Az Érd visszavágott a Vácnak az őszi vereségért

2013.02.22. 19:19
Az Érd megérdemelten hozta el a két pontot Vácról (Fotó: Grnák László)
Az Érd visszavágott a Vácnak az őszi vereségért, miután a női kézilabda NB I 18. fordulójának rangadóján 33–28-ra nyert idegenben. Szabó Edina együttesének győzelme a játék képe alapján teljesen megérdemeltnek nevezhető.

A sikernek ára van – ezt az igazságot saját bőrükön tapasztalhatták meg a váci kézisek a közelmúltban. Mint ismert, szezon előtt nem számoltak vele, hogy a negyeddöntőig jutnak a nemzetközi kupában, és sokáig arról szóltak a hírek, hogy kétséges az Issy Paris elleni idegenbeli KEK-meccsre való utazásuk, végül Kirsner Erika klubelnök saját maga kért kölcsön a repülőjegyekre. A helyzet még így sem megoldott, ugyanis a hazai meccs rendezésének költségeit még elő kell teremteni.

Nem tudni, hogy ezen előzmények rányomták-e a bélyegüket a váciak játékára, mindenesetre Klivinyi Kingáék nem tudták megismételni a Podravka Koprivnica elleni teljesítményüket. Volt miért visszavágnia az Érdnek, ugyanis ősszel egy góllal tudott nyerni a Vác idegenben. A két csapat azonos pontszámmal állt a tabellán a meccs előtt, és csak jobb gólkülönbsége miatt előzte meg Szabó Edina együttese a Vácot, és foglalta el a harmadik pozíciót.

Gólszegényen indult a 18. forduló rangadója, öt perc kellett az első hazai gólhoz, ezzel lett 1–1 az állás. Klivinyi bokáját rövid ideig ápolni kellett a félidő közepén, miközben lassan kezdett ellépni az Érd. A Vác egy tízperces időszak alatt csak egy akciógólra volt képes, eközben öttel (7–12) elment az Érd, amelyből négy találat a szünetre is megmaradt (12–16).

Gulyás Istvánnak a második félidőben már öt perc után időt kellett kérnie, miután csapata hétgólos hátrányba került. Sokkal agresszívebb játékot kért a váciaktól, de a Kovács Anna vezérelte Érd a játékrész nagy részében tartani tudta a hat gól körüli különbséget. Jól mutatja a vendégek hozzáállását Szabó Edina hajrábeli időkérése, amikor alig több mint két perccel a vége előtt, ötgólos fórjuknál azt mondta játékosainak, úgy küzdjenek, mintha az életük múlna rajta. Az Érd végül megérdemelten győzött 33–28-ra, bebiztosítva a harmadik helyett.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
VÁCI NKSE–ÉTV-ÉRDI VSE 28–33 (12–16)

Vác, 800 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
VÁC: Triffa – Niksic 1, Barján 4, TÁPAI SZ. 8 (4), Fülöp 4, KLIVINYI 6, Szádvári 1. Csere: Juhász E. (kapus), Mészáros R., Mayer 1, Farkas V. 1, Ivanics 1 (1), Ertl 1
ÉRD: Janurik – KOREN 4, KOVÁCS ANNA 9, Bognár B. 5, Vukcsevics, Szekeres 1, Vincze. Csere: OGUNTOYE, Gridnyeva (kapusok), FRANIC 5, Wolf 3, Balog B. 3 (2), Török P., Kisfaludy 3
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 12. p.: 5–5. 17. p.: 7–7. 25. p.: 7–12. 35. p.: 13–20. 44. p.: 20–25. 53. p.: 23–30
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/2
Gulyás István, a Vác edzője: Úgy érzem, talán több volt ebben a meccsben... Ezt a szituációt is emelt fővel kell elviselnünk. Gratulálok az Érdnek, megérdemelten nyert!
Szabó Edina, az Érd edzője: Nagyon fontos pontokat szereztünk, kijár az elismerés a csapatomnak.

1. Győri Audi ETO KC 18 18 601–358 +243 36
2. FTC Rail Cargo 17 15 1 1 589–463 +126 31
3. ÉTV-Érdi VSE 18 11 2 5 515–447 +68 24
4. Váci NKSE 18 10 2 6 497–478 +19 22
5. Kiskunhalas NKSE 17 9 1 7 464–474 –10 19
6. Alcoa Fehérvár KC 17 9 8 442–453 –11 18
7. Veszprém Barabás KC 18 8 1 9 450–497 –47 17