A csehek elleni sikerrel megvan a tornagyőzelem is válogatottunknak

2007.12.22. 15:01
Parádés első félidei játékának köszönhetően 27-23-ra nyert a magyar válogatott Csehország ellen a Szlovákiában zajló Karácsony-kupa 3. fordulójában. Sikerével nemzeti csapatunk sorozatban harmadszor nyerte meg a tornát.
Grebenár Gábor remekül játszott
NS-archív
NS-archív

Ahhoz, hogy a mieink sorozatban harmadszor is megnyerhessék a visegrádi négyek immáron hagyományos viadalát, előbb a szlovákoknak kellett legalább egy pontot elvennie a mieinket az első napon legyőző lengyelektől. A Lengyelország-Szlovákia meccs végül döntetlen lett, így a magyar válogatott az aranyért küzdhetett Csehország ellen.

A mérkőzés aztán a vártnál simábban alakult. Főleg első félidei parádés játékának köszönhetően - a szünetben 18-8 volt a mieink javára - megérdemelten nyert a magyar válogatott.

Csapatunk legeredményesebb játékosa Oláh Gábor volt, aki amellett hogy összesen hét gólt jegyzett az egész mérkőzésen, betalált akkor is, amikor az ellenfél a második félidőben feljött 25-21-re.

De ne csak a támadásban nyújtott remek teljesítményről írjunk! Védekezésben a falat szinte hibátlanul összefogó Schuch Timuzsin vezérletével jócskán átlagon felülit pordukált csapatunk, aminek a félidőben már említett tízgólos előny lett az eredménye. (Főleg a félidő utolsó tíz percében volt tarthatatlan Skaliczki László csapata)

A második játékrészben mindent megpróbált a cseh csapat, amely feljött négy gólra is. Ebben a félidőben már sok technikai hiba is tarkította a mieink játékát, ám a kritikus pillanatokban mindig "pórázon tartottuk" ellenfelünket.

Bár Lengyelország ellen vereséggel nyitott a magyar válogatott, Szlovákia és most Csehország legyőzésével megnyerte a 2007-es Karácsony-kupát.

KARÁCSONY-KUPA

3. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG–CSEHORSZÁG 27– 23(18–8)
Léva, 100 néző. V: Sivak, Dvorski (szlovákok)
MAGYARORSZÁG: MIKLER, Gúnya 2, OLÁH 7, Nagy K., Zubai 1, GREBENÁR 3, Törő Csere: Liszkai (kapus) SCHUCH 1, Rédei, SUTKA 4, Frey T. 2, HALÁSZ 2, VADKERTI 2, SÁNDOR 3.
CSEHORSZÁG: Krupa, Stehlík 1, Rams 2, Hrstka, Prachar, Setlík 4 (3), MOTL 5 Csere: Petrzela (kapus), Tuma 2, CÍP 6, Buchta 3, Ríha, Sulc.
Az eredmény alakulása. 9. p.: 7–4. 19. p.: 9v7. 24. p.: 12–8. 29. p.: 17–8. 39. p.: 23–13. 45. p.: 25–15. 55. p.: 25–21.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill 3/3.
Skaliczki László, a magyarok kapitánya: Remek első félidőt produkált a csapat, ekkor a játék minden elemében ellenfelünk fölé kerekedtünk. Szünet után a sorozatterheléstől fáradtabbnak tűntek játékosaim, de így is sikerült nyerni.
Pavel Pauza, a csehek kapitánya: Az első harminc percben nem tudtunk mit kezdeni a magyarok remek védekezésével. Sajnos későn kaptuk el a fonalat, így csak felzárkózni tudtunk