Női kézi: rémálomszerű finis, nem jutottunk a nyolc közé

2016.07.11. 21:31
Nem jutott be a legjobb nyolc közé a magyar válogatott a női junior kézilabda-világbajnokságon, miután a nyolcaddöntőben 26–25-re kikapott Horvátországtól.

Bár a magyar csapat az 55. percben büntetőből betalálva 25–23-ra vezetett a horvátok ellen, ezt követően már nem talált be újra, a végén pedig déli szomszédunk emberhátrányban játszva szerezte meg a győztes gólt (25–26). A magyar csapatnak még volt egy lehetősége, de az újabb büntetőt Tóth Gabriella fölé pattintotta 15 másodperccel a vége előtt.

20. U20-AS (JUNIOR) NŐI KÉZILABDA-VB, MOSZKVA
NYOLCADDÖNTŐ
HorvátországMAGYARORSZÁG 26–25 (13–13)
V: Kiszeljev, Kijasko (oroszok)
MAGYARORSZÁG: Mistina, Wéninger, Gercsó (kapusok), Bouti 3, Élő, Faluvégi 2, Ferenczy 1 (1), Gerháth, Gindeli, Hámori 5, Katona 1, Monori 5, Pintér 2, Puhalák, Szabó L., Tóth G. 6 (2). Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd
HORVÁTORSZÁG: Hren, Ecimovic (kapusok), Babic, Bebek, Boras, Calusic, D. Kalaus 1, L. Kalaus, Kresic, Ljubicic 4, Pavkovic, P. Posavec 4, S. Posavec 11 (8), Prkacin, Senvald 3, Zadravec 3. Szövetségi edző: Silvio Ivandija
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 9/8