Férfi kézi: csak szorongatott a HSV, a Kiel nyerte a rangadót

2013.03.30. 18:26
A címvédő és listavezető THW Kiel – amely az MKB Veszprém ellenfele lesz a Bajnokok Ligája negyedöntőjében – nyerte a német férfi kézilabda-bajnokság szombati rangadóját hazai pályán a Hamburg ellen.

A tabellán ötödik HSV kiválóan tartotta magát az egész mérkőzésen, csak az utolsó percre nem maradt esélye a pontszerzésre, 30–27-re kapott ki. A hazaiaknál Filip Jícha emelkedett ki a mezőnyből 8 góljával, a korábbi veszprémi Marko Vujin 6 gólt szerzett, a meccs legjobbja azonban a hamburgi Domagoj Duvnjak volt, aki 9 gólja mellett számos remek megoldással és gólpasszal vétette észre magát. A HSV-nek csak kevés hiányzott a pontszerzéshez, ám nehéz tüzére, Pascal Hens nem fogott ki jó napot, mindössze egyszer tudott betalálni Thierry Omeyernek, így a hazaiak otthon tartották a két pontot.

A Gummersbach Jörg Lützelberger és Adrian Pfahl 8-8 gólja ellenére otthon kapott ki a Wetzlartól, Putics Barna egyszer talált be a hazaiaknál.

14. Gummersbach 27 6 3 18 706–813 15
15. Minden 26 4 4 18 685–790 12
16. Neuhausen/Erms 26 5 1 20 682–798 11
17. Grosswallstadt 26 3 2 21 636–724 8
18. Essen 26 3 2 21 657–811 8