Kézilabda, női NB I: magabiztos ferencvárosi győzelem

2008.01.10. 00:59
A Ferencváros hazai pályán könnyedén, húsz góllal nyert a Vác ellen a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén. Már az első félidőben eldöntötték a találkozót a zöld-fehérek, akik a második játékrésznek 11 gólos előnnyel vágtak neki. Zsiga Gyula együttesének legeredményesebb játékosa a 10 találatot szerző Szamoránszky Piroska volt.

NŐI BAJNOKSÁG

10. FORDULÓ
BUDAPEST BANK-FTC-VÁCI NKSE 44–24 (22–11)
Kőbányai út, 800 néző. V: Medve, Tóth I.
FTC: Pastrovics – KOVACSICZ 9, Soós 1, Kocsis, UHRAKOVÁ 3 (1), Zácsik 3 (1), JUHÁSZ G. 9 (1). Cs: Haris (kapus), SZAMORÁNSKY P. 10, Szamoránsky A. 3, ILYÉS 3, Mohácsik, Dajka 2, Németh Cs. 1 (1). Edző: Zsiga Gyula
VÁC: Juhász E. – Orbán, Szilágyi 2, Schmidt 2, ÁBRAHÁM 4, VESZELI 6 (3), Gerstmár 1. Cs: Nábelek (kapus), Farkas 2, Bagócsi 3, Simon 1, Lázár 2, Rózsa 1, Barján. Edző: Kenyeres József
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–1. 11. p.: 4–5. 17. p.: 13–6. 25. p.: 19–9. 35. p.: 25–14. 41. p.: 27–16. 50. p.: 33–19. 56. p.: 39–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Mestermérleg
Zsiga Gyula: – Jóleső érzéssel tölt el, hogy fiataljaink beállításával nemcsak tartani, hanem növelni is tudtuk a különbséget.
Kenyeres József: – Úgy látszik, nagyon sok volt az öt hét szünet a bajnokságban.