Kézilabda, női EHF-kupa: tízzel verte a Dunaferr orosz ellenfelét

2007.11.04. 00:41
A női kézilabdázók második számú nemzetközi kupasorozatában, az EHF-kupa küzdelmeiben a harmadik forduló első összecsapásán tíz góllal verte hazai pályán a Dunaferr az orosz Rosztov Don együttesét és szerzett megnyugtató előnyt a jövő vasárnapi visszavágóra.
Remekül kezdett a dunaújvárosi együttes, amely az első félidőben lehengerlő támadójátékot bemutatva tizenkilenc szerzett gólig jutott, így kilencgólos előnyt szerzett a folytatásra.A találkozó ezzel tulajdonképpen el is dőlt, csak a különbség volt a kérdés, illetve abból adódóan az, hogy a visszavágó mennyire lehet éles.Bár az újvárosiak vezettek már tizennéggyel is, a jól hajrázó vendégek az utolsó percekben azért tízre le tudták küzdeni hátrányukat a lefújásra.

EHF-KUPA, NŐK, 3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS:

DUNAFERR NK - ROSZTOV DON (OROSZ) 33-23 (19-10)
Dunaújváros, 800 néző. V: Kasunic, Matovina (horvátok)
DUNAFERR: UNGUREANU 1 - Lovász 5, BORBÁS 4, LALUSKA 3, FERLING 8, GÁSPÁR 1, Vincze 4 (2). Csere: Knezovic (kapus), Mörtel 5 (3), Pigniczki, Sopronyi 2, Balogh. Edző: Imre Vilmos
ROSZTOV DON: Gabiszova - USZKOVA 6 (3), Szergejeva 2, ZSITLOVA 5, SZKORIKOVA 5, Szitnyikova, Grisina. Csere: Vorona, Kolesznyik (kapusok), Burmisztrova 1, Sz. Poltorackaja 1, Adzsiderszkaja 2, Zsujkova 1, Szvekolkina. Edző: Mihail Akszjonov
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–3. 11. p.: 8–4. 25. p.: 15–9. 39. p.: 23–14. 50. p.: 31–17. 55. p: 32–19
Kiálíltások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
IMRE VILMOS: Ez a mérkőzés is bizonyította, hogy helyes úton járunk, tempósan, jól kézilabdáztunk. Kettős győzelemmel szeretnénk továbbjutni.
MIHAIL AKSZJONOV: A Dunaferr végig nagyon gyors akciókat vezetett, mi nem tudtuk megállítani őket, és a beállósuk semlegesítése sem sikerült.