Harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett a női kézilabda-válogatott

2008.10.16. 21:46
Magyarország női kézilabda-válogatottja 36–33-as vereséget szenvedett a dániai Világkupán a házigazda ellen. Imre Vilmos együttese a hajrában faragott hátrányából, így tisztes vereséget szenvedett Jan Pytlick együttesétől. A csoportból Dánia mellett Franciaország jutott tovább.
A magyar védekezés – akárcsak Herr Orsolya – legtöbbször tehetetlen volt a dánokkal szemben
Fotó: Czagány Balázs (archív)

A magyar női kézilabda-válogatott tét nélkül lépett pályára a dániai Világkupa csoportmérkőzéseinek utolsó fordulójában, hiszen az már a délutáni Oroszország–Franciaország (25–26) eredménye után biztossá vált: a magyar csapat elesett a további küzdelmektől.

A hazai pályán játszó, az arhusi közönség által biztatott dán csapat ezen a mérkőzésen sem adott sok esélyt aktuális ellenfelének. Az oroszokat öt góllal, a franciákat tíz góllal verő dánok már nyolc perc után négy góllal vezettek a mieink ellen (4–8).

Imre Vilmos lányainak ismét az ellenfél hátát kellett nézni, a megfiatalított együttes nem tudott mit kezdeni az olimpiai lemaradás óta majd’ minden mérkőzést presztízskérdésként kezelő Dániával szemben.

A félidő közepén Imre Vilmosnak már a felzárkózásra kellett biztatni játékosait, ám a rengeteg technikai hibát kegyetlenül kihasználta Jan Pytlick együttese. A magyar csapat ugyan sorra kapta a heteseket, ám ezek mindegyikét sem tudta a magyar csapat kihasználni. Karin Mortensen kapus védései után szélvészgyorsan száguldoztak a dán szélsők, míg Herr Orsolyának és Pastrovics Melindának szinte alig akadt momentuma.

A félidei 20–16 után ráadásul rögtön a második félidő elején leblokkolt a fehér mezes magyar együttes, és pillanatok alatt már nyolc gól volt Mette Sjöbergék előnye. Imre Vilmos rögtön időkéréshez folyamodott, és arra biztatta csapatát, hogy ne adja fel a csatát.

Ezekben a percekben Kovacsicz Mónika átlövésgólja volt az egyetlen pozitívum, majd Balogh Barbara néhány jó megmozdulás beállós poszton. Az utolsó negyedórában a dánok kiengedtek, a magyar csapat így feljebb zárkózott. A védekezést egyik oldalon sem érheti sok dicséret: az erőszakos átlövők lövései, mint kés a vajon hatoltak a „magas falon”.

A magyar válogatott 36–33-as vereséget szenvedett a házigazdától, és kijelenthető: ezen a tét nélküli mérkőzésen játszott legjobban.

A csoport másik mérkőzésén Franciaország legyőzte Oroszországot, így a csoportból Dánia mellett a franciák jutottak tovább.

NŐI KÉZILABDA VILÁGKUPA

A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
DÁNIA–MAGYARORSZÁG 36–33 (20–16)
Aarhus, 4500 néző. V: Bol, Van Eck (hollandok)
DÁNIA: K. MORTENSEN – TOURAY 6, L. Mortensen 1, Moller 2, Nielsen 2, SKOV 5, AAEN 6. Cs: Pedersen (kapus), Sjöberg 4 (1), Troelsen 3, Dalby 1, Thorsgaard 1, AUGUSTESEN 4, Grigel 1. Szövetségi kapitány: Jan Pytlick
MAGYARORSZÁG: Herr O. – Kovacsicz 4, TOMORI 7, Temes 6 (4), Mayer, Szűcs G., Vincze 2. Cs: Pastrovics (kapus), Hornyák 3, SZUCSÁNSZKI 6 (1), Vérten, BALOGH B. 3, Bódi 1, Mörtel 1. Szövetségi kapitány: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása: 5. p.: 5–2. 14. p.: 11–6. 22. p.: 15–10. 27. p.: 18–13. 34. p.: 25–16. 42. p.: 29–22. 49. p.: 32–28. 52. p.: 33–30. 55. p.: 35–31
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/5
Az A-csoport végeredménye: 1. Dánia 6, 2. Franciaország 4, 3. Oroszország 2, 4. MAGYARORSZÁG 0
A B-csoport végeredménye: 1. Norvégia 6 pont, 2. Németország 4, 3. Svédország 2, 4. Románia 0
A csoportok első két helyezettje jutott tovább. Az elődöntő párosítása: Dánia–Németország, Norvégia–Franciaország