Férfi kézi NB I: idegenben nyert a Füred és a Csurgó

2013.11.10. 20:04
A férfi kézilabda NB I 11. fordulójában a Balatonfüred nyolc góllal nyert a Vác vendégeként, míg a Csurgó Ceglédről vitte el a két pontot tízgólos sikerével.

CEGLÉD:
Bartucz – POCSAI 6 (1), PERISICS 6, Bíró 2 (1), Dengi 1, Takács B. 5, Varga P. 1. Csere: BŐSZ, Lakos (kapusok), Vujovics, Sutka, Lászlai 2, LEPSÉNYI 5, Csőke, Bányai. Edző: Kökény István
CSURGÓ:
Wyszomirski – Aguirrezabalaga 3, Golubovics, SZÖLLŐSI SZ. 9, BORSOS 5, GREBENÁR 4, Nagy M. 1. Csere: PALLAG (kapus), PUHOVSZKIJ 5, Lele 5 (5), Országh, Gazdag 4, Vadkerti G. 1, Döme, Radnenovics 1. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása.
3. perc: 3–3. 16. p.: 4–10. 20. p.: 5–14. 23. p.: 8–15. 27. p.: 8–18. 40. p.: 16–26. 44. p.: 19–27. 54. p.: 23–35
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 6/5
Kökény István:
– Kár volt az első félidei, mintegy tíz percig tartó bátortalan játékért. Szünet után már azt játszottuk, amit egy ilyen kaliberű csapat ellen a mi „kiscsapatunknak” játszani kellett.
Imre Vilmos:
– Az első félidőben fegyelmezett védekezéssel és gyors, lerohanó támadásokkal eldöntöttük a mérkőzés sorsát. A második félidei teljesítménnyel elégedetlen vagyok.

VÁCI KSE–BALATONFÜREDI KC 22–30
(10–14)
Vác, 300
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VÁC:
Vitáris – Gábori, Laurencz 4, Lendvay 3 (2), KOCSI 6, PÁL 5, Császár F. Csere: Nagy L. (kapus), Bajorhegyi, György, Tyiskov 1, Kökény, Simányi 1, Bakos 2, Székely, Nikolicza. Edző: Rosta István
BALATONFÜRED:
SZÉKELY M. – Tombor 2, Kovács Gy. 2, Gerdán, Kis Á., SZÖLLŐSI SZ. 5, Pásztor I. 1. Csere: Komendánt (kapus), Lelkes 1, Juhász 1, Zdolik 4 (1), Nagy D. 1, GRIGORJEV 4, Bánhidi 2, FALUVÉGI 4, Bóka 3. Edző: Sótonyi László
10. perc: 5–2. 17. p.: 8–5. 22. p.: 8–9. 33. p.: 11–17. 42. p.: 15–22. 49. p.: 20–24. 56. p.: 22–27
8, ill. 16 perc
3/2, ill. 2/1
Rosta István:
– A Balatonfüred érvényesítette a papírformát. Mi küzdöttünk és küszködtünk.
Sótonyi László:
– A sok kiállítás ellenére második félidei jó játékunkkal a vártnál könnyebben nyertünk.