Húsz góllal, biztosan nyert a Pick-Szeged a Mezőkövesd ellen

2007.12.01. 19:28
A Budapest Bank liga, a férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában Szegeden a bajnoki címvédő Pick húsz góllal verte a Mezőkövesd csapatát. Az esélyesebb házigazda a szünetben már tizenhárom góllal vezetett.
Sutka Norbert megint megszórta magát: a Pick játékosa szűk harminc perc alatt tíz lövéséből kilenc gólt dobott

A vártnál is jóval magabiztosan kerekedett felül ellenfelén már a kezdést követően a házigazda, amely alig több mint negyedórányi játékot követően már tizenöt gólt dobott az addig csupán négy találatig eljutó vendégeknek.

Az egyébként is országos egyesélyes mérkőzés érdemi része ezzel le is rendeztetett, a fennmaradó negyvenöt percben azonban majdnem megduplázta akkor szerzett előnyét a házigazda.

A szegedieknél Sutka Norbert ott folytatta, ahol a Kőér utcában szerdán abbahagyta; a Pick 22 éves balátlövője a Hort SE-nek 17 gólt hintett, ezúttal szűk harminc perc alatt tíz lövéséből kilenc ért célba.

A nehezen megmagyarázható KEK-kiesés, valamint a kínos szerdai mezőkövesdi fiaskó után mindenképpen javítania kellett az előző bajnokság negyedi helyezettjének, a PLER-nek. Erre remek alkalom kínálkozott az újonc Hort otthonában.

Az első félidőben kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, két gólosnál nagyobb előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni. A csapatok döntetlen állásnál vonultak pihenőre. A második félidőben a vendégek Forgács, Rév és a fiatal Balogh Zsolt gólerős játékának köszönhetően jelentős fórt szereztek, de a fiatal hazaiak szerb átlövőjük, Ozidar Bursac, valamint Tóth Gábor és Majoros vezérletével felzárkóztak. A végjátékban ha némi szerencsével is, de a PLER érvényesítette nagyobb tudását, innen már a Hort nem tudott felállni.

Nem bírt egymással a Békés és a Komló, ahogy a végén, úhy már a szünetben is döntetlenre álltak a felek. Az utolsó forduló előtt a Komló 13 ponttal áll a felsőházi rájátszást biztosító negyedik helyen, két ponttal megelőzve az ötödik Békést.

Hazai pályán húsz góllal verte a Százhalombatta az erőtlen Nyíregyházát. A vendégek a félidőig mindössze öt(!) gólt szereztek, hátrányuk addigra már tizenhét gólos volt.

BUDAPEST BANK LIGA, ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ:

PICK-SZEGED - MEZŐKÖVESDI KC 45–25 (23–10)
Szeged, 1000 néző. V: Jancsó, Marczinka
SZEGED: MARJANACS – GHIONEA 5, Krivokapics 4 (3), Djurkovics 1, Andjelkovics 2, Bajusz, ZVIZEJ 5. Cs: Kiss O. (kapus), Stamate 3, Petrea 6, BENDÓ 5, SUTKA 9, Simon 2 (1), Lele 3 (1). Edző: Vladan Matics
MEZŐKÖVESD: Bakos D. – Pető 1, Ulics 3, Papp, VUJOVICS 8 (4), FEKETE 3, Molnár 2. Cs: György (kapus), Kocsis 2, Mikes 3, Panyi, Bán 1, Németh 2, Földi. Edző: Juhász István
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–0. 12. p.: 9–3. 18. p.: 15–4. 25. p.: 18–7. 33. p.: 25–11. 43. p.: 34–16. 52. p.: 40–20. 58. p.: 44–24
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
Vladan Matics: Jó kis edzőmeccs volt, fiatal játékosainkkal is elégedett vagyok.
Juhász István: Szerdán győztünk, ma küzdöttünk...

HORT SE - PLER KC 29–32 (14–14)
Kőér u., 400 néző. V: Hargitai, Markó
HORT: Kovács J. – Gábori 3, TÓTH G. 7, FÜSI 1, Bursac 6, MAJOROS 7 (3), Révész 2. Cs: Varga Á. (kapus), Tarjányi, Pozsgai 2, Emmer 1, Nagy L. Edző: Adorján Gábor
PLER: Zsembery – RÉV 6, BALOGH ZS. 8, Lendvay 4, Kocsi, Szabó P. 5 (3), Bakos 1. Cs: NOVÁK (kapus), Dobó 1, FORGÁCS 7, Lékai, Korsós, Szabó L. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alkulása: 9. p.: 2–4. 18. p.: 8–7. 25. p.: 11–12. 35. p.: 15–18. 40. p.: 17–23. 45. p.: 19–27. 58. p.: 28–32
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Adorján Gábor: Sajnos a második félidő első tíz percében nem tudtunk kellőképpen odafigyelni, ez megpecsételte a mérkőzés végeredményét.
Nagy Károly: Küzdelmes mérkőzés volt, a második félidőben sikerült olyan előnyt szereznünk, hogy a cseresorunkat is tudtuk játszatni.

ERSTE BÉKÉSI FKC - KOMLÓI VSK 30–30 (16–16)
Békés, 600 néző. V: Dobrovits, Tájok
BÉKÉS: Nagy L. – Djuricin 2, Pavlovics 5, Trifkovics 1, Kocsis 2, KOPCSÁK 4, Himer 5 (1). Cs: DOMOKOS (kapus), Djurko, Raffai, Szatmári, Nagy Cs., OLÁH 11 (4). Edző: Bakó Botond
KOMLÓ: Pókos – Oszlár 2, Kékesi 1, SZAPPANOS 9 (2), HORVÁTH 2, Cifra 5 (1), Péter Szabó. Cs: Szabó T. (kapus), Csorba 2, Kaplonyi 3, Molnár, KILVINGER 6. Edző: Farkas József
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–3. 8. p.: 6–3. 14. p.: 8–9. 16. p.: 10–9. 23. p.: 11–13. 36. p.: 20–18. 51. p.: 26–23. 56. p.: 26–27. 59. p.: 29–30
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/3
Bakó Botond: A nagy tét rányomta bélyegét játékunkra, de nagyon fontos pont lehet, amit ma begyűjtöttünk.
Farkas József: Keserű a szájízem, hiszen az utolsó másodpercekben egyenlített a Békés, de tény, nagyon jól küzdött a csapat.

SZÁZHALOMBATTAI KE - NYÍREGYHÁZA KSE 36–16 (22–5)
Százhalombatta, 500 néző. V: Szegedi, Unyatinszki
SZÁZHALOMBATTA: PERGER – Kertész 2, HORVÁTH SZ. 8, Dénes 1, dr. Czina 4, Juhász 1, VARGA P. 6. Cs: PÁSZTOR I. (kapus), Nikolica R. 1 (1), Nagy M. 5, Milicsevics, Jakab, MOHÁCSI 6, Gyurkó 2. Edző: Sótonyi László
NYÍREGYHÁZA: Pulay – Rácz R. 1, Vancsók 2, Braun 1, OLÁH 7 (1), Kovács L. 3, Farkas. Cs: Nahaj, Gadnai (kapusok), Dancs, Varga Zs., Pisák 2, Szűcs B., Vasas. Edző: Rácz Sándor
Az eredmény alakulása: 6. p.: 6–2. 12. p.: 8–2. 18. p.: 13–3. 24. p.: 17–4. 36. p.: 25–7. 42. p.: 27–8. 48. p.: 31–10. 54. p.: 33–13.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1
Sótonyi László: A vártnál is könyebb győzelmet arattunk.
Rácz Sándor: Úgy játszottunk, mintha egy gyenge női röplabdacsapat lett volna az ellenfél, gratulálok a Százhalombattának.

A CSOPORT, AZ ÁLLÁS:
1. Pick Szeged 13 12 - 1 453-287 +166 24
2. DKSE-Airport Debrecen 13 10 1 2 375-326 +49 21
3. Százhalombattai KE 13 8 1 4 363-323 +40 17
4. PLER-Airport KC 12 7 1 4 349-304 +45 15
5. Tatabánya Carbonex KC 13 6 1 6 355-372 -17 13
6. Mezőkövesdi KC 13 3 - 10 316-381 -65 6
7. Hort SE 13 2 - 11 292-405 -113 4
8. Nyíregyházi KSE 12 1 - 11 256-361 -105 2