Női kézi Eb-sel.: a szerbek most sem bírtak a svédekkel

2014.03.30. 20:00
Újra döntetlennel végződött a svéd és a szerb válogatott összecsapása a női kézilabda Eb-selejtezők 5. csoportjában. Montenegró kijutott a magyar, horvát rendezésű kontinenstornára.

Csütörtökön Kragujevacban drámai csatában vesztett pontot a vb-ezüstérmes szerb válogatott (25–25), és a két csapat svédországi mérkőzése is az utolsó másodpercig nyílt volt. A felek végig fej fej mellett haladtak, alig több mint egy perccel a vége előtt a svédek emberelőnyben támadhattak a győztes gólért, ám nem jártak sikerrel, végül pedig a 18–18-as döntetlennek is örülhettek. A szlovénok egy góllal legyűrték Svájcot, így két fordulóval a vége előtt igencsak komplikált a helyzet az 5. csoportban. Egy biztos: a szerb, svéd, szlovén hármasból az egyik lemarad a decemberi magyar, horvát rendezésű Eb-ről. Csütörtökön Kragujevacban drámai csatában vesztett pontot a vb-ezüstérmes szerb válogatott (25–25), és a két csapat svédországi mérkőzése is az utolsó másodpercig nyílt volt. A felek végig fej fej mellett haladtak, alig több mint egy perccel a vége előtt a svédek emberelőnyben támadhattak a győztes gólért, ám nem jártak sikerrel, végül pedig a 18–18-as döntetlennek is örülhettek. A szlovénok egy góllal legyűrték Svájcot, így két fordulóval a vége előtt igencsak komplikált a helyzet az 5. csoportban. Egy biztos: a szerb, svéd, szlovén hármasból az egyik lemarad a decemberi magyar, horvát rendezésű Eb-ről.

A montenegrói válogatottnak ilyen gondjai már nincsenek, a hatgólos Katarina Bulatovics vezérletével ugyanis legyőzte Csehországot, így matematikailag is biztosította Eb-részvételét.