Kézilabda, férfi NB I, Budapest Bank liga: Komlót vert a PLER

2008.02.09. 19:57
A férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság, a Budapest Bank férfiliga rájátszásának harmadik fordulójában a felsőházban otthon nyert a PLER, idegenben a Békés.
A PLER hétgólos előnyt szerzett magának a Komló elleni mérkőzés első félidejében, a különbség a találkozó végére kilencre nőtt. Másodszor nyert, így hozott pontjaival együtt már kilencnél tart a PLER, a Komló harmadik rájátszásbeli meccsét is elveszítette, így egy ponttal az utolsó, nyolcadik helyen állnak a felsőházban.Két rutinos, meghatározó játékosát Szabó Pétert és Lendvai Pétert sérülés miatt pihentetni kényszerült Nagy Károly ezdő. A fiatal, gyors játékosokkal felálló PLER-rel a 14. percig tudtak lépést tartani a vendégek. Az egységes, fegyelmezett, nyitott védekezést eredményesen alkalmazta a Tromos, a gyors letámadásoknál Lékai remekül szervezte a játékot. Felállt fal ellen is bátor, szellemes játékkal szórakoztatta közönségét a Tromos, és megérdemelten aratott nagy arányú győzelmet.A Százhalombatta-Békés mérkőzésén egy gól döntött, a vendégek javára, akik pedig a félidőben még öttel vezettek. A Békés két vereség után először nyert és ötpontos a rájátszásban, a Százhalombatta harmadszor is kikapott, így változatlanul három ponttal állnak.

FÉRFI NB I, BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ, FELSŐHÁZ (1-8. HELYÉRT):

PLER KC - KOMLÓI BSK 34–25 (18–11)
Lőrinci sportcsarnok, 400 néző. V: Szegedi, Unyatinszky
PLER: Zsembery – RÉV 5, KOCSI 2, DOBÓ 5, Korsós 4, Bakos 4, LÉKAI 4. Cs: Novák (kapus), BALOGH 8 (4), Forgács, Pordán, Szabó L. 2. Edző: Nagy Károly
KOMLÓ: Pókos – Csorba 2, Kékesi 1, Czifra 3, SZAPPANOS 8 (4), Horváth 3, Péter-Szabó 1. Cs: Szabó T., Mészáros (kapusok), Kaplonyi 2, MOLNÁR Z., Császár 4, Kilvinger 1, Nagy. Edző: Farkas József
Az eredmény alakulása: 7. p.. 3–3. 13. p.: 6–5. 17. p.: 10–6. 22. p.: 15–8. 34. p.: 21–11. 47. p.: 26–18. 51. p.: 30–20
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4
Nagy Károly: Két meghatározó játékosunk nélkül a fiataljaink bebizonyították, hogy nagy jövő áll előttük.
Farkas József: A nagy arányú vereségünket egyértelműen gyatra támadójátékunk és a PLER ragyogó védekezése eredményezte.

SZÁZHALOMBATTAI KE - ERSTE-BÉKÉSI FKC 29–30 (13–18)
Százhalombatta, 500 néző. V: Jancsó, Marczinka
SZÁZHALOMBATTA: Perger – Varga P. 1, Czina 2, Dénes 1, Juhász 2, Horváth Sz. 2, Papp 3. Cs: Pásztor (kapus), Nikolicza, NAGY M. 5, Milicsevics 2, KERTÉSZ B. 4 (2), JAKAB 4 (1), Balázs T. 3. Edző: Sótonyi László
BÉKÉS: ARDELEÁN – Raffai 3, Kopcsák 3, TRIVKOVICS 4, Kocsis 1, GAMRAT 6, Nagy Cs. 3. Cs: Domokos, Nagy L. (kapusok), OLÁH G. 9 (1), Jurko 1, Szatmári, Varga A., Djuriszin. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–3. 12. p.: 6–5. 18. p.: 8–10. 24. p.: 11–15. 36. p.: 16–20. 42. p.: 18–23. 48. p.: 20–24. 54. p.: 23–28
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Sótonyi László:Elhittük, hogy elég a mezeket kiküldeni a pályára!
Bakó Botond: Köszönöm a csapatomnak a szép győzelmet, és sok sikert kívánok a távozó játékosoknak!

AZ ÁLLÁS:
1. MKB Veszprém KC 9 9 - - 323-224 +99 18
2. Pick Szeged 9 8 - 1 287-209 +78 16
3. Dunaferr SE 9 6 - 3 258-232 +26 12
4. PLER-Airport KC 9 4 1 4 252-260 -8 9
5. DKSE-Airport Debrecen 9 4 - 5 242-257 -15 8
6. Erste-Békési FKC 9 2 1 6 254-308 -54 5
7. Százhalombattai KE 9 1 1 7 221-273 -52 3
8. Komlói BSK 9 - 1 8 214-288 -74 1

AZ ÁLLÁS:

FÉRFI NB I, BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ, ALSÓHÁZ (9-16. HELYÉRT):

GYÖNGYÖSI FŐISKOLAI KK - NYÍREGYHÁZI KSE 33–24 (15–9)
Gyöngyös, 600 néző. V: Natkai, Szalay Z.
Gyöngyös: LENCSÉS – Papics 5 (3), Kiss I. 4, Bursac 1, Cripák 2, Dimitrovszki 1, KLEIS 8 (1). Cs: Vass (kapus), Patócskai 6, Stéhli 2, Nigrinyi 3, Kopco 1, Somogyi, Nagy I. Edző: Janó Pál
NYÍREGYHÁZA: Nohaj – Pisák 4, Ulics, RÁCZ 2, Dancs 4, BANCSÓK 7, Szűcs 1. Cs: Gadnai (kapus), Braun 2, FARKAS 4 (1), Kovács Á. Edző: Rácz Sándor
Az eredmény alakulása: 6. p.. 3–0. 12. p.: 6–1. 18. p.: 9–3. 24. p.: 13–7. 36. p.. 17–12. 42. p.: 21–13. 48. p.: 25–16. 54. p.: 28–20
Kiálíltások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1
Janó Pál: Egy picit jobban játszottunk mint a múlt héten.
Rácz Sándor: Borzasztóan gyengén kezdtünk, Lencsés bravúrjaival szemben tehetetlenek voltunk, a második félidő jól szolgálta fejlődésünket.

GYŐRI ETO FKC - MEZŐKÖVESDI KC 28–25 (16–8)
Győr, 600 néző. V: Baranyi, Szloska
GYŐR: HOFFMANN – Székely 5 (1), Szabó A. 4, NAGY T. 9 (3), Forrai, Bognár 3, Pálos 5. Cs: HERJECZKY (kapus), Józsa 2, Kovács Á., Németh G., Széles. Edző: Deák István
MEZŐKÖVESD: Tereny – Olschléger 2, Fekete L., Vojovics 3 (1), Papp G. 1, Nyikes 2, MOLNÁR F. 5. Cs: BAKOS D. (kapus), Kocsis Cs. 3, PETŐ 6, Fülöp 3, Fügedi. Edző: Juhász István
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–1. 13. p.: 8–5. 20. p.: 11–7. 26. p.: 14–8. 38. p.: 17–14. 49. p.: 21–21. 56. p.: 25–23
Kiállítások: 6, ill. 7 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1