Női kézilabda NB I: nagyarányú DVSC-győzelem Dunaújvárosban

2010.03.19. 19:32
A női kézilabda-bajnokság pénteki mérkőzésén a vendég DVSC nagyarányú, 41–25-ös győzelmet aratott a Dunaújváros felett.

A két csapat sokáig fej-fej mellett haladt, majd a második félidő elején sikerült meglépnie a Debrecennek. A különbség egyre duzzadt, a hazaiaknak pedig már csak a kozmetikázás maradt.

Ezzel a győzelemmel sikerült a visszavágás Köstner Vilmos csapatának a fájó, december 30-i MK-találkozón elszenvedett vereségért, amikor a Dunaújváros búcsúzatta a kupától a Debrecent.

A mai másik mérkőzésen: Vác–FTC-RigthPhone 40–27

NŐI KÉZILABDA NB I

DUNAÚJVÁROSI NKK SE–DVSC-CORVEX 25–41 (17–19)

Dunaújváros, 400 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.

DUNAÚJVÁROS: Győri – Balogh B., RADULOVICS 6 (3),  Gáspár, Sári 1, FERLING 9, Nagy I. 2. Cs: Pisák (kapus), Takács F. 1, Takács D. 3, Erdősi 3. Edző: Rapatyi Tamás

DVSC: Triffa – CSÁKI 5, BULATH 5, Bognár B. 3 (2), Borbás, Bogdanovics 4, Juhász G. 4. Cs: KISS É. (kapus), Hornyák D. 2, Mörtel 4 (3), LOVRIC 5, SZABÓ V. 5, Kazai 2, Slakta 2. Edző. Köstner vilmos

Az eredmény alakulása. 13. p.. 5–6. 20. p.: 12–11. 24. p.: 14–17. 40. p.: 19–29. 46. p.: 21–31

Kiállítások: 6, ill. 16 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5

Rapatyi Tamás: – A rémálmokat gyorsan el kell felejteni.

Köstner Vilmos: – Szoros első húsz perc után jó védekezésnek, kombinatív támadó játék következtében magabiztos győzelmet arattunk.