U17-es női kézi Eb: Szlovákiát legyőztük, irány a felsőház!

2015.08.16. 20:42
A korosztályos magyar kézilabda-válogatott öt góllal (31–26) nyert Szlovákia ellen, így a Macedóniában zajló U17-es Európa-bajnokságon a norvégokat kiütő (37–17) dánokkal együtt bejutott a felsőházba, a torna legjobb nyolc válogatottja közé. A középdöntőben Franciaország és Horvátország vár Hajdu János csapatára.
Amint arról a magyar szövetség honlapja beszámolt: az eddig kevesebb lehetőséget kapó Kuti Bettina góljával indult az összecsapás, amelyen az első percek alapján nyilvánvalóvá vált, hogy melyik a jobb csapat. A nehéztüzérek, Háfra Noémi és Hornyák Bettina a büntetővonalról és a mezőnyből is pontosan céloztak, Suba Sára pedig ziccereket hárítva jelezte, számíthatnak rá. Már 9–1-es előnyre is szert tett a társaság, s bár a félidő közepétől felzárkózott a rivális, a magyar vezetés nem forgott veszélyben (16–14).A második játékrész elején egyenlített Szlovákia (16–16), de ennél többre nem futott a szomszédok erejéből, így küzdelmes meccsen, 31–26-ra nyert a magyar válogatott. A mieink nem visznek pontot a következő szakaszba. Kedden a C-csoport második helyezettje, Franciaország, szerdán pedig a másik ágon győztes Horvátország vár a Hajdu-csapatra.„Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, és igazunk lett – mondta Hajdu János szövetségi edző. – Biztosak voltunk a továbbjutásban, ezért kissé hiányzott a koncentráció. Kellemetlen játékstílusban kézilabdázott az ellenfél, alaposan megküzdöttünk vele. Örülök annak, hogy több lánynak tudtam lehetőséget adni, a többség pályára léphetett, ugyanakkor nagyon sajnálom, hogy betegség miatt sem Klujber, sem Fodor nem állt a rendelkezésemre.”

U17-ES NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, MACEDÓNIA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 31–26 (16–14)
Dánia–Norvégia 37–17
A csoport végeredménye: 1. Dánia 6 pont (101–61), 2. Magyarország 4 (101–88), 3. Norvégia 2 (81–104), 4. Szlovákia 0 (67–97)