállát jegelni kellett.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy bár a Füchse Berlin 29–26-ra győzött (a Veszprémbe tartó Peter Nenadics hét gólt szerzett), a csütörtöki vizsgálat szerint Rasmus Lauge Schmidt vállát nem kell megműteni, csupán pihentetnie kell a zúzódást.