Kézilabda, férfi Eb: a fehéroroszok ellen javítottak a spanyolok

2008.01.19. 22:07
A Norvégiában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon a C csoport második fordulójában Spanyolország öt góllal verte Fehéroroszországot. A győztes csapat így kijavította a magyar együttes elleni nyitányon elszenvedett vereségét.
Javítottak a spanyolok (képünkön Jose Rodriguez Vaquero), legyőzték a fehéroroszokat
Reuters
Reuters

A harmadik fordulóban a Skaliczki-csapattal találkozó fehéroroszok viszont második vereségüket szenvedték el, így pont nélkül nagyon közel kerültek a kieséshez.

A spanyolok az első félidőt három, a második felvonást két góllal nyerték. A nyertes gárdában Albert Rocas Comas kilenc büntetőt is hiba nélkül értékesített, Alberto Enterrios Rodriguez tizenkét mezőnybeli kísérletből kilenc gólt szerzett.

A fehéroroszok a 19. perc végéig vezettek, akkor viszont a spanyolok 5-0-s etappal elhúztak és onnantól kezdve már kézben tartották a találkozót. A fehéroroszok csak felzárkózni bírtak.

A D csoportban az Eb-címvédő franciák négy góllal bizonyultak jobbnak a svédeknél. Az északiak első vereségüket szenvedték el, a franciák továbbra is hibátlanok. A gallok az első félidőben 18 gólt dobtak, így a szünetre ötgólos előnyre tettek szert. A franciák úgy is biztosan nyertek, hogy az utolsó tíz percben, 28-21 után képtelenek voltak gólt szerezni.