Kézilabda, férfi Eb: német siker, meglepő orosz pontvesztés

2008.01.17. 20:07
A Norvégiában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság nyitónapján a C csoportban világbajnoki címvédő német együttes nyolc góllal verte Fehéroroszországot. A B csoport első összecsapásán a rutinos, jó erőkből álló orosz gárda nem bírt az első világversenyén résztvevő montenegrói csapattal.
Florian Kehrmann (Németország, jobbra) próbálta volna megakadályozni Barisz Pukuszkijt (Fehéroroszország, balra)
Reuters
Reuters

A német és a fehérorosz csapat a mieinkkel azonos csoportban szerepel, így az ő mérkőzésüket kitüntetett figyelem kísérte magyar részről.

Meglepően kiegyenlített volt a rajt, a németek vezetésére minden góllal feleltek meg a fehéroroszok. A tizedik perchez közeledve azonban feljavult a vb-címvédő együttes védekezése, így elhúztak három góllal (7-4).

A fehéroroszok támadásban elbizonytalanodtak, így megugrottak a németek, akik előnye a huszadik percben már hat gól is volt (13-7).

Itt azonban megtört a lendületük és a következő hat percet 6-1-re nyerték a fehéroroszok, akik így felzárkóztak egy különbségre. A félidő hajrája azonban megint a németeké volt (16-13).

A második félidő a mérkőzés legszebb góljával indult, amelyet a fehéroroszok szereztek, de miután védekezésben és támadásban is felpörögtek a németek, és a hajrá előtt eldöntötték a mérkőzést (29-21).

A vége kiegyenlített játékot hozott, a hosszú perceken keresztül gólképtelen fehéroroszok ismét utat találtak a németek kapuja felé, de ettől függetlenül papírforma eredmény született.

Nem úgy a B csoportban, ahol Oroszország úgy játszott döntetlent Montenegróval, hogy az első félidőt követően még utóbbiak vezettek minimális különbséggel, csak a második felvonást 10-9-re elveszítették. A döntetlent jelentő, 25. orosz gól a lefújás előtt három másodperccel esett.