Női kézilabda NB I: tizenöt góllal győzött a Ferencváros

2008.02.09. 19:57
A Ferencváros együttese tizenöt góllal verte a Békéscsabát a női kézilabda NB I-es bajnokságban.
Jól kezdte a mérkőzést a sérült Juhász Gabriellát nélkülöző Ferencváros, de a félidő derekára egy gólra is felzárkóztak a vendég békéscsabaiak. A játékrészben a csapatok játékát rohanás és kapkodás jellemezte. A második félidőt a házigazdák egy 5–0-ás rohammal kezdték, majd tovább növelték előnyüket, így magabiztosan nyerték meg a mérkőzést. A Ferencvárosban kiemelkedően játszott Pastrovics Melinda kapus, valamint a válogatott jobbszélsője, Kovacsicz Mónika.
Női kézilabda NB I
BUDAPEST BANK FTC - CITY LINE BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 34–19 (13–9)
Kőbányai út, 500 néző. V: Kisfalvi, Péli
FTC: PASTROVICS – KOVACSICZ 8, Szamoránsky P. 2, Uhraková 3 (1), Zácsik 3, SZUCSÁNSZKI 5, Szamoránsky A. Cs: Haris (kapus), SOÓS 4, ILYÉS 3, KOCSIS 4 (1), Szabó E. 1, Németh Cs. 1. Edző: Zsiga Gyula
BÉKÉSCSABA: Veress – Valyuch, HERR A. 8 (2), Takács, Czifra 1, Szekeres 5, Kelemen 1. Cs: Mészáros (kapus), Such 1, Tóth K. 2, Szögi 1, Ancsin, Forczek, Hajduch. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 11. p.: 6–2. 17. p.: 7–6. 23. p.: 11–7. 28. p.: 11–9. 39. p.: 18–9. 43. p.: 20–10. 52. p.: 27–15.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2