Kiütéses győzelemmel kezdte az elődöntőt a címvédő Zovko-csapat

K.E. K.E.K.E. K.E.
2007.04.20. 20:05
A férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság elődöntőjében, az első mérkőzésen hazai pályán kiütéses, 16 gólos vereséget mért ellenfelére a címvédő MKB Veszprém együttese. A vendégek egyik legjobbja még így is Szathmári kapus volt.
Iváncsik Gergő holtversenyben Cosmával a mérkőzés legeredményesebbje volt
Czagány Balázs

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kézilabda-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Borzasztóan kezdett az eleve esélytelenebb vendégcsapat, hiszen a hazaiak a negyedik percre öt góllal elhúztak, a PLER-játékosok eközben gólképtelennek bizonyultak.

Duplán dicséretes, hogy ilyen rajtot követően a 14. percre 8-7-re feljöttek, de innentől kezdve beindult a hazai henger, amely nem ismert pardont.

A félidő hátralévő részét 11-3-ra nyerték az összeomló vendégek ellen, akik így a szünetre már kilencgólos hátrányba kerültek.

A játék képe a második felvonásban sem változott, az erőteljes, de közel sem száz százalékon pörgő hazaiak a gyors befejezéseket erőltetve szinte tetszés szerint érték el találataikat. A különbség úgy lett a végére kiütéses, hogy a vesztes oldalon a válogatott Józsa mellett csupán a kapus, Szathmári játéka volt dicsérhető.

A roppant sportszerű találkozón mindössze egy kétperces kiállítást osztottak ki a játékvezetők.

A három győzelemig tartó párharcban a Veszprém 1-0-s előnyre tett szert.

Egy alsóházi találkozó is lejátszottak pénteken, az esélyesebb Komló Debrecenben nyert remek játékkal egy góllal, így a két győzelemig tartó párviadalban 1-0-ra vezet.

NB I, FÉRFI ÉLVONALBELI KÉZILABDA-MÉRKŐZÉS, RÁJÁTSZÁS:

ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKKŐZÉS:
MKB VESZPRÉM KC - PLER-AIRPORT 37–21 (19–10)
Veszprém, 800 néző. V: Baranyi, Szloska
VESZPRÉM: Perics – Gulyás 1, Lazarov 4 (2), Eklemovics, Gál 2, Pérez 1, IVÁNCSIK G. 8. Cs: Tatai (kapus), LUSNYIKOV, PUTICS 5 (1), COSMA 8, Sesum 3, Tombor 1, VUJIN 5. Edző: Zdravko Zovko
PLER-AIRPORT: SZATHMÁRI – Harsányi 4, JÓZSA 5, Dobó 1, Bakos 2, Lendvai 2, Forgács 3. Cs: Novák (kapus), Szabó 3 (2), Pál, Balogh 1, Kocsi 1, Rév, Korsós. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása: 4. p.: 5–0. 8. p.: 5–2. 12. p.: 6–4. 14. p.: 8–7. 22. p.: 15–9. 27. p.: 18–10. 35. p.: 21–11. 41. p.: 25–15. 48. p.: 29–18. 56. p.: 36–20
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
AZ 5-12. HELYÉRT:
DEBRECENI KSE - KOMLÓI BSK-FŰTŐERŐMŰ 22–23 (8–10)
Debrecen, 200 néző. V: Hargitai, Markó
DEBRECEN: PEREVERZIA – Gúnya 3, Rédei 3, Vilovszki 1, Habuczki, Ambrus 1, Frey T. 7 (4). Cs: DJORDJEVICS (kapus), Dömös, Kiss I., SIPOS 5, Tarnavölgyi, Tóvizi 2. Edző: Kovács Mihály
KOMLÓ: Mészáros – Csorba 2, KILVINGER 2, SZAPPANOS 3 (2), HORVÁTH R. 3, CIFRA 6 (1), Péter-Szabó. CS: PÓKOS (kapus), Nagy Z., KÉKESI 4, KAPLONYI 3, Egri. Megbízott edző:: Keszthelyi Zoltán
Az eredmény alakulása: 8. p.: 1–3. 25. p.: 4–8. 34. p.: 8–11. 39. p.: 13–13. 43. p.: 14–17. 57. p.: 21–21
KiállításoK: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3