Férfi kézilabda MK: a Füred 15 percig bírta a Veszprém tempóját

2016.04.16. 15:24
A Veszprém 19 góllal nyert az elődöntőben (Fotó: Földi D. Attila)
A férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében az MVM Veszprém magabiztosan, 40–21-re legyőzte a Balatonfüredet. A debreceni négyes döntő fináléjában a Mezőkövesd ellen diadalmaskodó Mol-Pick Szeged lesz a címvédő ellenfele.

A balatonfürediek nagyszerűen tartották magukat az első negyedórában, a veszprémiek ekkor még csupán egy góllal vezettek (7–6), de a szünetre már meggyőző lett a címvédő előnye (17–12).

A veszprémi kapuban Alilovicot váltó Mikler beállásával feljavult a csapat védekezése is, a 36. percben Ugalde ziccere után pedig már tíz gól volt közte (24–14). Az újabb füredi gólra a 42. percig kellett várni (27–15).

A hajrában csak az volt a kérdés, meglesz-e a közte húsz, ám végül „csak" 19-cel nyert a Veszprém (40–21).

A Mezőkövesd jól kezdett, a Szeged csak az első félidő második felében vezetett először. A szünet után már végig a kezükben tartották a mérkőzést a Tisza-partiak, de a kövesdiekre ekkor sem lehetett panasz, ilyen játékkal biztosan lesz esélyük a vasárnapi bronzmérkőzésen.

KÉZILABDA, FÉRFI MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ (DEBRECEN), ELŐDÖNTŐ
MVM VESZPRÉM
BALATONFÜREDI KSE 40–21 (17–12)
Debrecen, 2000 néző. V: Bócz, Wiedemann
VESZPRÉM: ALILOVIC – Marguc 3 (1), Nagy L. 1, Rodríguez, SULIC 5, Pálmarsson 2, UGALDE 6. Csere: MIKLER (kapus), Iváncsik G. 3 (1), NILSSON 3, Terzic, Gulyás P. 2, LÉKAI 7, Sliskovic 1, I. GUARDIOLA 7, Schuch. Edző: Xavier Sabaté
BALATONFÜRED: Rózsavölgyi – Gábori, Kemény 2, Bánhidi 2, Gerdán, LIGETVÁRI 3, BÓKA. Csere: Fazekas (kapus), Németh 1, Győri 2, TÖRTELI 3, SZÖLLŐSI BALÁZS 3, Gyene 2 (1), Szilágyi D. 1, Kancel, Petrovszki 2. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 23. p.: 11–10. 39. p.: 27–14. 55. p.: 37–20
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Xavier Sabaté: – Jól játszottunk, megtiszteltük ellenfelünket azzal, hogy úgy is komolyan vettük az elődöntőt, hogy mi voltunk az egyértelmű esélyesek. Nagyon fontos volt, hogy sokat cserélve játszhattunk, így mindenki kapott lehetőséget, ugyanakkor senki sem fáradt el túlságosan. Jó előkészületi meccset játszottunk a fináléra, amelyben szeretnénk megvédeni elsőségünket.
Csoknyai István:
– Nehéz értékelni ezt a játékot, ezt a produkciónkat. Csak tizenöt percig tudtuk tartani a lépést a Veszprémmel, és tudjuk, ennél sokkal többre vagyunk képesek. A találkozó nagyobb részében nehezen kerültünk helyzetbe, ráadásul a ziccereinket kihagytuk. Így nem is lehetett más a vége…

MOL-PICK SZEGEDMEZŐKÖVESDI KC 33–27 (19–15)
Debrecen, 1700 néző. V.: Medve, Nagy L.
SZEGED: Sierra – Prodanovics 2, ANCSIN G. 3, Vranjes, BOMBAC 4 (1), Ilyés 2, Källman 2. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Thiagus Petrus 1, García 1, CSURUVIJA 9 (5), Blazevic, BALOGH ZS. 5, Mindegía 1, ZUBAI SZ. 3, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
MEZŐKÖVESD: Holló – Kiss R. 2 (1), GRIGORJEV 8, HAJDU G. 4, BOZOLJAC 3, Antal Sz. 3, SZEPESI 2 (1). Csere: Balogh T. (kapus), Mekaru., Radnics 1, Füstös 1, Trivkovics 1, Benis 1, Molnár F., Grünfelder 1, Kovács B. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–2. 7. p.: 3–5. 12. p.: 6–6. 16. p.: 10–9. 21. p.: 11–13. 28. p.: 17–13. 37. p.: 21–19. 40. p.: 24–20. 50. p.: 27–23. 55. p.: 31–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/2
Carlos Pastor:
– Az olimpiai selejtezőről visszatérő válogatottaink nehezen vették fel a klubmunka tempóját, és ez látszott a meccsen. Támadásban rengeteget hibáztunk, és a védekezésünk sem állt össze, a kapusainknak sem volt jó napjuk. Pedig vasárnap a döntőben ennél sokkal több kell, ha meg akarjuk szerezni a Magyar Kupát. Fontosnak tartjuk a finálét, igyekszünk a lehető legjobban felkészülni rá.
Skaliczki László: – Jót tesz a csapatomnak minden olyan meccs, amelyet nagy tudású ellenféllel vívhat meg, mert ez szolgálja a fejlődését. Ahogy kértem, bátor, jó játékkal kezdtünk az esélyesebb Szeged ellen, és húsz percig tartottuk magunkat. Utána nagyon sokat hibáztunk, és ezzel előnyhöz juttattuk ellenfelünket. A vasárnapi bronzmérkőzésről? Nehéz kérdés, mert nem tudom pontosan, mennyit vett ki játékosaimból az elődöntő.