Kötelező hazai győzelemmel kezdte a rájátszást a Dunaferr

2007.12.14. 21:10
Hét góllal nyert a Dunaferr férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank Liga rájátszásának 1. fordulójában. Az alsóházban a Győr Nyíregyházán nyert, míg a Tatabánya otthon könnyedén győzte le a tatát.
Törő Szabolcs nyolc gólt szerzett
NS-archív
NS-archív

A játékvezetők késése miatt fél órás csúszással kezdődött a mérkőzés Dunaújvárosban.

A hazaiak némi meglepetésre nem kezdtek túl jól, de úgy is fel lehet fogni, hogy a vendégek 25 percig derekasan helytálltak, hiszen például az első negyedóra végén 5-5 volt az állás.

A folytatásban aztán kijött a két csapat közti különbség és a szünetre már négy góllal vezetett Kolics János együttese.

A szünet után aztán Törő Szabolcs vezetésével belelendültek a hazaiak és a negyvenharmadik percben már tíz volt a két gárda közti különbség, sőt a hajrához közeledve 27-13 is volt az állás. Az utolsó percekben aztán kiengedett a Dunaferr és végül „csak” héttel nyert a házigazda.

Jól kezdett a Tatabánya hazai pályán, azonban a félidő derekára a tataiak felzárkózta két gólra. Azonban ettől a pillanattól kezdve nem ismert kegyelmet a hazai együttes is a szünetre már tizenkettő góllal is vezetett.

A második játékrészben Füzesi Ferenc a fiataloknak adott lehetőséget, akik éltek is ezzel, tartották a különbséget, így könnyedén nyert a Tatabánya.

A Győr végig vezetett a Nyíregyháza otthonában és három góllal meg is nyerte a találkozót.

KÉZILABDA BUDAPEST BANK LIGA, FÉRFIAK, RÁJÁTSZÁS AZ 1–8. HELYÉRT

DUNAFERR SE - SZÁZHALOMBATTAI KE 28–21 (11–7)
Dunaújváros, 700 néző. V: Jancsó, Marczinka
DUNAFERR: STOCHL – Miss 5, Zubai Sz., ROSTA, KEMÉNY, Nagy K. 8, TÖRŐ 8 (4). Cs: Mikler (kapus), Tóth J. 1, Grebenár 1, Sándor, ZUBAI G. 5, Ancsin, Mino
Edző: Kolics JÁnos
SZÁZHALOMBATTA: PERGER – Papp, Horváth 3, Juhász 3, DÉNES 3, CZINA 3, Varga 1. Cs: Pásztor (kapus), Mohácsi 4 (2), Jakab 2, Nagy M. 2, Djurko, Mészáros, Marczinkovics
Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 8. p.: 2–1. 15. p.: 5–5. 28. p.: 9–6. 37. p.: 16–10. 43. p.: 21–11. 51. p.: 27–13
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
4/4, ill. 4/2
Kolics János: – Csapatom úgy izgult, mintha érettségin kellett volna helytállnia, nem értem miért.
Sótonyi László: – Az első félidő után azt hittük, itt a karácsonyi szünet.

KÉZILABDA BUDAPEST BANK LIGA, FÉRFIAK, A 9-16. HELYÉRT

TATABÁNYA CARBONEX - TATAI HAC 36–24 (21–9)
Tatabánya, 300 néző. V: Horváth P., Marton B.
TATABÁNYA: SZENTE – Vancsics 1, Szögi 4, Hodi, Szavics 1, MANICS 7 (1), Kanyó Á. 3. Cs: Liszkai (kapus), Serfel 5 (2), Kiss Á. 3, KANYÓ BENCE 4, Balda, Halász 8 (1), Kanyó Balázs. Edző: Füzesi Ferenc
TATA: Czérna – Kuzma 3 (1), KISS I. 7 (2), Bodnár I. 1, Krancz 1, ZECK 5 (1), Lengyel M. 2. Cs: Nagy P., Gazdag-Pusztai (kapusok), Bognár I., Kőhalmi, Zeck M., Becker 4, Nagy Z. 1. Edző: Basky Péter
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 9/4
Füzesi Ferenc: – A második féildőben a gyerekeknek is lehetőséget adtam, éltek vele.
Basky Péter: – Sajnos, nem tudok mit mondani, no comment.

NYÍREGYHÁZI KSE - GYŐRI ETO FKC SE 27–30 (14–16)
Nyíregyháza, 100 néző. V: Hargitai, Markó
NYÍREGYHÁZA: Nahaj – RÁCZ R. 3, Bancsók 4, BRAUN 4, Kovács L. 1, OLÁH B. 6, Farkas R. 6 (2). Cs: Dancs, Pisák 3, Szűcs B., Varga Zs. Edző: Rácz Sándor
GYŐR: Hoffmann Á. – SZÉKELY 9 (2), SZABÓ A. 5, Józsa, Nagy T. 3, Bognár 4, PÁLOS 8. Csere: HERJECZKI (kapus), Széles 1, Petrovszki, Németh G. Edző: Deáki István
Az eredmény alakulása, 7. p.: 1–3, 15. p.: 6–7, 19. p.: 6–11, 24. p.: 9–12, 33. p.: 14–19, 38. p.: 15–22, 46. p.: 18–26, 54. p.: 25–28
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2
Rácz Sándor: – Fejet hajtok csapatom előtt a lelkesedés és az akarás miatt. A játék kívánnivalót hagyott maga után.
Deáki István: – Két fáradt csapat évvégi csatájából mi jöttünk ki jobban.