Női kézilabda Közép-európai Szuperliga: Cornexi-vereség egy nagy meccsen

2006.11.12. 19:42
Végletekig kiélezett mérkőzésen a Cornexi-Alcoa hazai pályán 39-38-raa kikapott az osztrák Hypo Niederösterreich együttesétől a női kézilabdázók Közép-európai Szuperligájában.
Tápai Szabina öt gólt szerzett, de az utolsó két percben sem neki, sem a csapattársainak nem sikerült betalálniuk az osztrák kapuba

Az első félidőben többnyire a hazai együttes vezetett, de a szünethez közeledvén egyre inkább feljött a Hypo, és végül a vezetést is átvette.

A folytatásban már az osztrákok diktálták a tempót, volt úgy, hogy öt góllal is elhúztak (35. perc). A fehérváriak azonban nem adták fel, fokozatosan felzárkóztak, és tíz perccel később már náluk volt az előny (29-28).

A mérkőzésén vége rendkívül izgalmasan alakult, a győztes találatot a lefújás előtt néhány másodperccel szerezték meg a vendégek.

NŐI KÉZILABDA KÖZÉP-EURÓPAI SZUPERLIGA

EREDMÉNY:
CORNEXI-ALCOA HSB HOLDING – HYPO NIEDERÖSTERREICH (osztrák) 38–39 (18-19)
Székesfehérvár, 600 néző. V: Bonifert, Oláh
CORNEXI: Derics – Balogh 6/2, PÁDÁR 9/1, Valova 1, Triscsuk 4, Kenyeres 3, TÁPAI 5/1. Cs: Fekete (kapus), Vijunaite 2, Lima 3, Őri E. 1, Szrnka 3, Vaszari 1. Edző: Vura József
HYPO: Sanko – Da Nassimento 4, Acsimovics 3, Piedade 2, OH SEONG 6, ROTIS-NAGY 6, Marin. Cs: Stevane (kapus), KIM CHA 7, FRIDRIKAS 6/3, Hansun 4, Boklascsuk 1. Edző: Ryan Zinglerser
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–1. 10. p.: 6–3. 16. p.: 11–8. 22. p.: 13–14. 35. p.: 20–25. 41. p.: 23–27. 46. p.: 29–28. 54. p.: 33–33. 58. p.: 37–37
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3