Fontos rangadót nyertek a debreceni férfi kézilabdázók a rájátszásban

2008.02.29. 19:46
A Budapest Bank férfiliga, a férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának hatodik fordulójában a DKSE-Airport együttese hazai pályán három góllal nyerte a Dunaferr elleni rangadót. A nyitány a hazaiaké volt, de a vendégek fordítottak és az első félidőben végig vezettek. A hajdúságiak védekezése alaposan feljavult a folytatásban, így visszavették a vezetést, amelyet már nem is engedtek ki a kezükből.
Gúnya Péter és csapattársai második felvonásban mutatott remek játékuknak köszönhetően megérdemelten nyerték a Dunaferr elleni hazai rangadót
Mirkó István

Jobban kezdtek a hazaiak, akik nemcsak a mérkőzés első gólját szerezték, hanem nyomban a másodikat is. Ébredtek, de későn a dunaújvárosiak, akik szépítettek, de sokáig csak a hajdúságiak nyomában haladtak.

Tíz percet követően a rutinos erőkből álló vendégek átvették a vezetést és biztosan tartották előnyüket az akkor kicsit tanácstalan és kissé szétszórt játékot bemutató hazaiak ellen. A szünetre ettől függetlenül kiegyenlített a korábban már háromgólos hátrányban is lévő debreceni együttes.

A második félidő eleje egyértelműen a debrecenieké volt, akik teljesen más felfogásban léptek pályára, mint az első felvonásban. Védekezésük sokkal összefogottabb, koncentráltabb volt, támadójátékban pedig nagy önbizalommal lőttek kapura, amelynek eredményesség lett a jutalma.

A félidő közepére ötgólos előnyt szereztek maguknak a hazaiak, de Mikler Roland két bravúrját követően akár még szorosabbra is alakíthatták volna az eredményt a vendégek. A kínálkozó lehetőségeikkel azonban nem éltek, a fáradni látszó hazaiakban ekkor kapusbravúrok tartották a lelket és a reményt.

A hajrában a hazaiak tudtak újítani, ismét ötre növelték az előnyüket, amellyel az idő szorításában lévő dunaújvárosiak már nem tudtak mit kezdeni.

A negyedik helyre pályázó debreceni csapat számára létfontosságú volt a Dunaferr elleni siker, hiszen Kovács Mihály tanítványainak csak így maradt esélye arra, hogy bejusson az elődöntőbe.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, FELSŐHÁZI RJÁTSZÁS, 6. FORDULÓ:

DKSE-AIRPORT DEBRECEN - DUNAFERR SE 28–25 (15–15)
Debrecen, 1000 néző. V: Herczeg, Südi
DKSE: PEREVERZIA – GUNYA 9, RÉDEI 5, HABUCZKI, FREY T. 5 (1), Kelecsevics 1, AMBRUS 4. Cs: DJORDJEVICS (kapus), Roman 1, Tarnavölgyi 3, Sipos. Edző: Kovács Mihály
DUNAFERR: Stochl – MISS 5, Nagy K. 2, Tóth J., ZUBAI SZ. 4, Grebenár 3, Törő 5 (1). Cs: Miller (kapus), Kemény 1, BOZSOVICS 5, Sándor Á. Edző: Kolics János
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–1. 11. p.: 5–7. 23. p.: 10–12. 36. p.: 16–17. 45. p.: 23–18. 54. p.: 27–22
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Kovács Mihály: Hatalmas küzdelemben tudtuk megszerezni a fontos két pontot, ehhez kellett kapusaink jó teljesítménye, és az egész csapat hatalmas győzni akarása.
Kolics János: A felállt fal elleni játékban főleg a második játékrészben sokat hibáztunk, ezért nem tuduk megnyerni a jó színvonalú találkozót.

AZ ÁLLÁS:
1. MKB Veszprém KC 11 11 - - 387-270 +117 22
2. Pick Szeged 12 10 - 2 374-289 +85 20
3. Dunaferr SE 12 8 - 4 342-299 +43 16
4. DKSE-Airport Debrecen 12 6 - 6 326-333 -7 12
5. PLER-Airport KC 11 4 1 6 294-324 -30 9
6. Erste-Békési FKC 11 3 1 7 311-364 -53 7
7. Százhalombattai KE 11 2 1 8 268-325 -57 5
8. Komlói BSK 12 - 1 11 281-379 -98 1