Kézilabda, Budapest Bank férfiliga: PLER-vereség Veszprémben

2008.02.22. 23:58
A Budapest Bank férfiliga, a férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának ötödik fordulójában az MKB Veszprémben rendkívül magabiztosan, tizenegy góllal verte a PLER gárdáját. A szünetben már tucatnyi gól volt a két együttes közötti különbség: a vendégek az első félidőben hét gólt szereztek.
A vendégek nélkülözték Szabó Pétert és Lékait, ezzel a csapat gólereje nagyban csökkent. Ráadásul Dejan Peric a Pler első négy hétméteresét hárította, és ezzel megadta az alaphangot a veszprémiek kiváló első félidei produkciójához.A veszprémiek őrzik veretlenségüket és már 11 győzelmük van a felsőházban, a PLER-nek viszont már hat veresége.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, ÉLVONALBELI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG, FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ:

MKB VESZPRÉM KC - PLER KC 35–24 (19–7)
Veszprém, 1100 néző. V: Baranyai, Szloska
VESZPRÉM: PERIC – GULYÁS 7, COSMA 5, Ilyés 1, Lusnyikov, Sesun 2, Pásztor 4. Cs: Tatai (kapus), Vujin 3, PUTICS 6 (5), PÉREZ 5, Gál 1, Markovics 1. Edző: Mocsai Lajos
PLER KC: Zsemberi – Rév 1 (1), BALOGH 4, Lendvai 2, KOCSI 2, Dobó 2, Bakos 1. Cs: Novák (kapus), Forgács 3, Korsós 3, PORDÁN 6, Szabó L., Füleki. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–2. 15. p.: 10–2. 20. p.: 13–3. 34. p.: 22–8. 341. p.: 26–12. 48. p.: 29–16. 54. p.: 32–20.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/1
MESTERMÉRLEG:
Mocsai Lajos: Motivált, kreatív kézilabdát játszottunk az első félidőben, amit fordulás után nem tudtunk megismételni.
Nagy Károly: Az első félidőben nem tudtuk felvenni a ritmust, a második harminc perc teljesítményével elégedett vagyok.

AZ ÁLLÁS:
1. MKB Veszprém KC 11 11 - - 387-270 +117 22
2. Pick Szeged 11 9 - 2 338-265 +73 18
3. Dunaferr SE 10 7 - 3 287-250 +37 14
4. PLER-Airport KC 11 4 1 6 294-324 -30 9
5. DKSE-Airport Debrecen 10 4 - 6 269-287 -18 8
6. Erste-Békési FKC 11 3 1 7 311-364 -53 7
7. Százhalombattai KE 10 2 1 7 247-295 -48 5
8. Komlói BSK 10 - 1 9 236-314 -78 1